Výborně! Přerované doma prohrávali o dva góly, zápas s Jihlavou ale zvládli otočit

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zvítězili ve 37. kole Chance ligy nad Jihlavou 4:3 a uspěli podruhé v řadě. Zubři sice na domácím ledě nabrali ve druhé třetině dvoubrankovou ztrátu. Ještě do přestávky ji ale dokázali smazat a ve 44. minutě vsítil rozdílovou trefu zápasu Macuh. Těsný náskok už Hanáci nepustili a s Duklou si poradili podruhé v probíhajícím ročníku druhé nejvyšší soutěže. V tabulce se posunuli z šestého místa na páté.
37.kolo, středa 11.1.2023
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
4:3
(1:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Okál (Krisl, Dluhoš), 31. Fencl (Goiš, Macuh), 35. Březina (Chroboček, Jakub Svoboda), 44. Macuh (Pechanec, Březina) – 6. Harkabus (Chvátal, Skořepa), 25. Harkabus (Dundáček, Haman), 29. Juda (Cachnín, Brož). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Blažek, Veselý. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1217. Střely na branku: 37:24. Zblokované střely: 4:5. Vhazování: 35:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Postava – Chroboček, Hrdinka, Gréč, Černý, Dluhoš, Krisl, Ševčík – Jakub Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Jan Svoboda, Kratochvil, Indrák – Fencl, Macuh, Goiš
Maláč – Chvátal, Bilčík, Kočí, Vala, Haman, Dundáček – Pořízek, Skořepa, Harkabus – Havránek, Menšík, Křehlík – Brož, Juda, Cachnín – Tecl

Přestože Jihlava přijela hrát pouze na tři formace, začala lépe. Už ve druhé minutě měl Postava štěstí proti ztečovanému puku, v čase 5:17 pak inkasoval. Za brankou měl dost prostoru Chvátal, který vymyslel pas na kruh Tomáši Harkabusovi a ten se nepokrytý z prvního doteku nemýlil. Oba celky měly v dalším průběhu vícero gólových šancí, druhý gól večera ale přišel nakonec z méně nápadné akce. Krislovo nahození od mantinelu si v 17. minutě vyhlédl Zdeněk Okál, který jemným přiklepnutím oslavil první trefu za Přerov.

Po první přestávce zničehonic podruhé udeřil Tomáš Harkabus. Hostující útočník proklouzl do obranného pásma Zubrů a prosadil se střelou přes beka. Zanedlouho hrálo MEO ve čtyřech. V defenzivě odvádělo dobrou práci a dokonce se mohl prosadit Macuh, Jihlava ale nakonec odskočila o dva góly. Brož s Cachnínem využili volného prostoru před brankou a Miroslav Juda poslal kotouč do sítě.

Přerov však na sebe s odpovědí dlouho čekat nenechal, ve 31. minutě totiž snížil Jan Fencl. Člen čtvrtého útoku se stejně jako Okál blýskl premiérovou trefou za Zubry v Chance lize, když zblízka využil dobrou práci Goiše s Macuhem. O další dvě minuty později bylo znovu srovnáno. Domácí kombinovali v přesilovce, jenže jim chyběla střelba. Nakonec však na výzvu Chrobočka zareagoval z pravého kruhu David Březina a ranou bez přípravy přidal další využitou početní převahu. Jihlava od srovnání často chybovala a Přerov na ni vyrukoval s dalšími čtyřmi gólovkami, do sirény už se ale skóre neměnilo.

Na samém konci druhé přesilovky mohli jít Zubři do vedení. Doležal krásným pasem našel Okála, proti němu se ale dobře přesunul Maláč. Na branku se však ve třetí třetině znovu nemuselo čekat dlouho. Březina v přesilovce vystřelil od modré a Pechancova dorážka se od Maláče odrazila k Roku Macuhovi, který dokonal obrat. Hosté posléze promarnili dvojici slepených přesilovek a kvalitní hokejová bitva se blížila ke konci. V něm musela zabrat Jihlava, která tři minuty před závěrem odvolala Maláče z branky, v dramatickém závěru ale Přerov velkou obětavostí tříbodový zisk uhájil.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Nepovedly se nám vstupy do první a druhé třetiny. Soupeř v nich byl lepší a v obou případech se také dostal do vedení. Pokaždé se nám ale podařilo dostat do zápasu a vyrovnat. Skóre jsme mohli otočit klidně už ve druhé třetině, po tlaku do brány jsme si vytvořili velké šance. Ty se nám sice proměnit nepodařilo, ale v poslední třetině jsme si podruhé v utkání dokázali pomoci přesilovkou. Potom jsme si vedení hlídali a hlavně v závěru nás podržel Míša Postava, který opět podal skvělý výkon. Moc děkujeme všem fanouškům. Byli slyšet, kluky povzbuzovali od první do poslední minuty. Pomohli nám k další důležité výhře.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Samozřejmě jsme zklamaní, vedli jsme tady 3:1 a těch zápasů bez bodu už je spousta. Teď to období opravdu není dobré a když v Přerově vedeme o dvě branky a necháme si to takhle otočit, je to hrozná škoda. I když tam samozřejmě nějaký herní posun je, zase jsme z toho nevytěžili nic. Můžeme být akorát nespokojení, můžeme si v tom najít nějaká pozitiva, ale ve finále je to zase za nulu. Dostali jsme dva góly v oslabení, tři góly z dorážek před bránou, kdy Přerov tam byl prostě hladovější.