První výhra! Zubři si poradili s nepříjemným Znojmem, náskok z druhé třetiny nepustili

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve druhém kole Chance ligy zvítězili doma nad Znojmem 3:2 a připsali si první body v novém soutěžním ročníku. Orli na Hané vedli po gólu ex-přerovského Lukáše Adámka, ještě v první třetině ale vyrovnal Jakub Adámek a obrat Zubři dotáhli ve druhé části. To skórovali David Březina a Darek Hejcman, v přesilovce pak snížil Martin Šťovíček. Těsný náskok už modrožlutí dokázali udržet i navzdory nováčkově závěrečně hře bez brankáře.
2.kolo, sobota 16.9.2023
HC ZUBR Přerov - HC LERAM Orli Znojmo
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. J. Adámek (Pechanec, Březina), 24. Březina (Pechanec, Doležal), 25. Hejcman (Goiš, Kudělka) – 5. L. Adámek (Špaček, Šťovíček), 39. Šťovíček (Hruška). Rozhodčí: Skopal, Šudoma – Bezděk, Mikšík. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1145. Střely na branku: 33:19. Zblokované střely: 2:8. Vhazování: 32:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Postava – Krisl, Chroboček, J. Adámek, Černý, Kudělka, Cubo, Němec – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Hejcman, Jakub Svoboda – Goiš, Indrák, Jan Svoboda – Nemec, Ministr, Chludil
Durný – Mareš, Bartko, Tejnor, Stránský, Jenáček, Zukal, Fajmon – Sklenář, Hruška, T. Svoboda – L. Adámek, Šťovíček, Špaček – Beránek, Matuš, Karlsson – Sedláček, Kučera, Pigl

Obě mužstva vstoupila do zápasu aktivně, na první branku se tak nečekalo dlouho. Znojemské napadání v páté minutě vyústilo v přerovskou rozehrávku, která se zastavila o nohy jednoho z rozhodčích a Orli rychle využili momentu překvapení. Před Postavu se prosmýkl Lukáš Adámek a zblízka jej překonal.

Po znojemském Adámkovi se však prosadil také ten přerovský. Březinova střela spadla pod nohy Pechancovi, který puk mírně prostrčil dál na Jakuba Adámka a ten překonal Durného na bližší tyči. Relativně svižný a dobrý hokej mohli Zubři okořenit další brankou ve hře čtyři na čtyři, Chrobočka ale hosté dokázali zablokovat a Ministr mířil v přečíslení pouze do výstroje hostujícího brankáře.

Po startu druhé třetiny se znojemský Adámek dral k další brance, trefil ale pouze Postavu a o chvíli později to byli Zubři, kteří šli do vedení. Pechancova střela vypadla před Durného, kde se činil David Březina a zblízka přidal k asistenci také branku. Už o půl minuty později Přerov slavil potřetí. Goiš si uhlídal puk na levém mantinelu a přes zcela prázdnou obranu Znojma našel před brankou najíždějícího Darka Hejcmana. Ten na Durného vytáhl kličku do bekhendu a ladně zavěsil.

Zubři se dostali do role nebezpečnějšího celku, k vidění však byly šance na obou stranách včetně Pechancem řízeného přečíslení nebo po bravurní stahovačce nastřelené tyče znojemského Hrušky. Právě ten se dočkal asistence u snížení z 39. minuty. Přerov své oslabení bránil dobře, Hruškova přihrávka se ale odrazila k volnému Martinu Šťovíčkovi, jenž zavěsil pod horní tyč.

Pětačtyřicátou minutu ozdobil Krisl pořádnou bombou z levého kruhu přímo do masky Durného. Ten si ji ale bezdůvodně sundal, čímž věnoval Zubrům přesilovku. Domácí v ní dokázali zatlačit, nikoliv však skórovat. Přerov si poté komplikoval situaci vyloučeními a musel se bránit ve třech, Postava ho ale podržel nad vodou. Znojmo se ve třetím dějství nebálo útočit a dralo se za srovnáním. Brankový účet se ale v poslední třetině vůbec neotevřel a první body do tabulky tak bere Přerov.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Znojmo má výborné hráče, věděli jsme, že to nebude jednoduché. Soutěž se rozbíhá, stejně jako extraliga. Zaskočil nás první gól, byli jsme z toho trochu nervózní. Kluci k tomu ale přistoupili výborně. Nepolevili v aktivitě, nebyli vyděšení. Hokej byl velice atraktivní. Škoda, že jsme měli tolik vyloučených, soupeř zápas zdramatizoval. Měli jsme to takticky uhrát jinak, nicméně bereme vítězství 3:2. Skvěle nás podržel Míša Postava v bráně. Jsme rádi, že jsme doma vyhráli, což je nejvíc.

Jiří Beroun (HC LERAM Orli Znojmo): Měli jsme do zápasu dobrý vstup. Byl tam dobrý pohyb, ale pak Přerov od nějaké osmé minuty přebral iniciativu a zbytek první třetiny už se nám nepovedl. Ztráceli jsme puky, začali jsme vymýšlet nesmyslné nahrávky a Přerov nás svým forčekingem dostal pod tlak, takže jsme se z toho ve druhé třetině trochu vzpamatovávali. Když to Přerov potom zatáhl, tak jsme se dostávali do nějakých šancí. Musíme ale hrát koncentrovaně šedesát minut. Ne, že z toho takhle vypadneme, jako v první třetině.