P ř e r o v – Základní část Chance ligy se s nastupujícím prosincem přehoupla do své druhé poloviny. Po delší době nebylo hracím dnem pondělí, ale na další hokejové dění netřeba čekat dlouho. MEO Aréna bude ve středu hostit tým Dukly Jihlava, která se vyhřívá na čele tabulky. Přijďte Zubry po výhře s Benátkami od 18 hodin podpořit i tentokrát!
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
středa 5.12. 18:00
MEO Arena Přerov

Středeční soupeři proti sobě začali nový ligový ročník. V prvním kole viděla MEO Aréna devítigólovou přestřelku, na jejímž vítězném konci stáli domácí. Po pěti trefách ve druhé třetině přehráli Duklu 5:4. To druhé vzájemné utkání tak vyrovnaný výsledek nenabídlo. Horáci zvítězili nad tehdy oslabenými Zubry 5:0, přes to, že v úvodních minutách museli ustát pořádný tlak.

Dukla má vskutku parádní bilanci a zaslouženě hájí před Motorem první příčku. Pod taktovkou ji mají Petr Vlk s Františkem Zemanem a s výkony svých svěřenců nemohou být nespokojeni. Jihlava totiž vyhrála 14 z posledních 16 zápasů! Po pomalejším startu se tým z Vysočiny rozjel na plné obrátky a jasně dává najevo své nejvyšší cíle.

Produktivita Jihlavy, podobně jako v Přerově, nestojí na menším počtu vyčnívajících hráčů, nýbrž je víceméně plošně rozdělena mezi větší skupinu. Té vévodí Lukáš Anděl (10+16), velmi důležitými články jsou i Matěj Pekr (13+8) a Josef Skořepa (6+12).

Mezi obránci je v popředí jméno Jana Pohla (4+14) a na gól čekajícího Davida Kajínka (0+12). O brankoviště se pak pravidelně dělí vyrovnaná dvojice Jan BrožNiklas Lundström.

Přerovští fanoušci se mohou těšit na odchovance Vlastimila Dostálka (15+9), který je s 15 brankami nejlepším střelcem a druhým nejčastěji bodujícím hráčem týmu. Ve dvou utkáních bez zaznamenaného bodu se v dresu Jihlavy ukázal i Michal Popelka.

Dukla měla v zádech devítizápasovou šnůru výher, když podstoupila velmi ledové zchlazení na Vsetíně (2:9), jemuž podlehla i podruhé v sezoně. S Benátkami si v následném kole poradila po nájezdech (3:2sn), v sobotu se Slavií (4:2) už byl zisk bodů stoprocentní.