Zubři se rozloučí s Generali Česká Cupem, do pořadí ve skupině mohou stále promluvit

P ř e r o v – Svůj poslední zápas v turnaji Generali Česká Cup sehrají hokejisté Přerova. Program v základní skupině D, ve které s jistotou obsadí nepostupové čtvrté místo, završí ve čtvrtek od 17:30 hodin na ledě zlínských Beranů. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře ale pořád mohou výrazně ovlivnit, kteří z jejich soupeřů postoupí v letním poháru dál. Aktuálně třetí tým tabulky Zlín má totiž stejně bodů jako druhé Vítkovice a jen o bod méně než první Třinec.
Berani Zlín - HC ZUBR Přerov
čtvrtek 20.8. 17:30
ZS Luďka Čajky

Berani potřebují Zubry na vlastním stadionu porazit. V prvním vzájemném utkání na Hané se jim to povedlo, zvítězili vysoko 6:0. O výsledku rozhodla už první třetina, ve které svěřenci Roberta Svobody, Martina Hamrlíka a Richarda Hrazdiry potrestali přerovské chyby a dostali se do čtyřgólového vedení.

Zubry to sice nepoložilo a s extraligovým celkem pak sváděli vyrovnanou partii. To nejdůležitější, branky, jim však na začátku srpna scházelo. Zlín ještě v závěru dvěma přesnými zásahy upravil skóre do konečné podoby. Na své konto si tak připsal druhý tříbodový zisk, už předtím doma zdolal Vítkovice 4:3.

Jenže právě proti Vítkovicím Berani v úterý propásli první postupový mečbol. V Ostravě sice dvakrát vyrovnali, ovšem to nestačilo. Domů do údolí řeky Dřevnice se vraceli s porážkou 3:5. Na přesvědčivé vítězství 4:0 nad Třincem (jemuž pod Javorovým podlehli 2:5) navázat nedokázali.

Pozor na zbytečná vyloučení

Přerované se na Zimním stadionu Luďka Čajky budou chtít s Generali Česká Cupem rozloučit důstojně. S nulou v kolonce bodů prestižní turnaj neopustí. V domácím prostředí se totiž vytáhli na třinecké Oceláře. Co na tom, že ti přijeli s mladou sestavou, složenou zčásti z hráčů partnerského Frýdku-Místku. Modrožlutí předvedli kvalitní týmový výkon, který znamenal triumf 3:2 po prodloužení. A to ještě Hanáci mohli uspět i v řádné hrací době. Kdyby se ke konci třetí třetiny nedopustili zbytečného faulu, po němž inkasovali vyrovnávací gól, nebo kdyby poté v tutovkách neselhali Dostálek se Süssem.

„Zbytečných vyloučení bylo více, inkasovali jsme po nich dvě branky, stály nás spoustu sil. Příště si na ně musíme dávat pozor,“ varoval asistent trenéra Zubrů Jakub Grof. „Faulů se musíme vyvarovat, mám pocit, že v každém utkání hodně faulujeme. S Vítkovicemi jsme v oslabeních dostali čtyři góly, teď s Třincem dva,“ uvědomuje si také autor rozhodující úterní trefy, dvacetiletý útočník Matěj Svoboda. „Při hře pět na pět jsme podle mě zatím se všemi soupeři hráli vyrovnaně. Musíme si prostě dávat bacha na fauly, děláme jich až moc a pak na to doplácíme,“ doplnil.

Online a živý přenos

Utkání PSG Berani Zlín – HC ZUBR Přerov můžete živě sledovat na HokejkaTV.cz Textový online přenos zase poběží na serveru onlajny.com