VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Počtvrté v sezoně se Zubři představí venku, v pondělí zkříží hole se Slavií

Počtvrté v sezoně se Zubři představí venku, v pondělí zkříží hole se Slavií
P ř e r o v – WSM liga už má za sebou první kalendářní měsíc a v něm odehraných deset kol. Zubři se po nich drží s kladnou bilancí devatenácti bodů na třetím místě, o nějž se dělí s Českými Budějovicemi a Frýdkem. Zvýšit své bodové konto se pokusí v dalším klání, tentokráte budou razit cestu do hlavního města, kde změří síly s pražskou Slavií. Na venkovních kluzištích Zubři pokaždé vyhráli, podaří se jim vyloupit i čtvrtý stadion? Utkání začíná v 18 hodin.
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
pondělí 9.10. 18:00
ZS Eden

Základní část druhé nejvyšší soutěže pomalu dospívá k první čtvrtině. Desítku kol Zubři absolvovali převážně na svém ledě, ke třem zápasům pak vyjeli mimo Hanou. Nejprve deklasovali Kadaň (9:1), poté skolili Vsetín (3:1) a v poslední zářijový den vítězili na ledě Kladna (4:3sn). Získali tak osm bodů z devíti možných a tuto bilanci se pokusí vylepšit s pondělním sešívaným sokem.

Slavia se v našlapané tabulce poněkud překvapivě drží až na desáté pozici s dvanácti body. Ty se jí povedlo ukořistit v prvním kole doma s Havířovem (5:1), v Kadani (6:3), ve Vsetíně (5:2) a v Ústí nad Labem (2:1). Doma ji však vynuloval Prostějov (0:3) i Frýdek (0:2), neuspěla ani s Energií (1:5) a v minulém kole v Kladně (0:2). Horší bilanci z domácích zápasů už má jen Kadaň, krčící se na posledním místě soutěžního pořadí.

Hlavní trenér Milan Razým a jeho asistent Jan Srdínko tak pochopitelně s výsledky Pražanů nemohou být spokojeni. Slávisté po pádu z extraligy ohlásili boj o zpáteční jízdenku mezi elitu. Vlak jim ale v obou předešlých sezonách ujel a vždy se zařadili na konečné čtvrté místo.

Letos by v Praze rádi zhlédli jiné rozuzlení příběhu, do útoku tak přivedli například Zdeňka Doležala (3+4) z Ústí, Lukáše Krejčíka (4+2) z Prostějova, či Ondřeje Koptu (1+0) s Lukášem Nedvídkem (1+3), kteří hostují z Hradce Králové. Velkou porci bodů by však měl zaznamenat pokračující David Šafránek (2+6), jenž v ofenzívě ponese zřejmě nejtěžší břemeno.

Hráč s nejvíce body je však u slávistů v roli defensmena. Z Kladna přišel Jiří Drtina (3+7), jenž je základním pilířem červenobílé obrany. Spolu s ním nahrazují odchody Ronalda Knota a Jana Pohla Jaroslav Kasík (0+4) a Jan Novák (2+2). Bezpochyby nejvíce zkušenostmi pak oplývá čtyřiačtyřicetiletý srdcař Pavel Kolařík (0+0).

Pro Slavii je však jednou z nejdůležitějších věcí přítomnost gólmana Dominika Frodla. Ten se vloni pyšnil úspěšností mírně nad 94%, pro Slavii je tak jeho forma klíčová. Frodl nastoupil v šesti utkáních, ve zbývajících čtyřech se pak dostalo prostoru Patriku Polívkovi.

WSM liga, 11. kolo
Slavia - Přerov

10. místo
umístění v tabulce
3. místo
10 – 4 – 0 – 0 – 6 (22:27) 12
statistiky základní části
10 – 5 – 2 – 0 – 3 (31:19) 19
Kladno – Slavia 2:0
poslední zápasy
Přerov – Litoměřice 0:2
Jiří Drtina 10 (3+7)
nejproduktivnější hráč
Roman Pšurný 10 (4+6)
Lukáš Krejčík (4 góly)
nejlepší střelec
Milan Procházka (5 gólů)
Jiří Drtina (7 asistencí)
nejlepší nahrávač
Roman Pšurný (6 asistencí)
Jiří Drtina 10 (3+7)
nejproduktivnější obránce
Radomír Pala 6 (3+3)
Marek Ryzák (25 TM)
nejtrestanější hráč
Jiří Goiš (31 TM)
Dominik Frodl (90,79%)
Patrik Polívka (87,36%)
úspěšnost brankářů
Juraj Šimboch (94,55%)
Lukáš Klimeš (93,04%)
46 / 9 / 19,57%
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
58 / 10 / 17,24%
35 / 6 / 82,86%
oslabení
počet / góly / úspěšnost
52 / 8 / 84,62%

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC Slavia Praha: Frodl – J. Novák, J. Drtina, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Barák – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Kopta, Šafránek, Kubica – M. Kadlec, Šagát, M. Ondráček – Jankovský, Krliš, Šmerha

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil

Online přenos

Online přenos z utkání HC Slavia Praha – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na serveru onlajny.com.