ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (čtvrtek 18:00)

Nejeli jsme takovou dálku, abychom udělali ostudu, komentuje zápas v Benátkách Král

Nejeli jsme takovou dálku, abychom udělali ostudu, komentuje zápas v Benátkách Král
B e n á t k y n / J – Středeční zápas hokejistů Přerova proti Benátkám nad Jizerou se nesl ve znamení loučení. Zatímco Zubři se loučili se základní částí, po které je čeká čtvrtfinále play-off proti Jihlavě, pro domácí Středočechy šlo minimálně na rok o derniéru rovnou v celé Chance lize. Nastoupili do ní převážně s juniory, doplněnými o pár zkušených jmen typu Petra Kolmanna (který zápas kvůli zranění nedohrál), Daniela Špačka či Antonína Duška. Pátým Hanákům přesto nic nedarovali. Podle útočníka MEO Tadeáše Krále se sice duel lišil od předchozích vzájemných soubojů, jednoduchou cestu k výhře 5:2 a třem bodům to však neznamenalo.

„V posledním utkání u nás to bylo fakt těžké. Benátky měly hodně kluků z extraligového Liberce a byly hrozně nepříjemné,“ vybaví se Královi zápas ze začátku roku, kdy Přerov dlouho bránil hubené vedení 1:0 a definitivně rozhodl až technickým gólem Tomáše Šoustala z poslední minuty. „Ve středu to byl otevřenější hokej. Hrálo se nahoru dolů, byla tam spousta šancí. Asi to bylo tím, že už o nic nešlo,“ krčí rameny pětadvacetiletý útočník. „Jednoduchý zápas to ale rozhodně nebyl,“ doplňuje vzápětí.

Zubři sice nastoupili bez opor Tomáše Kudělky nebo Jiřího Goiše, pouze odjezdit šedesát minut však k Jizeře nepřijeli. „Kvůli tomu bychom takovou dálku nevážili,“ zdůrazňuje Král. „Chtěli jsme před play-off získat důležitou výhru. Teď se nám bude lépe trénovat a připravovat na Jihlavu. Kdybychom v Benátkách udělali ostudu nebo se trápili, bylo by to horší,“ zmiňuje.

Hanáci si výrazně pomohli hned v první třetině, kdy se po brankách Šimona Kratochvila, Antonína Pechance a Tomáše Doležala ujali vedení 3:1. „Pak už se nám hrálo lépe,“ přikyvuje Král, jenž před druhým gólem navzdory blokujícímu obránci Kollertovi posunul puk zakončujícímu Pechancovi. „Ve druhé třetině jsme ale měli pasáž, kdy Benátky snížily na 2:3 a pět, deset minut nás tlačily,“ připomíná, že utkání zdaleka nebylo rozhodnuté. „Naštěstí jsme to přečkali a zase jsme začali hrát.“

Hlavní je šestka. Soupeře pro play-off jsme neřešili

Proti liberecké farmě chodil rodák z Blanska také na přesilovky. Zubři v nich znovu potvrdili progres, když využili dvě ze tří. Sám Král skóroval v poslední z nich. Do sítě tečoval střelu Ondřeje Ševčíka a prosadil se potřetí během letošního přerovského angažmá. „Bylo to dobře sehrané. Gólů jsme však mohli dát více, šance jsme na to měli,“ uvědomuje si hráč, který v lednovém utkání proti Benátkám svedl bitku s Danielem Špačkem.

Do závěrečných dvou kol základní části Chance ligy naskočil v útoku s Antonínem Pechancem a Jakubem Hermanem. „Nevím, jak to bude dál. Hrát s takovými kluky je pro mě ale o dost jednodušší, Tonda Pechanec je jeden z nejlepších centrů v celé soutěži. Zároveň vás to donutí víc makat, abyste se jim vyrovnal,“ prozrazuje.

Na čtvrtek a pátek dostali Zubři volno. Od soboty se pak začnou chystat na jihlavskou Duklu. Podle Krále se v přerovské kabině neřešilo, který protivník bude MEO čekat ve čtvrtfinále. „Nebyl na to čas ani prostor, tabulka byla velice vyrovnaná. Hlavně jsme rádi za šestku, ta pro nás byla nejdůležitější,“ reaguje odchovanec Komety Brno. „Neřešili jsme, jestli půjdeme na Jihlavu, Třebíč nebo na někoho jiného. Vždycky to budou těžké zápasy,“ konstatuje pátý zubří střelec z Benátek nad Jizerou Tadeáš Král.