ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Šumperk - Přerov (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Chrudim (pátek 18:00) | DOROST: Přerov - Zlín (čtvrtek 18:00)

Byla to příprava na play-off se vším všudy, tvrdí Vojtek

Byla to příprava na play-off se vším všudy, tvrdí Vojtek
P ř e r o v – Domácím zápasům v základní části letošní druhé ligy je konec. Tečku udělali Zubři sobotním vystoupením proti Vsetínu, které se vyznačovalo obrovským bojem, protože oba soupeři ještě hráli o hodně. Úspěšnější nakonec byli domácí Zubři, jimž na tříbodový zisk stačily dva góly. Valaši také prahli po úspěchu, jenže puk do kasy přerovského týmu nedostali ani jednou. Martin Vojtek si v důležitém utkání připsal vychytanou nulu a v rozhovoru poté vyzdvihl velmi dobrou atmosféru, která v MEO Aréně panovala. Společně s kvalitním zápasem to podle zkušeného gólmana byla dobrá příprava na blížící se start play-off.
Přerov bojující o čelo tabulky a Vsetín hrající o čtyřku, která v úvodu play-off přináší výhodu domácího prostředí. Sobotní podvečer nabídl bitvu jako řemen. A Zubři ji dokázali zvládnout. “Se Vsetínem je to vždycky takové derby a navíc to byl poslední domácí zápas před play-off, takže proto jsme hodně rádi za tři body,“ hlásil po utkání brankář Martin Vojtek.

Jeho návrat po zranění do sestavy se udál už před dvěma týdny, ale jiní hráči se postupně znovu zapojují až teď. Do vyřazovacích bojů by proto Zubři mohli jít kompletní. “Kromě Pavla Hanáka jsme už byli v zápase všichni, což se určitě na našem výkonu projevilo. Myslím si, že už to mělo hlavu i patu,“ hodnotil předvedenou hru z prostoru brankoviště.

Obě brány střežily velké postavy svých týmů. Pokud bychom vyhlašovali nejlepší hráče, tak by zřejmě volba padla právě na Vojtka a Hromadu. “Moc gólů sice nepadlo, ale divákům se ten zápas musel líbit. My jsme měli šance, soupeř taky a navíc obě mužstva chtěla v první řadě hrát hokej, takže určitě pěkné utkání.“

Martin Vojtek, na rozdíl od svého vsetínského kolegy, udržel čisté konto až do závěrečného klaksonu, ale měl namále. Hlavně pět minut před koncem, kdy Vsetín při tutovce Petra Hrušky, dělilo od srovnání jen několik centimetrů. “Hráči to sjelo a já jsem tam dal hokejku. Puk zůstal stát mezi brankovou čárou, hokejkou a tyčkou, takže jsem po něm nějak skočil, aby neprošel do brány. Prostě jsem nechtěl dostat gól,“ popsal Vojtek jeden z klíčových momentů.

Nejen obraz hry, ale i divácká kulisa už se hodně blížila parametrům play-off. Téměř sedmnáct stovek diváků vytvořilo v MEO Aréně tu správnou atmosféru. “Diváci výborně povzbuzovali a při takové kulise se vždycky dobře hraje. Byla to zkrátka taková příprava na play-off se vším všudy,“ uzavřel Martin Vojtek rozhovor po úspěšném utkání.