Do konce základní části zbývá třináct kol. Poslední čtvrtinu rozehrají Zubři s Kolínem

P ř e r o v – Tak jak se přerovským hokejistům nedařilo herně ani výsledkově v měsících listopadu a prosinci, po šesti odehraných kolech v rámci ledna musejí být spokojeni. Zvítězit dokázali hned pětkrát, z toho třikrát za plný počet bodů, a s porážkou se na Hanou vraceli pouze jedinkrát. V posledním ligovém kole doma navzdory početné marodce předvedli obrat proti silné Třebíči, z čehož mohou psychicky těžit i v následujícím kole, v němž znovu na své půdě vyzvou Kolín. Souboj tabulkových sousedů startuje v sobotních 17:00 hodin.
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
sobota 20.1. 17:00
ZS Přerov

Předsezonní los k sobě přisoudil zápasy Kolína a Přerova vždy na start 13kolového cyklu. Do ligového ročníku v září díky „slepeným“ trefám Petra Koukala (6+5) a Daniela Šedivého (3+3, od nového roku nenaskočil) vkročil lépe Kolín, když zvítězil 2:0. Odveta z druhé poloviny října však patřila Zubrům. Bezbrankové utkání, kdy střelcům „nelepilo“ už vůbec nic, rozsekl až v čase 59:55 po vyhraném buly Darek Hejcman (5+9). Ve druhém utkání na ledě Středočechů už padlo branek více. Na začátku třetí třetiny vedli Hanáci 2:1, když se trefili Joshua Mácha (5+0) s Danielem Indrákem (11+7), Kolín ale v závěru vystupňoval tlak a díky 42letému Josefu Skořepovi (5+11) vybojoval prodloužení. O bonusovém bodu pro Přerov v něm rozhodl Vojtěch Tomi (nyní ve Zlíně).

Sobota ve znamení duelu dvou podobných celků

Ve dvanácti zápasech, které od sebe prosincovou odvetu Přerova s Kolínem dělí, se oběma mužstvům dařilo vesměs stejně. Zubři padli šestkrát po sobě, díky čemuž se nad ně v tabulce sobotní host vyškrábal. Vše ale začali dohánět po Novém roce, ve kterém mají aktuálně nasbíráno pět výher ze šesti zápasů a pozici před Kolínem si vzali zpět. Proti němu budou chtít uhrát už čtvrtý úspěch za sebou. To Kolín tak výrazné kontinuální trápení nezažil a výhry s prohrami střídá vesměs nahodile, bodů nicméně nasbíral podobně. Na Hanou přijede s dvěma porážkami v zádech (se Vsetínem 1:5, se Slavií Praha 1:4).

Tým, ve kterém podobně jako u Zubrů nikdo extrémně nevyčuhuje, jen týden po dosud posledním střetu s Přerovem přišel o důležitého hráče. V souboji s Jihlavou skončila sezona Adamu Dlouhému (28 zápasů, 5+3), který v 29 letech patří k nejstarším hráčům kolínského výběru. Platný byl především v oslabeních, kde má Kolín druhou nejlepší bilanci v soutěži. Naopak v přesilovce mají kozlové výkonnost tristní. Ze 129 výhod proměnili pouze 15 (11,63 %) a horší už je v tomto ohledu pouze Jihlava. V sobotu se kromě toho, že půjde o utkání devátého s desátým, dá čekat hokej založený na defenzívě, nikoliv útoku. Narazí na sebe totiž dva střelecky nejméně potentní celky Chance ligy – Přerov zatím vsítil 84 gólů, Kolín 77 gólů.

Permanentkáři +1 zdarma

Permanentkáři mají na sobotní zápas při předložení permanentky na pokladně v den utkání k vstupence jeden vstup navíc zdarma. Na hokej tak bez kupování další vstupenky mohou vzít svého blízkého, například kamaráda či dítě.

Z hokeje zdarma na volejbal

Se vstupenkou na duel Zubrů proti Kolínu nebo permanentkou máte zároveň zdarma vstup na sobotní domácí utkání přerovských volejbalistek proti Ostravě. Zubřice na své palubovce startují v 19:00 hodin.