ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Prostějov - Přerov 3:7 | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov (ODLOŽENO) | DOROST: Šumperk - Přerov (čtvrtek 19:15)

První dvě třetiny nám chyběla bojovnost, uvědomuje si obránce Radomír Pala

První dvě třetiny nám chyběla bojovnost, uvědomuje si obránce Radomír Pala
P ř e r o v - Ani podruhé Zubři na pražskou Slavii nevyzráli. Od bodového zisku ale nebyli vůbec daleko. Úvodní dvě třetiny se neodehrály úplně podle jejich představ, do posledního dějství ale stihli manko snížit alespoň na dvougólové. Kontaktní branka přišla ve 46. minutě z hole Radomíra Paly, jednoho z nejplatnějších přerovských obránců.
V prvním zápase se Přerovu se Slavií nepodařilo ani skórovat a podlehl jí v Edenu 0:2. Scénář čtyřiadvacátého kola se při tom vyvíjel dosti podobně. „Začali jsme hrozně špatně. První dvě třetiny nám v podstatě vůbec nic nevyšlo. Nevím, čím to bylo, ale takové zápasy občas jsou. Sami jsme viděli, že to je jen v nás a že nám nikdo nepomůže. Třetí třetinu jsme totiž odehráli velice dobře, to nám ale na celý zápas stačit nemůže,“ shrnul na úvod čerstvě třiatřicetiletý obránce.

Poprvé se domácí prosadili až ve 37. minutě díky Pšurnému. Ten se čtrnáct vteřin po třetím inkasovaném gólu nijak nezamýšlel a prudkou dělovkou vrátil Zubry do hry. „Ten gól nás nakopl. U nás je to pokaždé o jednom gólu. Bylo to dlouho mrtvé a ani jsme do té doby nedokázali hrou potěšit diváky.“

„Když dáme první gól, z ničeho nic se nám rozjedou nohy, ruce, hlavy, lidé nás o to více ženou dopředu a takhle to těch čtyřicet minut nebylo,“ hodnotil zkušený hráč, jenž aktuálně platí za nejproduktivnějšího obránce mužstva. „Ke konci druhé dvacky jsme naštěstí už gól dali a úplně to změnilo vývoj zápasu, ale takhle musíme hrát hned od začátku,“ hlesl Pala.

Obránce tradičně nosící číslo 22 přispěl brankou do dvou posledních zápasů a v obou případech se jednalo o podobné přesilovkové zásahy. Proti Slavii se však střelou z první prosadil až na třetí pokus. „Jak nám to nešlo, domluvili jsme se, že všechno budeme střílet na bránu. Soupeř do toho skákal po hlavách a dobře blokoval, jedna tam ale naštěstí prošla. Musíme začít hrát jednoduše. Všechno střílet do brány, ono se to začne odrážet a napadá to tam,“ zachoval optimismus.

Co za pondělním neúspěchem stálo, bylo Palovi jasné: „Určitě rozhodly první dvě třetiny. Sice jsme tam hned snížili na 1:3, ale otáčet zápas se Slavií, která má silný mančaft, je nesmírně těžké, i když hrají venku. Bohužel, v závěru jsme ještě tři gólovky měli. S Kladnem jsme je dali, se Slavií ne. To je hokej.“

WSM liga svým závratným tempem bude pokračovat už ve středu, kdy Zubři zavítají do Havířova. „První dvě třetiny tam zkrátka nebyla bojovnost. Je potřeba na to ale zapomenout, ve středu je další zápas a jde to rychle za sebou. Musíme se na to nachystat, protože tabulka je vyrovnaná. Hrajeme s Havířovem o tři body a musíme nějaké uhrát,“ burcoval zkušený pravák.