ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov (sobota 13:00) | DOROST: Přerov - Olomouc 3:0

První představení na vlastním ledě. Zubři vyzvou nováčka Chance ligy ze Znojma

První představení na vlastním ledě. Zubři vyzvou nováčka Chance ligy ze Znojma
P ř e r o v – Chance liga, druhá nejvyšší hokejová soutěž v Česku, rozjela svůj nabitý program ve středu prvním kolem. Celky, které v něm zahájily sezonu v roli hostů, se nyní přesunou na domácí kluziště. Mezi ně se řadí také Přerov. Hanáci v úvodním duelu nepodali dobrý výkon na ledě Kolína, když skončili jak bez bodu, tak bez vstřelených branek. První porážku mohou odčinit od sobotních 17 hodin, kdy na svém stadionu přivítají nováčka – znojemské Orly. Vstupenky si můžete zakoupit v online systému
HC ZUBR Přerov - HC LERAM Orli Znojmo
HC ZUBR Přerov - HC LERAM Orli Znojmo
sobota 16.9. 17:00
ZS Přerov

Znojmo se do první ligy vrátilo po dlouhých dvanácti sezonách. Ty Orli strávili většinově v rakouských soutěžích (EBEL/ICE HL), kde v deseti ročnících pravidelně postupovali do play-off a v roce 2016 dokonce útočili na zlato ve finále proti Salzburgu. Loni se však mužstvo z jižní Moravy definitivně vrátilo do českého hokeje a zcela opanovalo druhou ligu. Ve 40 zápasech základní části 35krát bodovalo naplno a porážku bez bodu utrpělo pouze jedinkrát. To vše se skóre 226:63. Drtivou dominanci potvrdilo i v play-off, kde prošlo bez jediného zaváhání všemi čtyřmi sériemi.

Zcela nadstandardní kádr z předešlé sezony vedený Jiřím Berounem a Tomášem Jakešem dostal také možnost zahrát si vybojovanou Chance ligu, přesto však Znojmo posílilo o několik jmen. Jedním z nováčků mezi dravci je Švéd Anton Karlsson, který se v prvním střetu s Jihlavou (2:3) zařadil do třetího útoku vedle další posily Radima Matuše a Petra Beránka. Matuš se do Znojma vrátil už v průběhu minulé sezony, se Chance ligou má pak zkušenosti z vícero týmů.

Orly by měli táhnout Hruška či Svoboda

První dvě ofenzívní letky se pak obešly bez zásahů. Zásadní roli zde sehrává Martin Šťovíček (1+0), Lukáš Adámek a Marek Špaček (0+1), kteří ve druhé lize bez problémů sbírali více než bod na zápas. Stejně dobře výkonní umí být také zástupci druhého útoku – kapitán Tomáš Svoboda (0+1) s Dominikem Sklenářem (1+0) a Janem Hruškou. Nic tedy nenasvědčuje tomu, že by se Znojmo mělo zaobírat tradičními nováčkovskými starostmi – bojem o záchranu. Orli budou naopak představovat významnou konkurenci celé tabulce.

Novinka v občerstvení

Od utkání proti Znojmu si mimo klasickou nabídku můžete pochutnat na „bavorském” párku v rohlíku. Nakládané zelí, křupavá cibulka nahoře a duo kečup a hořčice. Novinku najdete v hlavním bufetu U Pospy a v levém zadním bufetu, kterému velí milá dámská obsluha.