Napraví tým Zubrů neúspěch? Série na ledě Motoru pokračuje v úterý druhým zápasem

P ř e r o v – WSM liga prudce vykročila do té nejdůležitější fáze sezony. Zahajovací čtvrtfinálové boje jsou po pondělku minulostí a ve všech z nich potvrdili favorité své role. Nejhůře bohužel dopadli Zubři, kterým budějovický Motor nasypal šest gólů, na nejž Přerovští našli jen jednu odpověď. Podaří se Zubrům vrátit soupeři porážku a po dvou zápasech srovnat stav série? Utkání znovu začíná v 17:30.
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
úterý 1.3. 17:30

Jako byla bilance jednoznačná v základní části pro Přerov, tak stejně jasný byl průběh pondělního večera na jihu Čech. Tentokrát však už pro hráče Motoru. Ti nedali Zubrům šanci a v sérii vedou. "Soupeř nás hodně předčil v bojovnosti a šel za vítězstvím mnohem důrazněji než my. To musíme pro druhý zápas zlepšit. Utkání se nám vůbec nepovedlo, ale je to zatím v sérii jen 1:0. Zápas začíná znovu od nuly a my věříme, že se tentokrát popereme o vítězství mnohem více," řekl trenér Vladimír Kočara.

S pátou minutou naplnil předpoklady Josef Straka a po sedmi vteřinách využil přesilovku. Krátce poté už svítilo skóre 2:0 pro domácí. Chovan hodně sporným zákrokem vybojoval puk a akci zakončoval Lukáš Květoň. Pasivnější hosté ale do konce třetiny ještě stihli snížit, když střelu Grofa tečoval Roman Pšurný. Byl to však poslední gólový zápis Zubrů.

Druhou třetinu brankově rozepsal Lukáš Žálčík, na jehož trefě má velký podíl Mikyska. Uběhlo pak šest minut a právě Josef Mikyska se zapsal mezi střelce též. S Přerovem to rázem vypadalo hodně bledě. Další vodu do bot jim přilil druhým gólem Josef Straka a zvyšoval už na 5:1, čímž trestal přesilovku pěti proti třem a obecně pomalý a nedůsledný přístup Přerovanů.

Od pátého inkasovaného gólu se do kasy hostů stavěl po dlouhé době Jiří Slovák. Ani jemu však nevydržela neprůstřelnost. Třináct minut před koncem stanovil na konečných 6:1 pro Motor David Kuchejda.

Zubři, jestliže chtějí prohru odčinit, musí debakl hodit za hlavu a začít „od nuly“. Včerejší výkon se příliš tempu play-off neblížil a určitě bude třeba zapracovat na proměňování přesilových her, kterých bylo k vidění opravdu požehnaně.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Kříž, Vráblík, Žovinec – Chovan, Rob, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek

HC ZUBR Přerov: Klimeš (37. Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Stoklasa