Fantastický Postava se vyznamenal 53 zákroky, Zubři na nájezdy udolali Jihlavu

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 37. kole Chance ligy přemohli doma Jihlavu 2:1 po samostatných nájezdech. Zubry po celé utkání držela tradiční opora Michal Postava, jednadvacetiletý brankář pochytal celkem 53 střel Dukly. Překonat jej dokázal pouze ve 33. minutě z přesilovky Tomáš Harkabus, na jehož trefu odpověděl deset minut před koncem z trestného střílení Joshua Mácha. Ten se prosadil i při samostatných nájezdech, stejně jako Daniel Ministr, zatímco všichni hosté ztroskotali na skvělém Postavovi.
37.kolo, středa 10.1.2024
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
2:1sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 51. Mácha (TS), rozhodující nájezd Mácha – 33. Harkabus (Čachotský). Rozhodčí: Barek, Čáp – Otáhal, Rakušan. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 621. Střely na branku: 33:54. Zblokované střely: 5:7. Vhazování: 35:19. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Postava – Kudělka, Adámek, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, Hanák – Lednický, Pechanec, Mácha – Pospíšil, Hejcman, Jan Svoboda – Indrák, Ministr, Tarnoczy – Chludil, Nemec, Dobša
Beran – Strejček, Bilčík, Kolář, Dundáček, Koštoval, Mareš – Cachnín, Toman, Čachotský – Jelínek, Havránek, Harkabus – Burkov, Rauš, Báťa – Brož, Štefančík, Kočí

Úvod duelu patřil Jihlavě, kterou dostali do hry sami Zubři velmi slabým startem. Už v první minutě mohla jít Dukla dvakrát do vedení, Postava ale hasil problémy plynoucí jak ze skrumáže před ním, tak z úniku Havránka. Hned vzápětí se musel po další hrubici ohánět proti Cachnínovi a Tomanovi, hlavně díky němu ale Přerov neměl po zápase už v samém začátku. Postupem času se do dobrých příležitostí dostali také Přerovští. Například Tarnoczy s Chludilem měli k dispozici brejky, i Beran v protější brance ale svůj celek podržel.

Ani ve druhé třetině marodkou sužovaní Zubři příliš neoslňovali. Množstvím nepřesností se dostávali pod tlak a na kotouči trávili výrazně méně času než Dukla. Světlou chvilkou Přerova byla přesilovka v polovině utkání, která byla sehraná výrazně lépe než výhoda ve třetině první, jinak však Adam Beran v brance Dukly nemusel řešit prakticky nic. Jihlava v bojovném utkání měla více ze hry a ve 33. minutě proměněnou přesilovkou otevřela skóre. Po dobrém pasu Čachotského střílel z první přesně Tomáš Harkabus.

Ve 41. minutě mohla Jihlava své vedení navýšit, Toman ale přečíslení zahodil nepřesnou střelou. Třetí přesilovku Jihlavy pak Zubři přežili jen tak tak. Harkabusovu střelu Postava nejprve vyrazil do tyče, poté téhož hráče vychytal perfektním přesunem ve stoprocentní příležitosti. Přesilovkou si poté nepomohli ani Přerovští, Joshua Mácha ale v 51. minutě vybojoval trestné střílení, které sám skvělým naznačením a střelou mezi betony proměnil.

Zbylých deset minut plných lítého boje vedlo nakonec do prodloužení, ve kterém měli domácí nejednu šanci zvrátit utkání ve svůj prospěch. Hejcman ale po výborné akci pouze přestřelil a po něm svoji možnost neproměnil ani Pechanec. O vydřené a šťastné výhře Přerova tak musely rozhodnout nájezdy, v nichž nerozhodl nikdo jiný než Joshua Mácha. Jeho a také Ministrův parádně provedený nájezd znamenají důležité vítězství Zubrů.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme mít v zápase emoce a dohrávat soupeře. Chtěli jsme, abychom se naučili hrát doma trochu víc agresivněji a jednodušeji. Měli jsme nějaký plán, bohužel se nám ho dvě třetiny nedařilo plnit. Jednak nás k tomu nepouštěl soupeř, jednak jsme byli trošku ustrašení. Samozřejmě jsme v situaci, kde jsme, máme marodku, ale to bychom omílali pořád dokola. Na to se koukat nemůžeme. Třetí třetina byla relativně podle našich představ. Byla to z naší strany už trochu strkanice, ale tu jsme potřebovali, abychom se víc vtáhli do utkání a dostali tam ty emoce. Dopadlo to pro nás dobře. Řekl bych, až moc dobře. Jsme za to velmi rádi. Michal Postava je skvělý gólman a pravidelně to dokazuje. Je to stavební kámen, který je pro nás extrémně důležitý.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Jsme obrovsky zklamaní, protože v zápase jsme naprostou většinu času dominovali, domácí přehrávali a jedeme odsud jenom s jedním bodem. To je hrozně málo. Zase se ukázala naše bezzubost v zakončení, kdy nejsme schopní dostat puk do brány. A co si budeme povídat, na jeden gól se zvenku těžko vozí tři body.