Třetí zápas v pěti dnech, zabodují Zubři proti trápící se Jihlavě podesáté v řadě?

P ř e r o v – Několikrát během sezony hráli Zubři v Chance lize vložené pondělní kolo. Týkalo se to i začátku tohoto týdne, kdy dva dny po domácí bitvě se Zlínem vyrazili na vsetínský Lapač a odvezli si všechny tři body. Ani tentokrát však nebudou mít na odpočinek mnoho času, hned ve středu je totiž přijede prověřit jihlavská Dukla. Tu Hanáci dokázali jednou porazit a jednou proti ní vyválčit bod. Stejnou podobu má série, kterou Přerov momentálně udržuje už devět zápasů, během nichž vždy vystřídal vítězství s porážkou v nájezdech nebo prodloužení. Zda se mu tuto sérii podaří „narušit“ triumfem, se začne odkrývat od středečních 18 hodin v MEO Aréně.
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
středa 11.1. 18:00
MEO Arena Přerov

Svěřencům Roberta Svobody a Petra Dočkala se na začátku této sezony povedl málo vídaný kousek – souboje se soupeři skončily hned šestkrát po sobě v prodloužení, včetně duelu s Duklou. Za ni otevřel skóre svým zatím jediným gólem v ročníku Tomáš Křehlík (1+4), MEO však před polovinou zápasu předvedlo rychlý obrat Antonínem Pechancem (7+14) a Danielem Ministrem (2+1). Ve 45. minutě vystřelil Jihlavě bod její nejlepší střelec Tomáš Harkabus (13+5) a druhý přidal Jiří Fronk (6+11). Odvetu v Pelhřimově začali lépe Zubři, když se na začátku trefil Filip Dvořák (3+6), srovnat se ale povedlo Otakaru Šikovi (12+8). Jihlava byla v listopadovému duelu aktivnějším, leč méně šťastným celkem. Na trefu Jana Svobody (5+9) ze 41. minuty už reagovat nedokázala.

Ve speciálních formacích se lépe daří Přerovu

V obou vzájemných zápasech dokázali Hanáci proměnit vždy jednu přesilovku, což nakonec stálo za jejich bodovými zisky. V této disciplíně patří v lize k průměru (7. místo), zato Jihlava se s úspěšností 15,4 % řadí k nejhorším (12. místo). Tým, který vede Viktor Ujčík s Karlem Nekvasilem, se ale trápí i v druhé části speciálních formací – v oslabeních. Dukla v tomto případě figuruje mezi nejčastěji inkasujícími, když nedokáže ubránit průměrně každou čtvrtou přesilovku soupeře. Zato Zubři se po celou sezonu pyšní velmi dobrou defenzivní činností.

Přestože přerovské hokejisty už několik týdnů zmítá výrazná marodka, v zápasech pravidelně bodují a na šestém místě už si vypěstovali náskok na předkolové pozice, které drží právě Jihlava. Forma celku z Vysočiny ale zdaleka tak „růžová“ není, naopak se blíží spíše k rudé. Dukla, která je od září prakticky v každém zápase hostem, před Vánocemi vypadla z tempa a prohrála pětkrát z posledních šesti utkání. Nestačila na Prostějov (2:3) ani „doma“ na Vsetín (1:3). Stejným výsledkem jako Valachům podlehla také Třebíči, mezitím však zaznamenala především dva debakly 0:5 od Litoměřic a naposledy od Kolína, proti čemuž může být úspěch se Sokolovem (4:3) satisfakcí pouze těžko.

Vicemistři světa dorazí do MEO Arény

Na utkání s Jihlavou přijde MEO podpořit vzácná návštěva: stříbrní medailisté z mistrovství světa juniorů Tomáš Suchánek, Stanislav Svozil a Martin Ryšavý. Úspěšní přerovští odchovanci nejprve vhodí čestné buly, o první přestávce se pak budou podepisovat v rámci autogramiády u hlavního vchodu. Přijďte jim společně se Zubry pogratulovat!

Online vstupenky

Vstupenky na zápas HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava si můžete s předstihem a z pohodlí domova zakoupit online na tomto odkaze.