ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Písek (neděle 13:30) | DOROST: Poruba - Přerov (ODLOŽENO)

Ostré souboje Chance ligy začínají! Zubři do nich po roce znovu vstoupí doma s Kolínem

Ostré souboje Chance ligy začínají! Zubři do nich po roce znovu vstoupí doma s Kolínem
P ř e r o v – Mnoha lidem se může s létem těžko loučit, mezi ně se však neřadí hokejoví fanoušci. Ti vědí, že září s sebou konečně přináší také ostré hokejové souboje. Druhá nejvyšší soutěž se v sobotu opět rozjede a sedmý rok v ní nebudou chybět ani přerovští Zubři. Hanáci letos na úvod vyzvou kozly z Kolína, s nimiž vlivem odložených zápasů otevírali i loňský ročník. Úvodní buly sezony 2021/22 bude v MEO Aréně vhozeno v sobotních 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - SC Kolín
HC ZUBR Přerov - SC Kolín
sobota 11.9. 17:00
MEO Arena Přerov

Loňský vstup Kolína mezi profesionály se vyvedl. Po debaklu s Kladnem přemohl Vsetín a poté si odvezl dva body právě z Přerova. Zubři se snažili soupeři unikat, ten však na jejich branky pokaždé našel odpověď a tu poslední zapsal v čase 59:57. Díky brance Jakuba Petržilky pak v prodloužení oslavil výhru 5:4. Ani odveta 13. ledna nevynesla MEO výhru (2:3), když se Kolínu opět v závěru podařilo zápas zlomit na svoji stranu.

Kolín čeká v letošní sezoně „válka o přežití“

Jak se nechal pro kolínský klubový web slyšet zkušený trenér Jan Šťastný, jeho tým čeká v neobvyklé vřavě, z níž může sestoupit až pětice posledních celků, doslova válka o přežití. Aby také ne, když si kozli stále uchovávají status poloprofesionálního klubu v konkurenci profesionálů. Loni však pod sebe díky sympatickým výkonům dostali Šumperk s Kadaní a poměrně dlouho se drželi i v bojích o předkolo play-off.

Letos by se dle papírových předpokladů mohlo Kolínu zadařit ještě lépe. Udržel totiž nadstandardní a klíčovou formaci ve složení Václav Jankovský - David Šafránek - Zdeněk Král, jejíž centr se loni řadil k nejlepším hráčům Chance ligy. Šafránek zapsal druhý nejvyšší počet gólů a pátý nejlepší výsledek v kanadském bodování. Navrch pak Kolín rozšířil meze spolupráce s partnerským Hradcem Králové, odkud se do něj budou jezdit rozehrát nejen mladíci bojující o šanci, ale také beci jako Zdeněk Čáp nebo Radim Šalda.

Online vstupenky

Vstupenky na zápas Zubrů s Kolínem si můžete zakoupit z pohodlí domova, prostřednictvím online systému.

Podmínky vstupu na stadion

Oproti situaci z prázdnin může být MEO Aréna naplněna ze 100 procent své kapacity, na stadion tedy může přijít 3000 diváků. Otevřeny jsou již také sektory na stání.

Utkání se mohou zúčastnit pouze osoby s:

 • maximálně 7 dní starým PCR testem s negativním výsledkem
 • maximálně 72 hodin starým antigenním testem s negativním výsledkem
 • dokončeným očkováním (nejméně 14 dní po druhé dávce u dvoudávkových vakcín/nejméně 14 dní po podání jednodávkové vakcíny) a dokladem o dokončeném očkování
 • prodělaným onemocněním v posledních 180 dnech a dokladem o prodělání onemocnění
 • negativním výsledkem antigenního testu, který osoba podstoupí na místě konání utkání a který je určen pro sebetestování nebo povolený ministerstvem zdravotnictví pro použití laickou osobou
 • negativním výsledkem antigenního testu ze školy nebo školského zařízení, který osoba absolvovala podle jiného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví nejdéle 72 hodin před konáním utkání a který je určen pro sebetestování nebo povolený ministerstvem zdravotnictví pro použití laickou osobou; v tomto případě je potřeba předložit také čestné prohlášení, případně čestné prohlášení zákonného zástupce osoby nebo potvrzení školy

  Osoby, které alespoň jednu z těchto podmínek nesplňují (s výjimkou dětí do šesti let) nebo vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, nemohou být na sportovní utkání vpuštěny.

  Splnění podmínek je organizátor utkání povinen při vstupu osoby na stadion kontrolovat. Osoba je mu povinna splnění podmínek prokázat. Pokud tak neučiní, nemůže být na utkání vpuštěna.

  Při pobytu v MEO Aréně je rovněž nutné používat ochranu dýchacích cest v podobě respirátoru (FFP2, KN95 či obdobné kvality).

  Bezplatné antigenní testování před MEO Arénou na utkání s Kolínem probíhat nebude.