PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Je dobře, že se nám daří a můžeme hrát s větším klidem, kvituje Martin Weinhold

Je dobře, že se nám daří a můžeme hrát s větším klidem, kvituje Martin Weinhold
P ř e r o v – Devátým vítězstvím z jedenácti zápasů uzavřeli přerovští hokejisté úspěšné říjnové tažení ligovým kolotočem. Ve středečním kole vyzvali na vlastní půdě ústecký Slovan, proti kterému si udržovali po většinu zápasu jasnou převahu a znovu potvrdili silnou pozici na domácím ledě. Ke skolení soupeře o tři branky přispěl stejným počtem asistencí i obránce Martin Weinhold.

Před utkáním 19. kola se přerovský klub nacházel na druhém místě tabulky. Vyzýval ústecký Slovan, který se naopak nacházel na opačném pólu ligového žebříčku a jemuž MEO v minulém střetnutí uštědřila debakl 7:1. „Byl to těžký zápas, ale šli jsme do toho dostatečně připraveni. Řekl bych, že rozhodující byla první třetina, kdy jsme třikrát skórovali a pak už nám stačilo si zápas pohlídat,“ konstatoval na úvod Martin Weinhold.

Pro některé členy zubří kabiny byl zápas z pohledu osobních statistik velmi úspěšný. Třemi góly se blýskl forvard Jakub Navrátil, přičemž u každého z nich se nachomýtl i Tomáš Doležal a zapsal tak pro změnu tři asistence. Totožnou bilanci 0+3 má na kontě i 22letý Weinhold. „Popravdě jsem to ani nějak nevnímal, ale jsem rád, že mám nějaké body. Hlavně mám ale radost za Navrce, že se mu povedl hattrick, to je super. Pokaždé to tam parádně zakončil,“ chválil o dva roky mladšího spoluhráče z útočných řad.

„Všechno to byly góly kluků, klobouk před nimi,“ dodal rodák z Mostu, jenž se letos poprvé bodově prosadil v derby na ledě Prostějova a od té doby se mu daří další body navyšovat. Aktuálně má na kontě jeden gól a čtyři nahrávky. Z narůstající formy směrem do ofenzívy má radost. „Určitě jsem za to rád. Třináct zápasů jsem se tady trápil a teď už se to konečně začalo prolamovat, tak snad to vydrží,“ doufá pravák, jenž prošel mládežnickými výběry Slavie Praha, Karlových Varů, ale i reprezentace.

Ústecký Slovan sice Zubři jasně přestříleli poměrem 50:22, přesto se však mužstvo zespod tabulky dokázalo dvakrát gólově prosadit. A pokaždé se tak stalo chvíli před odchodem do šaten. „Oni nám jeden gól dali z přesilovky, který jde v podstatě na mě, protože jsme se tam s Klímou nedohodli a nemyslím si, že by ty branky byly po nějakých velkých chybách. Nemyslím si, že bychom polevili.“

Martin Weinhold přišel na Hanou do týmu Zubrů na konci ledna. Tehdy přerovskou kabinu posílil právě z Ústí nad Labem, kde odehrál většinu předešlé a část předminulé sezony. „Popravdě tam teď spoustu kluků už neznám. Kádr se hodně obměnil a myslím si, že tam aktuálně mají hodně těžké podmínky na stavění týmu,“ hodnotil „Wajny“ předešlé působiště.

Aktuální přerovská forma je obdivuhodná. Týmové statistiky se mnohdy vyjímají na čelech tabulek, obdobně jako i individuální úspěchy. „Jsme jedině rádi, že jsme nahoře a nemusíme se nijak trápit. Můžeme hrát s větším klidem, což je velká výhoda,“ řekl Weinhold spokojeně. S tímto nastavením se Zubři budou odebírat k řece Jizeře pro utkání sobotního dvacátého kola. „Benátky jsou těžký soupeř, nějak podobně jako Ústí, ale jsou ještě o něco bruslivější a dravější. Bude to náročný zápas, v Benátkách se nehraje dobře, ale chceme uspět,“ uzavřel mladý bek.