Lukáš Menšík: V zakončení nám chyběla trocha štěstí

H o d o n í n – Přerovští hokejisté po dvou vítězných zápasech museli včera v Hodoníně ochutnat hořkost porážky. Svěřenci trenérů Oslizla a Václavíčka ale co se bojovnosti týče, rozhodně nezklamali. Zubry ale v souboji s hodonínskými Drtiči v klíčových momentech bohužel zradila koncovka. „V závěru jsme hráli přesilovky a měli jsme dobré šance na vyrovnání. V zakončení nám ale chyběla trocha štěstí,“ tvrdil po prohraném utkání na ledě Hodonína útočník Lukáš Menšík.
Utkání Hodonína s Přerovem nabídlo divákům výbornou hokejovou podívanou. Nejproduktivnější tým ligové soutěže se na domácím ledě postavil proti druhé nejlepší obraně. Celé utkání začalo z obou stran ve vynikajícím tempu a více než třináct stovek diváků si rozhodně přišlo na své. Dočkali se hry nahoru dolů a také řady dohraných osobních soubojů u mantinelu. Tvrdost hokeje pocítil v první třetině asi nejvíce útočník Lukáš Menšík, který po zásahu holí v obličeji reklamoval u hlavního rozhodčího nepěkný krvavý šrám. “Napadal jsem domácího hráče a ten mě sekl holí do obličeje. Měl jsem na celém rtu spoustu krve, ale rozhodčí se nakonec rozhodl nevylučovat,“ komentoval přerovský útočník sporný zákrok, po kterém se tým Zubrů dožadoval trestu.

První třetina ostrého zápasu nakonec přinesla dva gólové momenty, po jednom na každé straně. Oba týmy se prosadily ve svých přesilovkách. “Hodonín je velice kvalitní soupeř a proto jsme si řekli v kabině před zápasem, že budeme dobře bránit střední pásmo,“ hlásil Menšík. To se přerovským Zubrům dařilo až do poloviny duelu. Potom přišly na řadu během krátké chvíle dvě zaváhání, které Hodonín nemilosrdně trestal. “Ve druhé třetině jsme dvakrát při bránění chybovali a soupeři jsme povolili velice lehce projít přes střední pásmo. Po těch chybách nám dal dva góly,“ zlobil se přerovský forvard.

Za dvoubrankového manka se na hokejky Zubrů ve třetí třetině bohužel přilepila pořádná smůla. Hráči ve žlutomodrých dresech si vypracovali několik tutovek, ale v zakončení jim nebylo přáno. Drtiči už se v závěru zápasu nikam nehnali a udržovali si svůj náskok. “V závěru jsme hráli přesilovky a měli jsme dobré šance na vyrovnání. V zakončení nám ale chyběla trocha štěstí,“ tvrdil zklamaně Menšík.

Přerovský tým tedy nakonec už potřetí v letošní sezóně prohrál na ledě soupeře 1:3. Od vyššího přídělu opět Zubry zachránil brankář Radek Tihlář. V hodonínské hale TEZA si „Banán“ připsal rovných 30 zákroků a lapil Drtičům spoustu šancí. “Drží nás hodně. Už od začátku ligy nám chytil spoustu gólů a za to mu patří hodně velký dík,“ chválil Lukáš Menšík výborně chytajícího brankáře.

Všechno si přerovští Zubři ale budou moci vynahradit už v sobotu. Čeká je totiž další soupeř na domácím ledě. Protivníkem Zubrů budou tentokrát Bobři z Valašského Meziříčí, kteří patří k hodně ofenzivním týmům v lize. “Valašské Meziříčí určitě je k poražení. Doma před našimi skvělými fanoušky rozhodně chceme zvítězit. Bobři hodně spoléhají na dva hráče a ty se budeme snažit co nejvíce pokrýt,“ prozrazuje Lukáš Menšík možný klíč k úspěchu v dalším ligovém utkání.