ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Vrchlabí - Přerov 5:0 | JUNIOŘI: Přerov - Poruba (pátek 19:00) | DOROST: Přerov - Havířov 3:0

Takových branek musíme dávat více, nabádá klíčový sobotní střelec Matěj Svoboda

Takových branek musíme dávat více, nabádá klíčový sobotní střelec Matěj Svoboda
P ř e r o v – „Škaredé“ góly. Ty teď potřebují hokejisté Přerova. Proti Sokolovu se o jeden takový postaral Matěj Svoboda a necelých pět minut před koncem rozhodl o osudu zápasu. Jednadvacetiletý útočník doufá, že sobotní vítězství Hanáky nakopne. Vedle bodů z domácího prostředí by potřebovali uspět i venku. Nejbližší příležitost se jim naskytne ve středu v pikantním duelu s Prostějovem.

„Doufám, že to byl zápas, od kterého se odrazíme. Chtělo by to, abychom hráli už jen lépe a začali vyhrávat,“ svěřuje se víkendovém triumfu 4:2 Svoboda.

K prodloužení vítězné šňůry v MEO Aréně ale Zubry zavedla nelehká cesta. „Ze začátku první třetiny to byl opatrný hokej z obou stran. Druhou třetinu nás Sokolov trochu přehrával, měli jsme problémy v obranném pásmu,“ přiznává Svoboda. Podle něj musí Přerov zapracovat především na osobních soubojích a důrazu před bránou.

„Musíme začít dávat ‚škaredé‘ góly. V sobotu nám tam sice něco padlo, ale potřebujeme více,“ konstatuje odchovanec brněnské Komety. Sám to naposledy předvedl. Puk, který se po buly Kratochvila a střele Krenželoka svezl po ramenou gólmana Cichoně, pohotově dorazil do sítě.

Tři šikovní bruslaři vedle sebe

„Než nám to zase začne lepit, musejí přicházet právě takové branky. Štěstí je potřeba jít naproti, aby přišlo,“ poznamenává křídelník třetího zubřího útoku. V něm se potkává s Filipem Dvořákem a Matějem Novákem. „Rozumíme si. Nastupovali jsme spolu už dříve – s Matějem v mládeži, s Dvořkou loni. Sedli jsme si, všichni jsme výborní bruslaři, šikovní na puku. Teď to jen uplatnit ve hře,“ komentuje vzájemnou spolupráci.

Zlomit nepříznivou sérii na hřištích soupeřů mohou modrožlutí v regionální bitvě. Ve středu v podvečer se představí na ledě prostějovských Jestřábů. „Je to hanácké derby, moc se těším. Bude to hodně vyhrocené. Kluci, kteří odešli z Přerova do Prostějova, se určitě budou chtít ukázat. Zápas bude mít dobrý náboj a doufám, že venku konečně vyhrajeme,“ přeje si Matěj Svoboda.