ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Havířov 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Havířov (pátek 18:00) | DOROST: Přerov - Poruba 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Prodloužení je o jedné chybě, dnes ji udělali Frýdečtí, uvedl obránce Martin Novotný

Prodloužení je o jedné chybě, dnes ji udělali Frýdečtí, uvedl obránce Martin Novotný
P ř e r o v – Pozměněný program WSM ligy poslal Zubry do třicáté bitvy hned den po páteční dohrávce s Kadaní. Na Hanou dorazil mančaft nováčka z Frýdku-Místku, který měl rozjetou sérii čtyř výher. Tu mu přerovští hokejisté překazili, nicméně červenobílí Rysi z venkovního duelu s prázdnou neodjeli. Domů si vezou bod za prohru v prodloužení. O pohled na hru se s námi podělil obránce Martin Novotný.
Frýdecký celek přijel na Hanou ve výborné formě. „Byl to boj, věděli, že máme zápas v nohách. Snažili se co nejvíc bruslit a dohrávat nás, takže to vypadalo, tak jak vypadalo. Nemyslím si, že by to byl dnes extra technický hokej, ale tempo to mělo velmi slušné,“ potvrdil zlepšení předváděné hry, oproti střetu s Trhači.

Ani v tento večer se však dvoubodová výhra nerodila lehce. Jednoznačnými hvězdami byli oba brankáři. „Jeli jsme několikrát sami na bránu, trestné střílení… těch vyložených šancí jsme z mého pohledu měli víc. Kdybychom to proměnili, bylo by to úplně jinak. Frýdek taky svoje příležitosti nevyužil a oba gólmani zachytali skvěle. Taky proto to byla remíza,“ zhodnotil zápas sedmadvacetiletý obránce s číslem 7 na zádech.

Klání nakonec dospělo do prodloužení, kde byli šťastnější přerovští Zubři. Až pátý samostatný únik z hole Bergera připsal bonusový bod na konto Zubrů. „Prodloužení tři na tři už je loterie. Je to o jediné chybě a dnes ji udělali Frýdečtí.“

Aktuálně devítibodový obránce (2+7) je odchovancem šumperského hokeje. Mimo mateřský klub zapsal jen jedenáct startů v Uničově. Nyní je už druhou sezonu jedním ze základních kamenů přerovské obrany. „Jsem tady naprosto spokojený, nenašel bych tu špatného slova. V Přerově je mi jen dobře, rád bych tady vydržel, co nejdéle to půjde,“ pronesl spokojeně Novotný.

Tři zápasy během čtyř dnů. Ostrá zkouška fyzických propozic teď čeká Hanáky už v pondělí zápasem v Ústí nad Labem. „Zítra se pořádně zregenerujeme a můžeme vyrazit na trip. Z léta jsme dobře připravení, i se zápasem v nohách jsme s Frýdkem drželi krok celou dobu. Ústí má dobré přesilovky a umí vpředu kombinovat. Musíme na ně důrazně a celou dobu bruslit,“ přiblížil vyhlídky k dalšímu kolu obránce Martin Novotný.
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC ZUBR Přerov
AZ RESIDOMO Havířov