ONLINE >>> HC ZUBR Přerov - Berani Zlín 1:4

Opět dva zápasy ve dvou dnech, Zubři o víkendu zamíří do Benátek a Litoměřic

Opět dva zápasy ve dvou dnech, Zubři o víkendu zamíří do Benátek a Litoměřic
P ř e r o v – WSM liga ze svého koláče základní části ukrojila už sedmačtyřicet porcí. Zbývá jich tak posledních pět a na nadcházející víkend si přerovští hokejisté nachystali dokonce o porci navíc. V sobotu se nejprve představí na ledě Benátek nad Jizerou, o den později vycestuje výběr trenérů Přecechtěla s Dočkalem do Litoměřic. Obě utkání startují v netradičních 16 hodin.
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
sobota 10.2. 16:00
ZS Benátky n/J

Benátecká sezona je pod vedením hlavního kouče Jiřího Kudrny dávno ztracena. Liberecká farma se v průběhu pěti měsíců téměř neodlepila z nejhlubších míst tabulky a její světlé momenty by šlo spočítat na prstech jedné ruky. Mladý kádr se i přes to vyhecoval k solidním výkonům, jako byla překvapivá výhra z minulého týdne nad Karlovými Vary 2:0, poté však následoval debakl od Prostějova (0:6) a Kladna (2:7). Ještě méně než 36 benáteckých bodů má beznadějně poslední Kadaň, tu Středočeši porazili v minulém kole výsledkem 5:3.

Všechna tři vzájemná utkání letos skončila v rukou Přerovanů. V nájezdech Pojizeřany skolili nejprve 2:1 a poté 5:4, v posledním klání kalendářního roku 2017 už brali všechny tři body za konečného skóre 4:3.

Nevýrazné mužstvo Benátek přesto disponovalo jednou výraznou tváří. Byl jí produktivní útočník Zdeněk Král (12+25), který nedávno oslavil 22. narozeniny. Momentálně už působí v jiném klubu, v závěru přestupového období posílil přerovského rivala z Prostějova. Ze současných benáteckých hráčů si Zubři musejí dávat pozor třeba na Ladislava Bittnera (12+9), Ondřeje Chrtka (7+16) nebo Matěje Psotu (7+15). Z řad obránců lze pak tahouna vybírat těžko, jedinými beky, kteří se zapojili do většiny zápasů, jsou totiž jen Vratislav Kunst (2+6) a Jakub Husa (5+3) s Patrikem Maierem (0+5). Z řad brankářů je známé jméno Josefa Kořenáře, jenž hájil české barvy na uplynulém mistrovství světa juniorů, aktuálně ale chytá Matěj Žajdlík.

WSM liga, 48. kolo
Benátky n/J – Přerov

13. místo
umístění v tabulce
6. místo
47 – 10 – 1 – 4 – 32 (110:203) 36
statistiky základní části
47 – 23 – 6 – 2 – 16 (130:113) 83
Kadaň - Benátky nad Jizerou 3:5
poslední zápasy
Přerov - Kladno 2:1
Ondřej Chrtek 23 (7+16)
nejproduktivnější hráč
Roman Pšurný 31 (9+22)
Ladislav Bittner (12 gólů)
nejlepší střelec
Jakub Šlahař (14 gólů)
Tomáš Sýkora (14 gólů)
Ondřej Chrtek (16 asistencí)
nejlepší nahrávač
Roman Pšurný (22 asistencí)
Tomáš Havlín 11 (2+9)
nejproduktivnější obránce
Radomír Pala 18 (9+9)
Patrik Maier (90 TM)
nejtrestanější hráč
Martin Novotný (84 TM)
Josef Kořenář (90,81 %)
Aleš Stezka (86,11 %)
Matěj Žajdlík (87,37 %)
úspěšnost brankářů
Lukáš Klimeš (91,96 %)
Juraj Šimboch (91,82 %)
217 / 36 / 16,59 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
208 / 36 / 17,31 %
271 / 58 / 78,60 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
232 / 36 / 84,48 %

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Husa, T. Hanousek, Maier, Kunst, Mirochnikov, Jandejsek – Psota, Bittner, Hrníčko – Wiencek, Hrabík, Šír – Bělohorský, Chrtek, R. Veselý – Burda, Nezbeda.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Rosandič, Chemlíř, Zbořil, Novotný, Pala, Černý, Padrnos – Procházka, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Fryšara – Dvořák, Navrátil, Goiš – Malina, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl

Online a živý přenos

Online přenos z utkání HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov můžete sledovat na serveru onlajny.com. Živý přenos bude k dispozici na tomto odkaze.

V posledním zápase s Litoměřicemi předvedli Zubři parádní obrat, Stadion nakonec pokořili 8:3.

V neděli do Kalich Arény, Zubři se předvedou v Litoměřicích

Nedělní soupeř Přerova je na tom lépe než Benátky. Litoměřický Stadion však z jedenácté pozice a s desetibodovou ztrátou na osmou příčku ani zdaleka nemá účast v play-off ve svých rukou. Hlavní kouči Miloš Říha a Daniel Tvrzník měli se svým mančaftem sezonu rozjetou dobře, období od konce listopadu po začátek ledna, kdy Litoměřice zapsaly pouhý bod v devíti zápasech, však může ve finále znamenat rychlý konec ročníku.

S blížícím se závěrem se snaží týmy lovit body na hranici maxima a pro Stadion, jenž dal letos prostor projektu Dukla, teď mají dvojnásobnou hodnotu. Ve 48. soutěžním kole se pokusí zabojovat na ledě Kladna, v paměti však má dva čerstvé nezdary – prohry na ledě Ústí nad Labem (1:3) a doma s karlovarskou Energií (0:4).

S nedávným odchodem nejproduktivnějšího hráče Litoměřic Vítězslava Bílka (14+15) do třetí německé ligy se však vidina postupu dál Kališníkům zamlžuje. Hlavní role tak připadla na mladé forvardy Jana Veselého (16+10) s Denisem Kusým (9+11) a 25letým obráncem Ondřejem Smetanou (4+16). Dravé mládí vepředu podporuje z defenzívních řad zkušený bek Aleš Pavlas (5+17) s juniorem Sparty Martinem Jandusem (3+8). Role brankáře není u modrobílých díky projektu Dukla příliš stálá. V jejich dresu se totiž vystřídala už sedmička gólmanů, přičemž jen tři z nich odchytali více než deset zápasů. Jedním z nich je aktuálně na Kladně působící Milan Klouček, jehož nahradil příchod jiného talenta, Jakuba Škarka.

Online a živý přenos

Online přenos z utkání HC Stadion Litoměřice – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na serveru onlajny.com. Živý přenos bude k dispozici na tomto odkaze.