Po dvou prohrách do třetice všeho dobrého? Zubři doma touží po skalpu zlínských Beranů

P ř e r o v – V minulých dnech zažívali fanoušci přerovského hokeje radostné chvíle především díky juniorskému mistrovství světa. Po trojici odchovanců Tomáši Suchánkovi, Stanislavu Svozilovi a Martinu Ryšavém se je pokusí potěšit také A-tým Zubrů. Podařit se mu to může podruhé v řadě: na středeční výhru na ledě Šumperku se bude snažit navázat v domácím prostředí proti Zlínu. Předchozí dva vzájemné duely vyzněly pro Berany, tentokrát by už Hanáci rádi konečně uspěli. Sobotní zápas v MEO Aréně začne v 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
sobota 7.1. 17:00
MEO Arena Přerov

Přerov v probíhajícím ročníku poprvé narazil na Zlín před téměř čtvrt rokem. Žlutomodré poslal zkraje druhé třetiny do vedení jejich aktuálně nejlepší střelec Petr Mrázek (12+5). Zubři srovnali ve 37. minutě zásluhou přečíslení dvou proti jednomu a přesné střely Tomáše Doležala do horní části branky. MEO pak ve třetí části nevyužilo pětiminutovou přesilovku a o výhře Zlína rozhodl ve třetí minutě prodloužení Pavel Sedláček (5+5). V odvetě podali Přerovští jeden z nejhorších výkonů v dosavadním průběhu sezony. Výsledkem byla porážka 1:5. Za ševce se dvakrát trefil Sedláček, jednou skórovali Bedřich Köhler (2+9), ex-přerovský Darek Hejcman (6+5) a Illéš. Jediný gól Zubrů zaznamenal Jakub Svoboda.

V Baťově městě nastaly od posledního zápasu mezi Zubry a Berany podstatné změny. Zlínskou kabinu opustil francouzský útočník Valentin Claireaux, který vinou zdravotních problémů zasáhl do Chance ligy pouze v osmi utkáních. Začátkem prosince pak na Zimním stadionu Luďka Čajky začal úřadovat nový jednatel. Stal se jím podnikatel a někdejší brankář Robert Hamrla, který u kormidla A-týmu nahradil Jiřího Marušáka s Tomášem Valáškem. Hamrla krátce po svém nástupu do funkce sáhl k razantnímu kroku. Po rozpačitých výkonech i výsledcích skončili trenéři Rostislav Vlach a Juraj Jurík, místo nich přišel do údolí řeky Dřevnice Miloš Říha mladší.

Ze změn u ševců to ale nebylo vše. Do útoku získali svého odchovance a potomka stejnojmenné přerovské legendy – dvaadvacetiletého Zdeňka Sedláka juniora (8 zápasů, 1+0). Naopak ke konkurenci zamířili obránci Daniel Bukač a Jan Bartko a útočník Jakub Illéš. Prvně jmenovaný se přesunul do rezervního mužstva Pardubic, další dva posílili Prostějov. Jinde než ve Zlíně momentálně působí i zkušený třicetiletý brankář Libor Kašík. Berani jej na měsíc vyměnili do Nitry, z týmu slovenského extraligisty naopak na východ Moravy dorazil David Honzík. Rodák z Milevska předtím v Chance lize chytal za Jihlavu, pražskou Slavii a Frýdek-Místek. Měsíční hostování už před Kašíkem absolvoval nejproduktivnější zlínský bek Daniel Gazda (8+9), jenž sbíral starty v Tipsport extralize za Motor České Budějovice.

Online vstupenky

Vstupenky na zápas HC ZUBR Přerov - PSG Berani Zlín si můžete s předstihem a z pohodlí domova zakoupit online na tomto odkaze.