ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Litoměřice - Přerov 2:1 | JUNIOŘI: Přerov - Písek 3:4 | DOROST: Olomouc - Přerov 3:0

Marek Ditrich: V úvodu jsme se moc podřídili hře soupeře

Marek Ditrich: V úvodu jsme se moc podřídili hře soupeře
P ř e r o v – Utkání s Valašským Meziříčím, tedy týmem, který už delší dobu uzavírá tabulku, mělo partě Zubrů přinést povinné tři body. Ty svěřenci trenérů Sedláka a Václavíčka po jasném vítězství 5:0 skutečně získali, ale v úvodu se trápili s herním projevem svého soka. Bobři totiž vsadili vše na velkou defenzívu, což modrožlutým dělalo problémy. Mluvil o tom po zápase útočník Marek Ditrich, který vyléčil zranění a odehrál už celých šedesát minut. V Opavě Zubry brzdila špatná koncovka, ale ta se naštěstí v domácím mači před zraky tisícovky diváků neopakovala.
Start zápasu rozhodně nebyl pro oko hokejového fanouška tím pravým ořechovým. Bobři se totiž vůbec nikam nehnali, ale takováto taktika se celkem očekávala. “Poslední tým přijel jen a jen bránit a my jsme se v úvodu moc podřídili jeho hře. Hráli jsme přesně to, co soupeř chtěl. Byla to celkem slušná holomajzna,“ hodnotil úvodní třetinu forvard Marek Ditrich.

První třetinou se zhroutila slova některých fandů, že Zubři soupeři s nejnižším počtem bodů a velmi mladými hráči brzy nasází góly a bude rozhodnuto. “Valmez je sice poslední mančaft, ale to neznamená, že takovému soupeři musíme dát deset. Takhle to vůbec nefunguje. Ze začátku bránil dobře a až později jsme ho více přehrávali,“ upozornil Ditrich.

K větším tlaku Zubrům paradoxně pomohlo oslabení, kterým začala druhá perioda. Bobři při vlastní přesilovce inkasovali dva tvrdé údery a klíčový moment zápasu byl na světě. “Smáli jsme se, že by „Kundrc“ (Marek Kundrátek) mohl sedět na trestné lavici třeba pořád,“ neodpustil si Ditrich úsměvné šťouchnutí do spoluhráče. Ale pak už pokračoval se vší vážností. “Kluci to sehráli pěkně, rychle vystřelili a konečně do branky něco spadlo. Po tom prvním gólu už jsme hráli dobře a dali brzy další.“

Přerovskému týmu bude několik týdnů chybět zraněný útočník Zdeněk Sedlák, ale do sestavy se naopak už vrátil právě Marek Ditrich. Po problémech s kolenem naskočil na chvíli do duelu v Opavě a proti Valmezu už odehrál celý. “Jsem rád, že koleno drží, i když ho mám ještě trochu nateklé. Čtrnáct dní jsem stál, takže teď všechno doháním. Chci být zase platným hráčem a doufám, že to bude už v dalších zápasech lepší,“ přál si zkušený útočník.

Ten nejbližší zápas bude znovu doma, tentokrát proti Vsetínu. Zubři budou muset v sobotu máknout, protože poražení hráčů VHK bude úkolem obtížnějším. “Se Vsetínem je to vždy celkem dost o bojovnosti. Bude proti nám hrát zase celkem mladý mančaft. Důležitý určitě bude první gól a já věřím, že ho dáme my a soupeře nakonec přehrajeme,“ vzhlížel na závěr Marek Ditrich k utkání dalšího kola, které bude už v pořadí devatenácté.