Venkovní prohru je třeba hodit za hlavu. Zubři ve středu hostí jihlavskou Duklu

P ř e r o v – Pondělní zápas v Sokolově před kamerami České televize se hokejistům Přerova nepovedl. Minimálně do ofenzívy ne, Baníku dokázali vstřelit jediný gól a prohráli 1:3. Ve středu se v rámci 37. kola Chance ligy pokusí navázat na předchozí dvě domácí vítězství nad Litoměřicemi a Pardubicemi B. Na Hanou přijede Jihlava, s kterou mají Zubři v probíhajícím ročníku zatím vyrovnanou bilanci. Obě dosavadní vzájemná střetnutí skončila výsledkem 3:1 ve prospěch hostujícího týmu. Přerov to bude chtít změnit od středečních 17:30 hodin.
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
středa 10.1. 17:30
ZS Přerov

Zubři sice v prvním domácím utkání proti Jihlavě v této sezoně vedli po teči Hejcmana. Poté ale skóre dvěma trefami otočil jednačtyřicetiletý matador a kapitán Dukly Tomáš Čachotský. Útočník, který v minulosti působil také v Českých Budějovicích, Olomouci a ve Zlíně, nasbíral za 34 startů během aktuálního ročníku 24 bodů za deset branek a čtrnáct asistencí. Na přerovském ledě na něj v říjnu navázal ještě Richard Cachnín (9+6), který při závěrečném risku Hanáků bez brankáře pečetil jihlavskou výhru.

Dvě třetiny odvety v Pelhřimově, kde Jihlava kvůli stavbě nového stadionu hraje své domácí zápasy, ale patřily pro změnu Zubrům. Ti se v den 95. výročí založení přerovského hokejového klubu dostali během druhé třetiny do dvougólového vedení. Nejprve využil přesilovku David Březina a poté se z přečíslení prosadil jeho jmenovec Dobša. Horáci sice v poslední dvacetiminutovce přidali a Šimon Jelínek (10+4) v 55. minutě snížil, hosty ale uklidnil střelou do prázdné brány Doležal.

Jihlava v prvoligové tabulce figuruje na osmém místě, přičemž získala o sedm bodů více než Přerov. Naposledy proti rezervě Pardubic přišla o dvougólový náskok, který si vytvořila během první desetiminutovky duelu. Dynamo nakonec v pelhřimovském azylu udolala po nájezdech (3:2), které rozhodl nejproduktivnější hráč výběru hlavního trenéra Viktora UjčíkaTomáš Havránek (9+18). Za ním se v týmovém bodování nacházejí již zmínění Čachotský s Cachnínem a Jelínkem. Jihlavskou branku pak nejčastěji střeží čtyřiadvacetiletý Adam Beran (29 zápasů/16 výher/úspěšnost zákroků 91,78 %).