Góly prostě musely přijít, říká útočník Jan Kolář

P r o s t ě j o v - Hokejisté přerovského Zubru poprvé v letošní sezoně naplno bodovali na ledě soupeře. I přes špatnou první třetinu se nakonec v Prostějově radovali z vítězství v poměru 4:2. Důležitým momentem zápasu byly poslední vteřiny druhé třetiny. To se ve správném čase na správném místě objevil útočník Jan Kolář a po hrubé chybě prostějovské defenzívy střelou do horního růžku Šteflovy branky vyrovnal na 2:2.
První třetina Vám moc nevyšla, nedošlo tam k nějakému podcenění soupeře?
V posledních dnech jsme se na tento zápas hodně připravovali, abychom Prostějov nepodcenili. V první třetině jsme hráli hodně vlažně, ale postupně jsme se rozjížděli. Takových začátků se rozhodně musíme v dalších zápasech vyvarovat. Zkušenější mužstvo by nás za to mohlo potrestat mnohem více.

Hra se od druhé třetiny výrazně zlepšila a ty sám jsi vstřelil velmi důležitou vyrovnávací branku.
O přestávce po první třetině jsme si řekli, že prostě ve druhé třetině do nich půjdeme a budeme domácí více napadat. V posledních vteřinách tam při jedné akci „Rusák“ dobře napadal a domácí obránci pod tlakem udělali hrubou chybu a prakticky mi přímo namazali.

Další dva těžké údery jste zasadili soupeři hned v úvodu třetí třetiny. Prostějov už pak působil hodně odevzdaným dojmem.
Už ve druhé třetině nás ten gól na 2:1 nakopl a dostávali jsme soupeře více pod tlak. Ve třetí třetině jsme pak vystupňovali tempo. Hlavní rozdíl byl podle mě v tom, že u domácích se projevila ta krátká příprava. Postupem času slábli a v množství fyzických sil byl vidět velký rozdíl. Myslím si, že ty góly prostě musely přijít.

V Prostějově jste hráli prakticky v domácím prostředí. Jak se hraje na hřišti soupeře s takovou podporou fanoušků?
Byl jsem zvědavý, co z toho dnešního zápasu vypadne. Je to prostě derby a atmosféra bývá v takových zápasech vždycky bouřlivá. Trochu se to projevilo i na nás. Co se týká fanoušků, tak ti naši vyhráli na celé čáře. Pro nás bylo neskutečné poděkovat takovému množství lidí. I za celou šatnu chci všem přerovským fanouškům poděkovat za tu fantastickou podporu.

Ve středu hrajete doma s Břeclaví, což je také tým z dolních pater tabulky. Takže co na soupeře vymyslet?
Břeclav je pro nás velká neznámá. My se musíme prostě na ni připravit stejně, jako na každý jiný domácí zápas. Musíme se pořádně vyhecovat a hned o začátku na to pořádně vlétnout. Hrajeme doma, takže musíme prodloužit vítěznou sérii.