ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (středa 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 3:4 (SN) | DOROST: Přerov - Vítkovice (ODLOŽENO)

Střelba a důraz u brány, to nám v Břeclavi dvě třetiny hodně chybělo, uvedl Jiří Goiš

Střelba a důraz u brány, to nám v Břeclavi dvě třetiny hodně chybělo, uvedl Jiří Goiš
B ř e c l a v – Také druhé střetnutí čtvrtfinálové série bylo ve znamení přerovské radosti. Na cestě za mečbolem se však Zubři řádně zapotili, protože Břeclav svůj slib v podobě velkého odporu do puntíku splnila. Rozhodnutí bojovného mače přinesla až třetí část, jenž byla ze strany svěřenců trenérského tandemu Dočkal - Faltýnek nejlepší. Do té doby nehráli Zubři ideálně. Co jim nejvíc scházelo popsal útočník Jiří Goiš.
Břeclav nastupovala do zápasu s vědomím, že porážka bude znamenat velké trable pro další průběh série. Lvi se svým hodně mladým mančaftem předvedli maximální výkon. “Teď už skóre předchozího zápasu nijak nerozhoduje, šlo se znovu od nuly, takže jsme čekali, že soupeř bude hrát výborně. Břeclav nám nedala ani centimetr ledu zadarmo. My jsme první třetinu navíc dost zaspali, nebylo to v ní vůbec dobré. Mysleli jsme si, že všechno půjde dál hladce,“ přiznal útočník Jiří Goiš těsně po zápase.

Na konci úvodní „dvacky“ si Přerov opravdu koledoval. V bráně však měl tým Zubrů svého "Kokinátora", kterého mnohokrát vyvolávali fanoušci. “Opět podal opravdu super výkon a několikrát nás podržel. Doma jsme hráli jednoduše, chodili jsme do brejků, ale tady v Břeclavi jsme zbytečně přidržovali puky v obranném pásmu. Oni dobře napadali, chodili do nás a málem to naše hraní si s pukem potrestali.“

Postupem času začalo být jasné, že zápas bude o tom, kdo dostane kotouč do kasy. Povedlo se to Zubrům, a to zaslouženě. Ve třetí třetině soupeře přestříleli, navíc domácím pak již ručička na ukazateli sil klesala dolů. “O přestávce jsme si jasně řekli, že musíme jít více do střelby. Zdeňa Sedlák to pěkně zkusil přes obránce, což brankář neviděl a padlo to tam. Střelba a důraz do brány, to je základ úspěchu. V naší hře tohle všechno dvě třetiny hodně chybělo,“ byl si vědom útočník s číslem 47.

Výhru a zisk mečbolu nakonec zpečetila Kudělkova trefa při soupeřově power play. Teď už jen soupeři zasadit ten poslední úder a nevracet se na jeho kluziště širokých rozměrů. “Doma hrajeme nátlakově, ale tady je to něco jiného. Pořád je metr navíc. U nás jsme už ve střelecké pozici, zatímco v Břeclavi k ní schází ještě krok. Domácí jsou na to zvyklí, ale ostatním to může dělat problém. V rámci mezí jsme se s tím však popasovali dobře,“ řekl Goiš.

O definitivu postupu do semifinále budou Zubři hrát ve středu doma. Jasným cílem je zvítězit potřetí. “Ve středu jednoznačně chceme rozhodnout a věřím, že nás podpoří ještě více fanoušků. Břeclav určitě přijede s tím, že už nemá co ztratit. My musíme hrát důrazně, střílet a všechno před bránou zakončovat. Pak se to určitě podaří a postoupíme dál,“ dodal útočník Jiří Goiš.