MEO Arénu navštíví tento týden Valaši. Nejdříve Bobři

P ř e r o v - V tomto týdnu odehrají Zubři obě kola druhé ligy doma v MEO Aréně a jejich soupeři budou v obou případech Valaši. V 18.kole je navštíví nejprve tým HC BOBŘI Valašské Meziříčí. Tým, který sice zatím stále uzavírá tabulku soutěže, ale v poslední době velmi výrazně zvedající hlavu. A svou lepšící se formu budou chtít Bobři předvést samozřejmě i přerovským divákům. Motivace však nebude chybět ani Zubrům, kteří si nesmí dovolit nechat utéci své rivaly z vedoucí trojice. Na lavičce Bobrů uvidíme trenéra Josefa Málka, kterého jsme mnoho let vídali na té přerovské především u mládeže. Příjďte se proto na zápas, který v MEO Aréně začne ve středu 21.listopadu 2012 v 18.00 hodin určitě podívat!
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
středa 21.11. 18:00

Boj mezi třemi vedoucími týmy nabírá na intenzitě a pohled na tabulku i vylosování zdánlivě naznačuje, že by Zubři měli mít tento týden z vedoucího tria nejpříznivější vylosování. Jestřábi totiž "letí" dvakrát ven (Vsetín a Frýdek-Místek) a Havířov hostí doma v derby Karvinou a jede do Opavy, která letos ještě doma nikdy nevyšla naprázdno. Zubři naproti tomu hrají dvakrát doma s oběma týmy z Valašska, které toho venku zatím ještě mnoho neposbíraly. Procházka "růžovým sadem" však Zubry rozhodně nečeká. Bobři z Valašského Meziříčí, které Zubři přivítají už ve středu, jsou sice od samého začátku soutěže v tabulce na posledním místě aktuálně s 11 body a skórem 51:84, ale v posledních kolech výrazně zvedají hlavu a naznačují, že až do konce soutěže na této nelichotivé pozici zůstat rozhodně nehodlají. Projdeme-li si totiž výsledky jednotlivých kol, zjistíme, že Bobři jen v posledních 4 kolech vybojovali 7 bodů, což je téměř dvakrát tolik, než měli na svém účtu po úvodních 13 kolech soutěže. Během těchto čtyř kol stihli třináctibodové manko na předposlední celek tabulky snížit ani ne na polovinu. V minulém kole doma zdolali na vlastním ledě svého valašského rivala ze Vsetína 4:3.

Ve 2.lize spolu zatím oba kluby odehrály 37 utkání, mezi nimi i čtveřici zápasů ve čtvrtfinále play off v sezóně 2007-2008, které skončilo vítězstvím Zubrů 3:1 na zápasy. Celkově zatím 19 utkání vyhráli Zubři v základním čase, 2 po prodloužení, 2 prohráli po prodloužení nebo nájezdech, dvakrát se rozešli smírně a 12 krát prohráli po 60 minutách. Statistiky si Zubři ale vylepšili až v posledních letech. Od 22.2.2009, kdy prohráli s Bobry doma 1:4 už 11 zápasů za sebou s nimi vždy uhráli alespoň bod. Naposledy Zubři prohráli s Bobry 16.ledna 2010 v Přerově na nájezdy, dalších 7 utkání skončilo vítězstvím Zubrů po 60 minutách. V posledním vzájemném zápase, který se hrál u Bobrů 13.října 2012 je však zdolali Zubři až v prodloužení 2:3 p.

Celek Bobrů vede od 7.kola extrenér přerovské mládeže, ale i mužů Josef Málek. Pod jeho vedením celek začal výkonnostně velmi růst a právě v posledních 4 kolech to výrazně dokazuje. Trochu mu na čele asi dělají vrásky problémy s gólmany. Jen letos jich obléklo dres Bobrů už pět. Jejich brankářská jednička Jiří Slovák je dlouhodobě zraněn a to byl také důvod, proč k Bobrům na měsíční hostování před čtrnácti dny zamířila přerovská brankářská dvojka Petr Okáč. Protože po třech zápasech se však zranil i on, v minulém kole ho nahradil brankář olomoucké juniorky Jan Lukáš, kterého nejspíše uvidíme mezi třemi tyčemi branky Bobrů i ve středu. Asi největší ztráty utrpěl tým Bobrů v obraně. Celek opustilo po loňské sezóně 6 obránců, mezi nimi i zkušení obránci Jakub Blažek, Milan Ovšák, Přemysl Vašut nebo Werner Hartmann. Na jejich místech je nahradil jediný zkušenější obránce Jan Heča (1+3), ostatní obranné řady byly doplněny především mladými hráči, kteří zkušenosti teprve sbírají, například Lukáš Zábojník (1+4) nebo Jakub Schejbal (1+3). Většinu nejlepších útočníků si však tým dokázal udržet. Forvardy posílili z Přerova dobře známí Viktor Coufal (5+9), který si mezi Bobry zatím drží prim v kanadském bodování a mezi tři nejlepší patřil i Robin Ševčík, který však musel tým opustit a vrátil se do Prostějova. Velké starosti obranám protivníků dělají dále hlavně Martin Ambruz (5+8), Lukáš Bokroš (9+4) nebo Jakub Voznica (6+5). Z trojice bratrů Martina, Miroslava a Davida Vargových se zatím daří výrazněji jen posledně jmenovanému (5+4).

Ze Zubrů ještě stále neuvidíme na ledě Pavla Hanáka, který už ale začíná trénovat a minimálně do půlky prosince bude Zubrům v sestavě chybět i Zdeněk Sedlák.

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Vlček, Ferenc, Osina, Kudělka – Sedlák, Vaněk, Goiš – Málek, Sakrajda, Brančík – Sprušil, Kolář, Kundrátek – Ditrich

HC Bobři Valašské Meziříčí: Lukáš - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Heža, Knebl, Kolovratník, Kvapil, Lyzák, Maršálek, Máša, Mikel, Smetana, Škůrek, Vajda, Varga Mir., Varga Mar., Varga D., Voznica