PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Přerov hladce zdolal Valmez, Bobři vzdorovali jen třetinu

Přerov hladce zdolal Valmez, Bobři vzdorovali jen třetinu
P ř e r o v – Osmnácté kolo soutěže přivedlo na led přerovské MEO Arény Bobry z Valašského Meziříčí, jimž od začátku letošní sezóny patří v tabulce poslední příčka. V střetnutí s týmem HC ZUBR Přerov dokázal velmi mladý kádr Bobrů úspěšně vzdorovat pouze první třetinu, která skončila i přes dostatek velkých šancí bez gólů. Od druhé části už ale Zubři zvýšili důraz a proto jejich vedení postupně narůstalo až na konečný výsledek 5:0. Dva góly zaznamenali Matěj Málek a Richard Brančík, jednu trefu si připsal i obránce Jiří Osina. Zubři se v utkání museli obejít bez zraněného útočníka Zdeňka Sedláka.
18.kolo, středa 21.11.2012
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
5:0
(0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Osina, 22. Málek, 32. Málek (Pala, Goiš), 45. Brančík (Ferenc), 57. Brančík (Sakrajda) Rozhodčí: Mech - Kříž, Pospíšil. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1022. Buly: 31:22. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 5:0.
Vojtek - Vlček, Ferenc, Osina, Kudělka, Pala, Faltýnek, Tomeček, Drábek - Ditrich, Brančík, Sakrajda - Sprušil, Kolář, Kundrátek - Goiš, Málek, Janeba - Brada, Matušenko, Vaněk
Netolička - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Javora, Kolovratník, Knebl, Kvapil, Lyzák, Maršálek, Machala, Máša, Mikel, Smetana, Šoula, Vajda, Mir. Varga, D. Varga, Mar. Varga, Voznica

Komentář k zápasu

Utkání zahájili domácí Zubři náporem a brankář Netolička musel být neustále v pozoru. Po necelé minutě jej střelou prověřil Kolář, ale kotouč skončil mimo. Za další chvilku byl u tyče velmi dobře postavený Janeba, zlínský junior, který Zubrům nově vypomáhá v rámci střídavých startů. Jeho dorážka ale také úspěšná nebyla. Valašské Meziříčí se k většímu ohrožení přerovské branky dostalo až v době, kdy se psala osmá minuta. Se střelou Bokroše ovšem Vojtek neměl sebemenší problémy.

V desáté minutě se pro změnu tlačil na druhé straně k brance Kudělka, kromě střely měl možnost i dorážet, jenže Netolička byl stále pozorný. Zubři poté o svůj mírný tlak kvůli dvěma oslabením přišli. Bobři početní výhody neodehráli špatně, gól z šance veterána Ambruze však nepřišel. Po skončení druhého oslabení měl k němu hodně blízko naopak Přerov, protože Goiš ujel v přečíslení s Vlčkem, ale přihrával velmi nepřesně.

Vstup do druhé třetiny měli Zubři výborný, přestože se dvě minuty bránili v oslabení. Na modré čáře se dostal ke střele Jiří Osina a brankáři Valmezu puk propadl za záda. O malou chvilku později už byl náskok Přerova dvougólový. Tentokrát střílel z mezikruží Matěj Málek a trefil volné místečko u pravé tyče. Snížit mohl poměrně rychle Bokroš, ale sólovou akci mu Vojtek pokazil zkušeným vyjetím z branky a vypíchnutím puku.

S přibývajícím časem druhé třetiny aktivita přerovského týmu stoupala a z toho přišel třetí gól. Střelu Paly brankář Bobrů ještě zlikvidoval, ale na ostrou dorážku Matěje Málka už nestačil. Valašské Meziříčí si další úsek druhé periody ještě zkomplikovalo dvěma oslabeními, ze kterých ovšem Zubři nic nevytěžili. O navýšení stavu se pokoušel z hranice brankoviště Kundrátek, brankář Netolička však kotouč schoval do lapačky.

Ve třetí třetině se obraz hry nezměnil. Přerov pokračoval v tempu a po faulu Coufala udeřil v přesilovce čtvrtým gólem. Ferenc přihrál na hůl Richarda Brančíka, který brankáře Netoličku nepříliš tvrdou střelou hodně překvapil. Výhodu jednoho hráče v poli měli také Bobři, jenže v ní nic nevymysleli. Až po jejím skončení dokázali puk dostat do Vojtkovy branky, ale gól kvůli hře vysokou holí nebyl uznán.

V závěru utkání dokázali Zubři své vedení ještě zvýšit. Konečnou podobu výsledku 5:0 dal Richard Brančík, který objel branku a bez potíží zasunul kotouč mezi betony brankáře Netoličky. Valašské Meziříčí mělo poté ještě k dispozici přesilovou hru, ale nezmohlo se ani na čestný gólový úspěch.

Ohlasy trenérů

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Se ziskem tří bodů jsme samozřejmě spokojeni. Do zápasu jsme ale nevstoupili dobře. Těžko říct, jestli jsme soupeře nějakým způsobem nepodcenili. Valmez bránil střední pásmo a my jsme na to reagovali dost špatně. Hodně jsme tahali puky a celkově se tou první třetinou vytrápili. Naštěstí soupeř hned na začátku druhé třetiny dvakrát při vlastní přesilovce chyboval a nám se podařilo dát góly. Nepatrně jsme se po nich zklidnili, ale i přesto nebyl náš výkon dobrý. Alespoň, že nám tam napadaly nějaké góly a neinkasovali jsme.

Josef Málek (HC Bobři Valašské Meziříčí) Utkání jsme si prohráli vlastní přesilovkou, kdy jsme do druhé třetiny nastoupili velice špatně. Dvakrát jsme inkasovali a pak už to z naší strany byla křeč. Nějaké šance jsme sice měli, ale nebyli jsme schopní je proměnit. Jsme v těžké situaci, ale já věřím, že v sobotu znovu budeme bodovat. Fanouškům bych chtěl moc poděkovat, že si na mě vzpomněli.