Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Zubři podepsali velkou posilu do útoku! Do Přerova přichází centr Tomáš Jáchym

Zubři podepsali velkou posilu do útoku! Do Přerova přichází centr Tomáš Jáchym
P ř e r o v – Po sezoně dostal více nabídek a mohl si vybírat. Pak se ale ozval Přerov a Tomáš Jáchym zcela změnil své dosavadní plány. Zubři jej přesvědčili, že právě oni jsou pro něj tou nejlepší volbou. Sedmadvacetiletý střední útočník tak zažije druhé moravské angažmá v řadě. A znovu na Hané. Před Přerovem, kde bude patřit mezi rozdílové hráče, působil v nedalekém Prostějově.

„Mluvil jsem s trenérem Mikeskou i sportovním manažerem Hanym a se vším jsem se ztotožnil. Líbila se mi vize, kterou mi představili, po všech stránkách mi dávala největší smysl. Přerov úplně otočil moje rozhodování o tom, kde budu hrát,“ prozrazuje Jáchym.

S hokejem začínal v rodných Českých Budějovicích. Poté nastupoval za Vítkovice, Havířov, Frýdek-Místek a Porubu. Předchozí tři roky strávil u regionálního rivala Zubrů – prostějovských Jestřábů. Přerované si od něj slibují zvýšení produktivity. V minulých letech pravidelně ukazoval, že kanadské body dokáže sbírat po desítkách. Nejvíce se mu dařilo v sezoně 2021/22, kdy v Prostějově zaznamenal 52 bodů za čtrnáct branek a 38 asistencí.

„Bavili jsme se, že i tady budu stěžejní hráč a v týmu budu mít velkou roli. Jsem na ni zvyklý, s velkou odpovědností vůči mužstvu se mi hraje nejlíp. Moc se na to těším,“ hlásí Jáchym. V minulém ročníku první ligy jej sice přibrzdily zdravotní problémy, krátce před Vánoci ale do zápasového tempa opět naskočil. Shodou okolností se vrátil v hanáckém derby na přerovském ledě, kde hned skóroval.

Tomáš Jáchym (v červeném) v prvním zápase po návratu po dlouhé absenci. V hanáckém derby v Přerově vstřelil v prosinci loňského roku první prostějovský gól.

„Měl jsem životní letní přípravu, bohužel přišla nemoc, kterou jsem nemohl ovlivnit. Měl jsem těžký průběh a šest týdnů jsem bral antibiotika. Dalších pět týdnů jsem ještě pořád musel zůstat doma, nesměl jsem ani na sluníčko,“ popisuje Jáchym nucenou a nepříjemnou pauzu. „Ztratil jsem všechno, co jsem v létě natrénoval. První dva měsíce po návratu byly hodně náročné. Jsem ale rád, jak jsem to zvládl,“ komentuje majitel 40 extraligových a 271 prvoligových startů. Od února už se podle svých slov cítil stále lépe. „Věděl jsem, že se všechno konečně vrací do normálu.“

Trénuje doma

V každém působišti má Jáchym vysoká očekávání jak od sebe, tak od svých spoluhráčů. „Chci, aby všechno fungovalo a odehráli jsme úspěšnou sezonu,“ zdůrazňuje. Se Zubry aktuálně netrénuje, připravuje se individuálně doma na jihu Čech. „Našel jsem si super kondičního trenéra Filipa Malého. Od doby, co se pod ním připravuju, se mi vyhýbají zranění typu natržených nebo natažených svalů. Měl jsem maximálně zlomený prst, jinak jsem byl vždycky zdravý, je to pro mě hodně důležité,“ vysvětluje, proč se v Přerově v těchto dnech nevyskytuje.

„I sezony mívám lepší a lepší, díky individuální přípravě tam vidím velký skok,“ pochvaluje si. S Přerovem ale udržuje kontakt jak on sám, tak jeho kondiční trenér. „Pěna (kondiční trenér Zubrů Michal Pěnička – pozn. red.) i trenér Mikeska budou všechny informace mít, průběžně spolu komunikujeme,“ ujišťuje Jáchym. Jako soupeř na přerovském stadionu rozhodl zápas čtvrtfinále play-off mezi Zubry a Porubou. „Góly z play-off si pamatuju všechny. Zvlášť, když padly v prodloužení jako v Přerově. Doufám, že další rozhodující góly teď přidám za Přerov. Typologicky jsem sice spíš tvůrce hry, ale jsem rád, že v rozhodujících chvílích se dokážu i trefit,“ uvádí Tomáš Jáchym.

V jiném duelu mezi stejnými soupeři zase odvolal faul a ukázal, že hraje fér. „Simulování nebo fauly, které se nestaly, do hry nepatří. Ne, že bych to vyhledával. Ale když je situace jasná, není problém to v rámci fair-play změnit,“ má jasno nová posila Zubrů.

„Jsme rádi, že jsme Tomáše získali. Bereme ho jako velmi důležitého hráče do sestavy. Měl by plnit stěžejní roli a pomoct nám s produktivitou,“ říká k podpisu Tomáše Jáchyma sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.