Zubři mají další body! Tuhý boj se Vsetínem doma zvládli

P ř e r o v – Sobotní duel se Vsetínem byl nejen domácím loučením se základní částí druhé ligy, ale zejména obrovským bojem o jedny z posledních bodů. Oba soupeři je v současné době hodně potřebují, proto zápas nabídl výborný hokej, v němž kralovali brankáři. Zubři našli recept na Petra Hromadu hned v první třetině, zatímco tým z Valašska si na Martinu Vojtkovi po celých šedesáti minutách lámal zuby. Definitivní rozhodnutí hodně sledovaného utkání tak přišlo až v závěru, kdy Přerov zpečetil své vítězství druhým gólem. V tabulce má před Havířovem stále náskok dvou bodů a o prvním místě se proto rozhodne až v závěrečném kole.
41.kolo, sobota 16.2.2013
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Goiš (Pala), 59. Brančík (Ditrich). Rozhodčí: Netopil - Švarc, Trunečka. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1676. Buly: 43:30. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 2:0.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina, Tomeček - Goiš, Sedlák, Málek - Sakrajda, Brančík, Ditrich - Kolář, Sprušil, Blinka - Kundrátek, Rajnoch
Hromada - Žabčík, Vrba, Hoďa, Tichý, Vodák, Tesařík, Farda, Vaněk, Zúbek, Mikšovský, Vítek, Hruška O., Hruška P., Brezáni, Holík, Kajaba, Kubo, Podešva, Dubec, Šiafutdinov

Domácí Zubři začali velmi aktivně a brankář Hromada musel likvidovat několik nepříjemných střel. Pala ani Sakrajda však se svými pokusy neuspěli. Zanedlouho měl dobrou příležitost už i Vsetín, jenže také Vojtek dobře zasáhl, když si pohlídal Kajabovu teč Dubcovy střely. Od konce šesté minuty získal Přerov vynikající přesilovku pět na tři, která ale zůstala nevyužita. Valaši se v poli velmi dobře bránili a na co nestačili, to pokryl gólman Hromada.

První zápis do gólové listiny tak přišel až v šestnácté minutě, kdy si zadní řady Vsetína vybraly slabší chvilku. Nastřelený kotouč od Paly brankář pouze vyrazil před sebe a Jiří Goiš nekompromisně zakončoval. Jen o pár vteřin později už mohlo být vyrovnáno, když svatyni Zubrů ohrožoval Zúbek, jenže Vojtek, i když nebyl v dobré pozici, puk fantasticky lapil. Necelé dvě minuty před koncem se modrožlutí radovali v přesilovce, ale gól nebyl uznán. Po souhře Brančíka s Blinkou totiž druhý jmenovaný dopravil touš za čáru úmyslně bruslí.

Druhá třetina začala oslabením Zubrů, jehož potrestání se ale skupina vsetínských fanoušků nedočkala. Bez úsměvů zůstali Valaši i po následné šanci Kuba, kterého zakrátko doplnil ještě Ondřej Hruška. Přerov hrál od 27. minuty přesilovku, v níž si skvěle najížděl Sedlák, avšak zakončení hodně pokazil. V polovině utkání se šance střídaly na obou stranách, stav se ale neměnil.

Skvěle několikrát zasáhl přerovský Vojtek, hlavně proti přečíslení tří na jednoho, ze kterého ostře pálil Podešva. Vsetín se neustále snažil branku Zubrů dobýt. Zkoušel to i Brezáni, ale také on narazil na Vojtka. Nic na stavu 1:0 nezměnila ani přesilovka Valachů, která se částečně přelila do třetí třetiny.

Ani v tomto čase vsetínští hráči nedokázali na Vojtka najít recept. Brezáni znovu zakončoval do brankáře a krátce po něm Tichý z mezikruží přestřelil. Početní výhodu dostal posléze také Přerov a měl blizoučko k druhému gólu, když zůstal před Hromadou zcela osamocený Málek. Proti němu stála volná branka, jenže přerovský útočník ji minul. Velkou šanci spálil i Goiš, kterého zase vybídl k rychlému zakončení obránce Pala.

Sedm minut před koncem přišla pro Zubry těžká chvilka, protože na trestné lavici pykal Vlček. Po střele Valachů se snažil pohotově dorážet Petr Hruška a kotouč skákal u tyče jen pár centimetrů od brankové čáry. Za ni se ale díky dalšímu famóznímu zákroku gólmana Vojtka nedostal. Vsetín pak měl k dispozici ještě jednu přesilovku, ale snaha o vyrovnání už byla marná. Naopak po skončení oslabení Zubři podnikli rychlý útok, který přesně zakončoval Richard Brančík. Po výsledku 2:0 tak všechny tři body dostal na své konto přerovský tým a má díky tomu zaděláno na triumf v základní části soutěže.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Utkání hodnotíme velice dobře, protože kluci makali. Gólů sice moc nepadlo, ale divákům se to určitě muselo líbit. V první jsme měli navrch a mohli jsme přidat k tomu jednomu gólu ještě další. Pak by naše hra určitě byla klidnější. Vsetín za stav 1:0 cítil velkou šanci, získával půdu pod nohama, ale my jsme měli výborně chytajícího Vojtka, který nás hodně podržel. V Porubě chceme zvítězit, abychom si první místo po základní části udrželi.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Porážky je hodně velká škoda, protože jsme v Přerově odehráli velmi slušné utkání. Měli jsme však velkou smůlu v koncovce, dvakrát se nám nepodařilo trefit prázdnou bránu. V první třetině jsme sice byli pod tlakem, ale druhá už byla mnohem lepší. Pokud ale nedáme gól, tak nemůže myslet na výhru.