DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Přístup byl špatný, v takových zápasech se musí padat po hubě, litoval Faltýnek

Přístup byl špatný, v takových zápasech se musí padat po hubě, litoval Faltýnek
K a r v i n á – Po domácím gólovém koncertu přišlo zaváhání v Karviné, takže mečbol Zubrů zůstal nevyužit a postup do finále je stále otevřen pro oba mančafty. Mužstvo okolo trenérů Sedláka a Václavíčka zcela jasně nepředvedlo výkon podle svých představ. Snad jen v první části, ale produktivita v ní byla nulová. Špatné počínání po zápase přiznal Daniel Faltýnek – obránce a kapitán hokejistů HC ZUBR Přerov. Podle zkušeného zadáka hrál v utkání roli laxnější přístup a odhodlání učinit za sérií konec mělo být mnohem větší.
Úvod zápasu byl i tentokrát ve znamení nátlakové hry Zubrů. Aktivita jim vydržela celou první třetinu, avšak do skóre se rozlet přerovského mužstva nepromítl. To se později ukázalo býti velkou chybou. “Je to škoda, protože první třetinu jsme hráli velice dobře. Šancí bylo dost a z jedné jsme dokonce nastřelili tyčku. Měli jsme v první třetině dát nějaký gól,“ prozradil po utkání obránce Daniel Faltýnek.

Gólově úrodnou první třetinu tak Přerov nezopakoval a navíc přestávka jej dostala z tempa. Následovaly kvůli tomu komplikace. “Druhá třetina, to bylo zase naše obvyklé vylučování. Dělali jsme zbytečné fauly, které Karvinou zvedly a dostaly do hry,“ stěžoval si zkušený zadák.

Přesto však Zubři na inkasovaný gól zareagovali, jenže potom přišlo selhání a Baník už v závěru hru jasně kontroloval. “Podařilo se nám vyrovnat, ale úplně zbytečně jsme hned v dalším střídání inkasovali. To se nemělo stát, chtěli jsme dobré skóre co nejdéle držet. V závěru už to nešlo, byla tam křeč,“ přiznal přerovský kapitán.

Modrožlutí měli mečbol a chtěli jej proměnit, ale i ve druhém utkání na soupeřově ledě výhra nepřišla. Série proto bude pokračovat. “V šatně jsme si to po zápase všechno vyříkali. Byla tam laxnost a špatný přístup. V play-off se musí hrát trochu jinak. Padat po hubě a hrát na 110 procent. Když hrajeme jen na 90, tak je to prostě málo.“

O postupujícím do finále tedy rozhodne až páté utkání. Věřme, že úspěšnost domácích týmů bude pokračovat a Zubři splní přání hokejové veřejnosti. “Doma ten pátý zápas musíme urvat, protože všichni chceme do finále. Důležitá bude poctivá příprava a ta musí začít už na tréninku. Dát si do hlavy, že to musíme ubojovat. Všichni do zápasu dáme maximum,“ dodal obránce Daniel Faltýnek.