ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Šumperk - Přerov (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Chrudim (pátek 18:00) | DOROST: Přerov - Zlín (čtvrtek 18:00)

V sobotu již může být znám vítěz základní části soutěže

V sobotu již může být znám vítěz základní části soutěže
P ř e r o v - Základní část soutěže nezadržitelně vrcholí a před Zubry jsou již její poslední dvě utkání. Většina neznámých je už sice vyřešena, ale ta co zajímá nejvíce každého věrného fanouška Zubrů, tedy kdo se stane vítězem základní části soutěže, ještě nikoli. Rozhodnout může již následující kolo, v němž Zubři na svém ledě přivítají VHK Vsetín. V případě jejich vítězství a porážky Havířova v Opavě, přičemž alespoň jeden z těchto zápasů skončí po základním čase, by už Zubři o vítězství v základní části nepřišli. Zubrům k tomu mohou výrazně pomoci i diváci, díky kterým by mohli proti Valachům hrát celý zápas pomyslnou "přesilovku" se šestým "hráčem" v hledišti. Nezklamte je a na zápas, který v MEO Aréně začíná v sobotu 16.2.2013 v 17:00 hodin si určitě udělejte čas!
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
sobota 16.2. 17:00

Soutěž vrcholí

Dvě kola před koncem základní části už zbývá vyluštit jen několik hádanek. Díky překvapivému výsledku dohrávaného utkání mezi Porubou a Opavou (3:4) už víme, které týmy si letos nezahrají play-off. O Bobrech z Valašského Meziříčí, kteří skončí na posledním místě, to bylo bohužel známo nejdéle. Svou účast v příštím ročníku 2.ligy si tak budou muset vybojovat v baráži. V posledních třech týdnech však posbírali polovinu možných bodů a svým soupeřům, včetně Zubrů, dokázali, že jsou na ni velmi dobře připraveni. Jako první skončí sezóna Frýdku-Místku, kterého čeká už jen jediný zápas ve Vsetíně a skončí na devátém místě. Na třetím místě bez ohledu na poslední zápas skončí Jestřábi z Prostějova. Zbývá tak rozluštit, který tým se přiřadí k vedoucí trojici a získá co by čtvrtý celek tabulky výhodu ve čtvrtfinále play-off, které týmy se ve čtvrtfinále play-off proti sobě postaví a kdo se stane vítězem základní části soutěže.

Spekulovat nad čtvrtfinálovými dvojicemi je díky neznámému vítězi základní části i středu tabulky, který byl celý rok nesmírně vyrovnaný, ještě předčasné. Shrňme si proto pouze několik faktů : Jisté je, že ve čtvrtfinále spolu nebudou hrát tyto dvojice : Přerov - Havířov, Přerov - Prostějov, Prostějov - Havířov, Opava - Nový Jičín a Nový Jičín - Karviná, ostatních 23 možností zatím nastat může, byť s velmi rozdílnou pravděpodobností. Tu největší má zatím dvojice Poruba-Vsetín. Oběma týmům k tomu stačí zisk tří bodů. Na čtvrté místo má sice neustále šanci všech 5 týmů ze středu tabulky, ale osmá Opava už jen opravdu minimální. Stalo by se tak pouze v případě, že by se na 4. až 6. místě umístila trojice Poruba-Vsetín-Opava a všechny tři celky by získaly 62 bodů. Jedním z otazníků zatím zůstává, který z týmů vyhraje základní část. Už několik kol o tuto metu bojuje jen dvojice týmů. Situaci mají ve svých rukou Zubři, kteří si však mohou dovolit ztratit pouze o jeden bod více než druhý z týmů bojujících o vítězství - Havířov. Při rovnosti bodů by totiž rozhodly vzájemné zápasy, ze kterých letos bohužel nevyšli Zubři s Havíři dobře (na získané body 6 ku 12).

Zubry čeká v sobotu VHK Vsetín, Havířov zavítá do Opavy

O svém vítězství v soutěži by mohli Zubři za příznivých okolností rozhodnout už v sobotu. Museli by však povinně vyhrát doma se Vsetínem a Havířov by musel prohrát v Opavě. Navíc by se nesmělo v obou zápasech současně hrát prodloužení. I když středeční vítězství v Porubě již Opavě definitivně zajistilo účast v play-off, motivace by jí určitě chybět neměla. Třebaže možnost na 4. místo už má jen minimální, dalšími vítězstvími by si mohla ještě v tabulce výrazně polepšit. Zubři na ledě odevzdají se Vsetínem určitě všechny síly, ale bude to opět velmi náročné. Jejich soupeř je totiž v tabulce se 61 body aktuálně na 5. místě, má aktivní skóre 140:130 a v tabulce pravdy jeden kladný bod. Po Novém roce prohrál pouze tři z jedenácti odehraných utkání. Stále má velikou šanci vybojovat výhodnou čtvrtou příčku, na kterou mu schází v tuto chvíli jeden bod. V minulém kole doma dokázal otočit nepříznivý vývoj zápasu s Prostějovem a po vynikající třetí třetině nakonec vyhrál celý zápas 4:2. Paradoxně teprve tímto zápasem si zajistil postup do play-off.

Zubři letos odehráli se vsetínskými Valachy několik rozdílných utkání. V tom prvním, které se hrálo na Lapači 17.10.2012, dominovali celý zápas Valaši a vyhráli ho vysoko 5:1. Odveta v MEO Aréně, naplánovaná na 24.11.2012, byla v 16. minutě za stavu 0:1 pro hosty díky dýmovnicím naházenými na ledovou plochu vsetínskými diváky předčasně ukončena. Reparát utkání byl odehrán 17.12.2012. Zubři si v něm před Valachy udržovali velkou část zápasu určitý gólový náskok, ale nakonec byli rádi za těsné vítězství 6:5. V zatím posledním vzájemném utkání, které se hrálo na Lapači 12.1.2013, Zubři na své soupeře vletěli jak uragán a hned po jedné minutě vedli už o dva góly. Převahu si udržovali téměř celý zápas a po zásluze jej vyhráli 1:4.

Na lavičce soupeřů "vládne pevnou rukou" Viktor Hlobil, jeho pomocníky jsou Libor Forch a Luboš Jenáček. Tým disponuje vyrovnanou dvojicí gólmanů, kterou je Lukáš Plšek (1355 min, 73 gólů) a Petr Hromada (1058 min, 56 gólů). Proti Přerovu se letos zatím oba celkem střídali, Lukáš Plšek proti nim odchytal 85 minut, Petr Hromada 111 min (včetně nedohraného utkání). Nejlepším obráncem je po většinu sezóny Lukáš Vrba (7+15), nejzkušenějším Daniel Tesařík (1+6), v zadních řadách má však pevné místo i Jiří Farda (4+10) a Juraj Tichý (3+8). V útoku se Valaši mohou spolehnout především na dlouholeté služby Daniela Vaňka (13+34) nebo nejlepšího střelce týmu Františka Zúbka (24+15), útok si nelze představit bez Adama Mikšovského (14+18), Jana Podešvy (9+11) či Reného Kajaby (10+10). Podle informací z webu Valachů již možná po dlouhé době zase za Valachy nastoupí hráč s extraligovými zkušenostmi Marek Dubec (7+9 z 19 záp.). Kvůli zranění kolene téměř celou sezónu ale postrádají Jiřího Korčáka (1+1 ze 4 záp.) a nejspíše jim bude chybět až do konce sezóny.

Týmu Zubrů už se vyprázdnila téměř celá marodka, takže po delším čase jej znovu uvidíme v silné sestavě. Chybět bude už jen útočník Pavel Hanák.

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC ZUBR Přerov: Sklenář J. - Pala, Tomeček, Vlček, Andrýsek, Kudělka, Osina - Goiš, Sedlák, Janeba - Sprušil, Brančík, Ditrich - Kolář, Rajnoch, Blinka - Řezáč, Vaněk.

VHK Vsetín: Hromada - Vrba, Farda, Tichý, Tesařík, Hoďa, Žabčík - Mikšovský, Vaněk, Bajtek - Hruška P., Hruška O., Vítek - Brezáni, Podešva, Zúbek - Kajaba, Holík, Kubo

Rozhodčí

NETOPIL Ladislav (Hodonín) - ŠVARC Jaromír (Morkovice-Slížany), VELÍNSKÝ Petr (Kroměříž)

Kompletní program 41. kola

Přerov - Vsetín
Fr.Místek - Prostějov               4 : 2   (předehráno)
Opava - Havířov
Karviná - Nový Jičín
Valašské Meziříčí - Poruba

Online přenos

Podrobnou online reportáž ze zápasu HC ZUBR Přerov - VHK Vsetín můžete sledovat na serveru www.onlajny.cz