Postava doma opět vynuloval Kolín, Přerované si s kozly poradili potřetí za sebou

P ř e r o v – Hokejisté Přerova vstoupili do poslední čtvrtiny základní části Chance ligy vítězně. V sobotním zápase 40. kola porazili na svém ledě Kolín 2:0. Zubři vstřelili oba své góly během úvodní desetiminutovky, kdy se trefil Tadeáš Talafa a krátce po něm také David Dobša. Středočeši se proti brankáři Michalu Postavovi stejně jako v říjnovém utkání na Hané neprosadili, tradiční opora modrožlutých zneškodnila všech 33 hostujících pokusů. Přerov tak na Kolín vyzrál ve třetím vzájemném duelu v řadě.
40.kolo, sobota 20.1.2024
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
2:0
(2:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Talafa (Chludil, Pospíšil), 8. Dobša (Pechanec, Kudělka). Rozhodčí: Maršálek, Vrba – Bezděk, Rakušan. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 938. Střely na branku: 28:33. Zblokované střely: 1:4. Vhazování: 35:27 Průběh utkání: 2:0.
Postava – Kudělka, Zeleňák, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, Adámek – Lednický, Pechanec, Dobša – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Hradil, Nemec, Goiš
Soukup – Šedivý, Hampl, Němec, Piegl, Kolmann, Sýkora – Král, Koukal, Vrhel – Pajer, Skořepa, Lang – Ouřada, Moravec, Síla – Gajda, Morong, Naar

Úvodní minuty zápasu nenabídly převratné šance ani na jedné straně, Zubři se ale přesto jako blesk z čistého nebe dostali v sedmé minutě do vedení. Tadeáš Talafa si všiml dvojité clony před Soukupem a přízemním nápřahem nasměroval puk od modré mezi betony. Hned o minutu později už Hanáci vedli 2:0. Kudělka vystřelil z prvního doteku z levého kruhu, před brankou clonící Pechanec puk tečoval a nedostatečně hlídaný David Dobša doklepával do odkryté branky. Posléze ujel ve vlastním oslabení Indrák, v kvalitně sehrané přesilovce zase promáchl u tyčky Dobša. Ze strany Kolína vyložené šance nepřišly, žádné další branky tak v prvním dějství k vidění nebyly.

Ve druhé třetině převládal na obou stranách bojovný a upracovaný hokej. Jak Přerov, tak i Kolín vynikaly především v defenzívní činnosti, a tak ani navzdory množství dobrých kombinací a přihrávek útočná stránka hry nevzkvétala. To však narušilo vyloučení Krisla, při kterém měl dobré příležitosti Vrhel, během trestu hostujícího Koukala pak Ministr trefil tyč. Domácí dostali zanedlouho k dispozici třetí početní převahu v utkání, ani tu ale nevyužili.

Také třetí část navázala na předešlý obraz hry. Kolín se ve svojí přesilovce trápil i počtvrté, ani Zubři nicméně nebyli ofenzívně přespříliš úspěšní. Zápas, ve kterém podle očekávání hrálo prim zodpovědné bránění, nabídl další výraznější momenty až v 54. minutě. To se Soukup musel mít na pozoru proti sražené střele Zeleňáka, na opačné straně promarnil proti velmi jistému Postavovi dobrou pozici zase Kolmann. Závěrečný tlak při kolínské power-play nepřišel, naopak Pospíšil trefil přes celé hřiště tyč odkryté branky a daleko od své první „trefy“ za Zubry nebyl ani brankář Postava, který to z brankoviště rovněž zkusil. Přerovští, kteří toho Kolínu moc nepovolili, berou čtvrtou výhru v řadě a další důležité body do tabulky.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Měli jsme skvělý nástup a získali jsme dvoubrankové vedení. Pak jsme trochu ve druhé třetině doufali, že se prosadíme v přesilovce, ale nevyšlo to. Skvěle jsme to zavřeli dozadu, soupeř toho z mého pohledu kromě přesilovek až tak moc neměl. Jsme velmi spokojení jak s výsledkem, tak s hrou.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Jsme zklamaní, že si odsud neodvážíme ani bod. Chtěli jsme se revanšovat za blamáž, kterou jsme předvedli na Slavii. Neodehráli jsme úplně špatný zápas, ale dvě chybičky v první třetině bohužel rozhodly o osudu celého utkání. Ve třetí třetině jsme zkusili hrát už trochu vabank. Domácí hodně zavřeli svou branku a nám se nepodařilo vstřelit ani jeden gól, i když šancí jsme si moc nevytvořili. Když nedáte branku, tak prostě nevyhrajete.