>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Po dlouhém zranění otevíral skóre. Snad to bude jen lepší a lepší, doufá Dvořák

Po dlouhém zranění otevíral skóre. Snad to bude jen lepší a lepší, doufá Dvořák
P ř e r o v – Netradičně v neděli a ještě méně tradičně od patnácti hodin válčili přerovští hokejisté o body s předposledním týmem tabulky z Ústí nad Labem. Po srovnaném průběhu v prvním dějství ale převzali otěže zápasu kompletně do svých rukou a zbytek dění kontrolovali tak, že si zaslouženě došli pro vítězství 4:1. Autorem jedné z branek se stal mladý centr Filip Dvořák, pro kterého šlo o první bod v sezoně.

V předehrávce 54. kola šli do vedení jako první přerovští hokejisté. „Ústí pak ale vyrovnalo z nájezdu a ještě to v té první třetině bylo takové, že jsme nebyli v úplně ideálním tempu,“ pověděl Dvořák na úvod. „Ve druhé už jsme se ale dostali do vedení 3:1 a Klíma (Lukáš Klimeš) jim tam pochytal pár nebezpečných šancí. Rozhodlo to, že jsme hráli koncentrovaně začátek třetí třetiny a už jsme soupeře nepouštěli do větších příležitostí. Byli jsme i více v útoku a častěji jsme stříleli na bránu, takže si myslím, že byla jen otázka času, než to tam napadá,“ shrnul průběh utkání útočník s číslem 93.

Proti ústeckému Slovanu se letos mezi úspěšné střelce zapsal centr nedělní čtvrté lajny vůbec poprvé v sezoně. „Někdo, myslím Vojta Tomi, tam střílel na bránu, to se od toho zadního oblouku brány odrazilo nějak nahoru a já jsem tam byl mezitím v souboji s hráčem. Puk se pak dostal na modrou, tam vystřelil Palič (Radomír Pala), střela se odrazila gólmanovi od betonu a já jsem to jen dorážel,“ popsal skromně svou první trefu v letošním ročníku, které se po dlouhém zranění dočkal ve svém desátém startu.

Doufám, že se nám zranění budou vyhýbat

Jednadvacetiletý odchovanec brněnské Komety absentoval více než polovinu základní části. Do ligového tempa naskočil až k zápasu 37. kola na Kladně, v kalendáři tedy více než měsíc nazpět. „V předposledním přípravném utkání ve Vsetíně jsem si utrhl vazy v rameni a byl jsem na operaci. Dělali mi plastiku, takže ta rekonvalescence byla trošku delší. V podstatě až teď jsem začal trochu hrát, mám za sebou pár zápasů a jsem rád, že jsem se dokázal prosadit. Máme nové trenéry, tak si myslím, že i mužstvo dostalo impuls. Doufám, že nám to teď půjde a zranění se nám budou vyhýbat,“ přál by si mladík.

„Co se týče třeba kondičky, tak se cítím relativně v pohodě, ale chybí mi taková ta herní praxe. To se nikde natrénovat nedá, to se získá jenom v zápasech a já doufám, že to bude jenom lepší a lepší,“ přiblížil.

Musíme hrát, jako by to už bylo play-off

Kromě Filipa Dvořáka se po delší době střelecky prosadil rovněž i nejproduktivnější hráč Zubrů Roman Pšurný. Jejich týmu se navíc podařilo vstřelit více než tři branky poprvé od 22. prosince, kdy na svém ledě přehrál Havířov 4:2. To by mohlo být pro v poslední době málo skórující Přerovany vzpruhou. „Pár hráčů v neděli dalo po hrozně dlouhé době gól, takže jsme za to hrozně rádi a doufáme, že to teď protrhneme a bude nám to tam víc padat. Důležitý byl ale hlavně zisk tří bodů. Jsme na hraně postupu do play-off, takže teď musíme hrát každý zápas tak, jako by to play-off už bylo,“ uvědomuje si Dvořák.

Nový týden si pro Zubry přichystal středeční tvrdou bitvu v Českých Budějovicích a v sobotu domácí derby s Prostějovem. „Budějovice pár dnů zpátky prohrály na Slavii. Na jejich hráče je vytvořený veliký tlak. To je samozřejmě i na nás, ale myslím si, že my bychom toho mohli využít. Jak jsem nehrál, klukům se povedlo je doma porazit, takže si jedeme pro body a nic jiného nás nezajímá,“ burcuje Filip Dvořák spoluhráče na středeční souboj na jihu Čech. „A co se týče Prostějova, to je derby. Zajímají nás hlavně body do tabulky a je jedno, kdo se prosadí. Musíme makat,“ uzavřel jasně.