Starší dorost: Tým Zubrů vyhrál také turnaj v Šumperku

Š u m p e r k – Starší dorostenci HC ZUBR Přerov měli v uplynulých dnech hodně náročný program. V pátek krátce po poledni odehráli přípravné utkání ve Studénce s Frýdkem-Místkem a v sobotu je čekala cesta na tradiční turnaj do Šumperka. V podhůří Jeseníků tým Zubrů potvrdil velmi dobré výsledky letošní přípravné fáze a po vydařeném domácím turnaji si vybojoval další vítězství. Turnaj se hrál podle švýcarského modelu na 2 x 25 minut čistého času, přičemž každý poločas byl brán jako samostatné utkání s klasickým bodovým hodnocením. Celkem tak Přerov odehrál v sobotu šest zápasů a přemožitele našel pouze jedinkrát, ve druhém duelu s domácím Šumperkem.
Turnaj týmů staršího dorostu v Šumperku se tradičně hraje podle speciálního švýcarského modelu na 2 x 25 minut čistého času a ani letošní rok nebyl výjimkou. Každý poločas je přitom brán jako samostatné utkání a podle toho také hodnocen (za výhru 2 body, za remízu jeden). Pro hráče tak tento zajímavý systém přináší zvýšenou motivaci poprat se v každé pětadvacetiminutovce o vítězství. Před každým dvojzápasem se navíc jela série samostatných nájezdů, která měla rozhodnout o postavení v tabulce, pokud by dva či více týmů měly na konci turnaje stejný počet bodů.

Zápasy přerovských Zubrů na turnaji:

1. zápas: HC ZUBR Přerov – HCM Warrior Brno 3:1 (nájezdy 3:1)
Branky Zubrů: Zapletal, Šnirc, Rajnoch

2. zápas: HC ZUBR Přerov – HCM Warrior Brno 3:0
Branky Zubrů: Spěvák, Rajnoch, Šťastný

1. zápas: HK Mladí Draci Šumperk – HC ZUBR Přerov 3:4 (nájezdy 2:1)
Branky Zubrů: Rajnoch, Čelko, Karola, Mašíček

2. zápas: HK Mladí Draci Šumperk – HC ZUBR Přerov 2:1
Branky Zubrů: Spěvák

1. zápas: HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 3:0 (nájezdy 1:2)
Branky Zubrů: Čelko, Karola, Rajnoch

2. zápas: HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 6:2
Branky Zubrů: Šnirc 2, Gremlica, Rajnoch, Němec, Spěvák

Sestava týmu HC ZUBR Přerov na turnaji:

Brankáři: Jakub Grigárek, Jakub Málek. Obránci: Dominik Mašíček, Mikuláš Zbořil, Roman Tomiga, Roman Štastný, Jan Andrýsek, Jakub Kundrátek, Jan Běhal, Ondřej Duda. Útočníci: Ondřej Čelko, Michal Rajnoch, Radim Šnirc, Štěpán Němec, Martin Gremlica, Šimon Kratochvíl, Jaroslav Zapletal, Daniel Karola, Michal Spěvák, David Siegel, Tomáš Padalík, Jakub Vaněk.
Trenéři: Aleš Verlík, Petr Školoud. Vedoucí týmu: Aleš Novotný