Před přestávkou a venkovní sérií naposledy doma, oplatí Zubři Litoměřicím porážku?

P ř e r o v – Přerovská Lokomotiva se snad už konečně zase rozjíždí. Po hodně dlouhém půstu bez výhry, který čítal sedm duelů, Zubři obrali o všechny body Jihlavu a ve středu také Havířov, na jehož půdě dokonce ani jednou neinkasovali. Za dalším bodovým přídělem se jim do cesty teď postaví dvanácté Litoměřice. Podaří se Přerovanům vylepšit pozici v tabulce dalším vítězstvím? Poslední utkání před týdenní přestávkou a dlouhou sérií venku odstartuje v MEO Aréně v 17:00!
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
sobota 31.10. 17:00

Z první docela neobvyklé přestřelky vyšel vítězně tým Severočechů. Kalich Aréna zhlédla hned třináct branek. Zubři již zkraje díky Dostálkovi a Popelkovi vedli 2:0, ještě do konce první dvacetiminutovky však Litoměřice srovnaly. V průběhu druhé třetiny pak dokonce zvrátily vedení na svou stranu. Ve 47. minutě snížil na 4:5 Dostálek a po něm ho následoval Šťastný. Ještě deset minut před koncem tak Zubři brali bod za remízu. Proti však byli Nedvídek s Valáškem a kanonádu obou celků už pak završil snížením na 6:7 hattrickem opět Dostálek.

K odvetě těchto celků na Hané nastupují Zubři z desátého a Litoměřice z dvanáctého místa. Motor za neoprávněný start hráče ztratil šest bodů, což přišlo vhod našim sousedům z Havířova a Benátek. Havířov se tak za Přerov dotáhl s 24 body a Benátky Zubry předběhly. Ve čtvrteční předehrávce pak ústecký Slovan skolil Draky a Hanáky předběhl taktéž.

Výkony Litoměřic jsou nyní slabším průměrem. Začátek byl možná slibný pro klidné pozice kolem středu tabulky. To však vystřídala čtyřzápasová šňůra proher. Tu Stadion zlomil až na ledě Mostu (3:2). Poté však přišla ostudná prohra v Jihlavě (1:10). Potupu však zase vystřídal úspěch s Havířovem (4:3sn) a šťastný bodík z ledu Motoru, kde ještě před koncem vedly Litoměřice o dvě branky (3:4sn). V severočeském derby 17. kola zvítězilo Ústí 5:3 a stejným poměrem pak Litoměřice zdolaly ve středu doma Šumperk.

"Čeká nás poslední zápas před přestávkou. Ta dvě vítězství nad Jihlavou a v Havířově nás samozřejmě povzbudila, navíc Litoměřicím máme po minulém utkání co vracet, takže chceme udělat všechno pro vítězství. Od začátku sezóny nás trápí nemoci i zranění a po zápase v Havířově bohužel nemůžeme počítat s obráncem Radomírem Palou a nenastoupí ani útočník Jiří Goiš, který dostal druhý vyšší trest. Tyto nepříjemnosti musíme řešit," řekl trenér Vladimír Kočara.

Aktuálně by si Zubři měli dávat pozor hlavně na Martina Procházku, jenž vede produktivitu týmu, a je následován Jaroslavem Kallou (7+7) a Zdeňkem Doležalem (6+8), který se proti Zubrům v šestém kole trefil hned dvakrát. Z beků nejvíce vyniká jméno Angel Krstev, jenž oplývá zkušenostmi z extraligy a Jakub Šulc (2+6). Tým trenérů Jiřího Kučery a Daniela Tvrzníka bude chtít Zubra skolit jistě i podruhé.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Grof, Chmelíř, Pala, Dujsík, Sedlák, Ferenc, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Popelka, Šťastný – Goiš, Hrazdira, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Kovařík

HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Krstev, Pavlas, Piegl, Šulc, Málek, Vašíček, Mikliš – Kalla, Nedvídek, Rousek – Švagrovský, Berger, Beránek – Ondráček, Troliga, Doležal – Racek, Valášek, Mi. Procházka