Fotbalový víkend: Přerovští Zubři v Želatovicích prohráli

P ř e r o v – Víkend přerovských Zubrů s pořádnou porcí fotbalu měl po včerejším duelu v Troubkách dnes pokračování na hřišti v Želatovicích. Tentokrát už do hry zasáhl výběr týmu HC ZUBR Přerov, který byl jen mírně doplněn o bývalé hráče klubu a rodinné příslušníky hokejistů. Diváci se v pěkném fotbalovém počasí ani v nejmenším nenudili a měli možnost vidět dohromady 19 branek. Přerovským Zubrům se oproti včerejšku tolik nedařilo a i když měli utkání velmi dobře rozehráno, tak nakonec odešli z trávníku poraženi. Tým FC Želatovice, účastník krajského přeboru Olomouckého kraje, porazil v přátelském utkání hokejisty HC ZUBR Přerov 11:8.

FC Želatovice „A“ – HC ZUBR Přerov 11:8 (3:5), na penalty 3:6

Branky: 3. Hanák R., 5. Hanák R., 25. Ditrich R., 30. Ditrich R., 39. Ditrich M., 56. Hanák R., 59. Tihlář, 80. Hanák P.

Průběh zápasu: 0:2, 3:2, 3:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 10:7, 10:8, 11:8

Penalty proměnili: Kohút, Pala, Čelko, Ditrich M., Ferenc J., Tihlář

HC ZUBR Přerov: Martin Kutěj – Radomír Pala, Jakub Ferenc, Aleš Kuča, Lukáš Menšík, Petr Čelko, Robert Hanák, Pavel Hanák, Filip Palička, Radek Tihlář, Erik Kohút, Daniel Faltýnek, Marek Ditrich, Radim Ditrich, Jan Pírek

Přerovští Zubři měli vynikající nástup do zápasu. Po dvou rychlých gólech Roberta Hanáka vedli 2:0 a zdálo se, že by duel mohl mít stejný průběh jako ten včerejší v Troubkách. Ale opak byl nakonec pravdou a v prvním poločase se oba týmy přetahovaly o výsledek. Domácímu výběru Želatovic se povedlo v rozmezí deseti minut otočit stav z 0:2 na 3:2 a stejnou gólovou smršť předvedli po chvíli také hokejisté. Tři přesné trefy Zubři vměstnali do čtrnácti minut, dvakrát se trefil Radim Ditrich a jednu branku přidal jeho bratr Marek Ditrich. První poločas tak divákům za krásného slunečného počasí přinesl osm gólů a vedení hokejového týmu 5:3.

Úvod druhé půle zápasu patřil pro změnu Želatovicím, které bleskově srovnali na 5:5. V dalších minutách se ještě dvakrát dostal tým HC ZUBR Přerov do jednobrankového vedení. Svůj třetí gól přidal Robert Hanák a krátce po vyrovnávacím trefě Želatovic rozvlnil síť za domácím brankářem také Radek Tihlář. Nadějný stav však Zubři v poslední dvacetiminutovce nedokázali udržet a domácí si po pěkných útočných akcích vypracovali rozhodující náskok. Jako poslední se do střelecké listiny Zubrů zapsal necelou minutu před závěrečným hvizdem Pavel Hanák. Hokejisté HC ZUBR Přerov na fotbalovém hřišti v Želatovicích prohráli s domácími fotbalisty v poměru 8:11. Po utkání ještě přišla na řadu střelba pokutových kopů a v nich Zubři zvítězili přesvědčivě 6:3.