ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Litoměřice - Přerov 2:1 | JUNIOŘI: Přerov - Písek 3:4 | DOROST: Olomouc - Přerov 3:0

Hanáci budou útočit na další body v osmnáctém kole, venku vyzvou Kadaň

Hanáci budou útočit na další body v osmnáctém kole, venku vyzvou Kadaň
P ř e r o v – Lokomotiva přerovských hokejistů zařadila vysoký stupeň a díky povedenému říjnovému počínání, kdy nebodovala jen jednou, vystoupala tabulkou až na druhou příčku. Z pohledu sobotních utkání na domácím ledě k Zubrům předsezonní los mnoho přívětivý nebyl a ani v nadcházejícím 18. kole se před svými fanoušky o víkendu nepředstaví. Cestu bude rozjetý tým Přerova razit až do daleké Kadaně, kde se pokusí vybojovat další cenné body. Zápas na půdě Trhačů startuje v 17 hodin.
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
sobota 26.10. 17:00
ZS Kadaň

Loni si přerovští hokejisté s Kadaní nenechali uniknout ani jeden bod, a kromě jednoho zápasu pokaždé vítězili rozdílem třídy. V letošní sezoně, kdy to s Kadaní vypadá ještě hůře než touto dobou před rokem, by se tedy měli snažit o zopakování a důležité body s posledním celkem tabulky neztrácet. Ve třetím kole ho na svém ledě roznesli poměrem 7:0, Roman Pšurný zaznamenal hattrick.

Kadaň umí překvapit, černého Petra si s ní nechce vytáhnout nikdo

Čtyřicet kol odehraných během více než deseti měsíců a ani v jednom z nich Trhači nedokázali zapsat zelený výsledek. Zdánlivě nekonečné sérii učinili svěřenci Petra Klímy a Tomáše Hamary konečně přítrž v pondělí, když doma senzačně vyzráli na Jihlavu poměrem 2:1. Lehkovážnost se dle slov kouče Dukly Františka Zemana proti Kadani rozhodně nevyplácí.

Kádr černožlutých se v průběhu sezony často mění. Několik hráčů putuje směrem z kabiny ven, několik zase v roli nových posil dovnitř. Před necelými dvěma týdny byl na hostování z Prostějova odeslán brankář Jakub Neužil, který se doplňuje primárně s Adamem Wolfem. Vyšpikovat svá čísla alespoň nad 90 procent se ale za nejslabší obranou ligy 24leté posile zatím nedaří. Na severozápad mají střídavé starty vyřízeny i sparťani Albert Michnáč (4+4) a Jan Buchtele (bez bodu).

Mužstvo Trhačů má však přes četné změny pevný a neměnný základ, který stojí na Romanu Chloubovi (5+8) v roli nejproduktivnějšího hráče, Františku Wágnerovi (5+3) a také obránci Jakubu Trefném (1+7). Po zranění už se do hry zapojil i Jaroslav Kůs (0+2). Blýská se u Trhačů na lepší časy?

Zubři nadále v čele mnoha statistik, Kadaň při opačném pólu

Už před 17. kolem byl Přerov první v několika činnostech, čtyřmi využitými přesilovkami ze dvou posledních kol si opět polepšil. Zubři uspějí takřka v každé čtvrté početní výhodě, což je nejlepší výkon v soutěži. Na chvostu se naopak nachází Kadaň, která ze 77 faulů soupeře trestala jen devětkrát. I defenzíva je nadále velkou devízou Hanáků, díky ní ve středu dokázali přehrát bojovnou Třebíč. Kombinace nejlepšího oslabení, nejméně inkasovaných gólů a silného brankařského postu jim pomáhá stoupat tabulkou vzhůru. Jedinou věcí, které se ale v ligovém klání věnuje pozornost, jsou góly a těch musí Zubři v sobotu nepříjemné Kadani vsítit víc.

Chance liga, 18. kolo
Kadaň – Přerov

16. místo
umístění v tabulce
2. místo
17 – 1 – 0 – 2 – 14 (30:83) 5
statistiky základní části
17 – 10 – 2 – 1 – 4 (51:33) 35
Č. Budějovice – Kadaň 5:2
poslední zápasy
Přerov – Třebíč 3:2
Roman Chlouba 13 (5+8)
nejproduktivnější hráč
Roman Pšurný 18 (12+6)
Roman Chlouba (5 gólů)
František Wágner (5 gólů)
nejlepší střelec
Roman Pšurný (12 gólů)
Roman Chlouba (8 asistencí)
nejlepší nahrávač
Jakub Navrátil (14 asistencí)
Jakub Trefný 8 (1+7)
nejproduktivnější obránce
Mikuláš Zbořil 9 (2+7)
Michael Foltýn (39 TM)
nejtrestanější hráč
Jiří Krisl (47 TM)
Adam Wolf (85,42 %)
Jakub Neužil (89,77 %)
Oliver Štěpánek (87,14 %)
úspěšnost brankářů
Michael Petrásek (92,27 %)
Lukáš Klimeš (95,54 %)
Daniel Šimonů (86,36 %)
77 / 9 / 11,69 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
74 / 18 / 24,32 %
78 / 16 / 79,49 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
63 / 6 / 90,48 %