Z Ústí nad Labem přivezl starší dorost vysokou výhru!

Ú s t í  n a d   L a b e m – Také nedělní podvečer se nesl ve znamení probíhající baráže o extraligu staršího dorostu. Před Zubry byla tentokrát daleká cesta až do Ústí nad Labem, s nímž se v prvním střetnutí doma střelecky hodně trápili. Na ledě Zlatopramen Arény však Přerov v odvetě předvedl výborný výkon a tři body si připsal naprosto zaslouženě. Za vítězstvím šel tým Zubrů rázně a s velkým odhodláním. Svému soupeři navíc nadělil sedm gólů, kterými prorazil jeho dobře pracující obrannou hráz. Po výhře 7:2 a zaváhání týmu PZ Kladno doma s Havířovem, se tak starší dorostenci HC ZUBR Přerov znovu v baráži vyhoupli na druhou příčku, která vede do nejvyšší soutěže. Ve středu odehraje starší dorost závěrečný domácí mač v baráži a jeho soupeřem bude tým Kolína.
BAR7, neděle 25.3.2012
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
2:7
(1:2, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. Strnad (Zdvořáček, Janák), 37. Hajn (Trončinský) - 8. Čelko (Rajnoch, Mašíček), 18. Spěvák (Dostálek, Kratochvíl), 31. Dostálek (Rajnoch), 38. Dostálek (Kundrátek), 55. Šnirc (Rajnoch, Čelko), 56. Rajnoch (Zbořil), 60. Spěvák (Dostálek). Rozhodčí: Jílek - Nepomucký, Krátký. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 137. Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:7.
Novák - Hajn, Šimanovský, Křepelka, Trončinský, Zdvořáček, Málek, Procházka, Jindřich, Strnad, Vrba, Řídel, Bačák, Vondráček, Musil, Kopta, Chovanec, Janák
Loučka - Mašíček, Zbořil, Andrýsek, Šťastný, Kundrátek, Tomiga, Duda - Rajnoch, Šnirc, Čelko - Kratochvíl, Dostálek, Spěvák - Gremlica, Karola, Novák - Václavíček, Němec

Tým Zubrů se do svého soka pustil pěkně zostra, což potvrdila nepříjemná střela Šťastného. Také domácí ale brzy zahrozili a Koptův pokus musel brankář Loučka vyrážet. Poté to byl opět Přerov, kdo se dostal do šance, jenže Karola před brankou ve skvělé pozici minul. Svou aktivitou si ale Zubři vynutili faul soupeře a ten byl brzy potrestán. Rajnoch našel u tyče úplně volného Ondřeje Čelka, který pohodlně zakončoval.

Domácí Lvi ovšem rychle opláceli stejnou mincí a také jejich přesilovka slavila úspěch. Střelu Zdvořáčka sice přerovský brankář ještě pokryl, ale na dorážku Petra Strnada už nestačil. Závěr třetiny přinesl dvě obrovské šance Michala Spěváka, který nejdříve nastřelil tyč, avšak další jeho rána už šla do gólového cíle a Přerov díky tomu opět vedl.

Druhá třetina se hrála ve vysokém tempu a Přerov si i nadále držel nad soupeřem převahu. Velkou příležitost měl ve 24. minutě Rajnoch, který se po Zbořilově střele snažil kotouč rychle uklidit do kasy, ale záměr se mu nepovedl. Bez gólu následně skončil na druhé straně projektil Šimanovského a těsně před polovinou střetnutí se neujala ani přerovská početní výhoda pět na tři, ve které Zubři soupeře hodně sevřeli.

Její nevyužití ale modrožluté bojovníky z Hané moc mrzet nemuselo. Jen pár vteřin po vypršení druhého trestu získal odražený kotouč ve středním pásmu Vlastimil Dostálek a samostatnou akci výborně zakončil. Náskok přerovských hráčů se ve 37. minutě částečně snížil, protože chybovali v rozehrávce a po střele Jana Hajna brankáři Loučkovi kotouč propadl nad betonem. Podobnou chybu však ještě v závěru prostřední části vyrobili také domácí a Vlastimil Dostálek ji potrestal bleskovým zakončením k tyčce.

Třetí část mače už byla v jednoznačné režii týmu Přerova, který hrál s velkým elánem a soupeři nepovolil téměř nic. Na domácí straně střílel pouze Vondráček do Loučkovy lapačky a rána Šimanovského šla těsně vedle. Přidat pátý gól mohl Kratochvíl, který dostal parádní kotouč přímo do jízdy, ale blafák na brankáře Nováka mu nevyšel. V 50. minutě hráli Zubři po faulu přesilovku a Ústí se muselo opět tvrdě bránit. Střelám Mašíčka, Zbořila i Rajnocha však odolalo.

Poslední pětiminutovka ještě byla na góly bohatá a Přerov v ní hodně prolomil obrannou hru Ústí nad Labem. Na 2:5 upravoval skóre dorážející Radim Šnirc, šestou trefu zaznamenal Michal Rajnoch, který přešel přes celou domácí obranu a zasunul kotouč u tyčky a konečnou podobu výsledku dala střela Michala Spěváka z hranice kruhu. Na světelné tabuli tak po závěrečné siréně zářil stav 2:7, který byl naprosto zasloužený. Hráči si těsně po utkání užili parádní děkovačku s fanoušky, kteří se Zubry vydali podpořit až na daleký sever Čech. Zvláštní poděkování od celého týmu si zaslouží fanoušek LadaLitvinov.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Před zápasem jsme měli problémy se sestavou, protože některé hráče trápilo zranění a jiné zase horečky. Kluci se ale neuvěřitelně semkli, bojovali a odehráli v letošní baráži nejlepší utkání. Domácí jsme téměř k ničemu nepustili a proto je naše výhra zasloužená. Převahu jsme ve třetí třetině vyjádřili i gólově, což mě hodně těší. Na středu se chceme dát dohromady, protože nás čeká nejen poslední domácí zápas baráže, ale i celé sezóny. Rádi bychom na pozvali všechny fanoušky.