ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Sokolov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov (neděle 12:00) | DOROST: Havlíčkův Brod - Přerov 4:3
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Zápas s Motorem? Nemáme proč věšet hlavy, ví Zbořil. K derby se dívá o poznání klidněji

Zápas s Motorem? Nemáme proč věšet hlavy, ví Zbořil. K derby se dívá o poznání klidněji
Č e s k é B u d ě j o v i c e – Tři čtvrtiny základní části WSM ligy mají za sebou hokejoví Zubři. Na jihu Čech je lídr soutěže z Českých Budějovic předčil v proměňování šancí, přesto se však nemají zač stydět. Tvrdí to i obránce Mikuláš Zbořil, podle kterého se na přerovském výkonu odrazila dobrá forma z poslední doby.

Předposlední „kvartál“ základní části WSM ligy vyšel Přerovu na výbornou. „Vlastně nám vycházelo všechno, co nám vycházet mělo,“ usmál se Mikuláš Zbořil. Zubrům se od konce listopadu do poloviny ledna podařilo nasbíral deset výher, porážky přitom utrpěli pouze tři. Tu poslední v Českých Budějovicích, kam cestovali bez zbytečných nervů. „Věděli jsme, že nastoupíme proti nejlepšímu týmu soutěže a můžeme jen získat,“ podotkl Zbořil.

A mnoho nechybělo a žlutomodří by z někdejšího královského města skutečně necestovali s prázdnou. „V první i v druhé třetině jsme si vytvořili dostatek šancí, ale nedali jsme góly. Brankář Budějovic chytal výborně, možná jsme byli málo důrazní. Štěstí, které se k nám v koncovce přiklánělo v minulých utkáních, jsme tentokrát neměli,“ hledal Zbořil příčiny přerovské porážky. „Jinak jsme ale odehráli slušnou partii a nemusíme věšet hlavy,“ dodal jedním hlasem.

Na ledě Motoru Přerov inkasoval ve vlastní přesilové hře. Podle Mikuláše Zbořila to ale nebylo nic, co by hanácký celek potopilo. „Samozřejmě je škoda, když pak takový gól musíte dohánět,“ uznal. „Nicméně jsme měli dost příležitostí na to, abychom to dokázali přebít,“ zdůraznil, že s dostáváním se do šancí Zubři v sobotním střetnutí rozhodně problém neměli.

V Budvar aréně se Přerované museli obejít bez jednoho ze svých nejlepších střelců, dvanáctigólového Jakuba Šlahaře. Ten v závěru týdne dvakrát nastoupil v extralize za mateřský Zlín. Místo něj Zubry posílil jiný zlínský hráč, Radoslav Illo. „Jsme rádi, že si Kuba svými výkony řekl o místo v sestavě o soutěž výš. Přejeme mu to,“ netajil se Zbořil, který zároveň připustil, že Šlahař Hanákům proti Motoru do jisté míry scházel. „Na druhou stranu, Radoslav Illo Kubu velice kvalitně nahradil. Tato změna v naší sestavě rozhodně nebyla příčinou naší porážky,“ odmítl, že by s novou tváří v prvním útoku byla přerovská skvadra slabší.

Na úspěšnou třetí čtvrtinu základní části WSM ligy se teď Zubři pokusí navázat. Cesta vede přes středeční hanácké derby s Prostějovem. „Musíme udržet své emoce na uzdě, abychom se nenechali zbytečně vylučovat. Víme totiž, že Prostějov má výborné přesilovky,“ nezastírá přerovský zadák nosící na drese číslo 12. „A pokud dokážeme využít příležitosti, které si vytvoříme, máme slibnou možnost uspět,“ domnívá se Zbořil.

Sám přerovský dres obléká už pěknou řádku let. Duel s Jestřáby tak na rozdíl od dob, kdy ještě oba týmy nastupovaly ve druhé lize, vnímá o poznání klidněji. A je rád, že k zápasu nemusí cestovat nikam daleko. „O něco pikantnější utkání než třeba doma s Litoměřicemi, případně v Litoměřicích, to pochopitelně bude. Ale ani já ani ostatní kluci z kabiny kvůli derby s Prostějovem nebudeme nijak bláznit,“ ujišťuje Mikuláš Zbořil.