Fotbalový víkend: Hokejisté vysoko porazili tým Troubek

P ř e r o v – Hokejisté přerovského Zubru dnes odstartovali svůj fotbalový víkend. Ve zhruba deset kilometrů vzdálených Troubkách probíhají o tomto víkendu oslavy 80. výročí od založení tamního fotbalového klubu TJ Sokol a své místo v zajímavém a pestrém programu mělo také přátelské utkání, ve kterém domácí fotbalisté přivítali výběr hokejistů. Ti na zelený pažit vyběhli v hodně překvapivé sestavě. Kromě přerovských Zubrů se totiž v týmu hokejistů objevili také hráči olomoucké Mory, kteří na tento přátelský zápas přijali pozvání. Fotbalový duel v Troubkách nakonec skončil jasným vítězstvím hokejistů, kteří svého soupeře porazili vysokým rozdílem 8:2.

TJ Sokol Troubky „B“ – Výběr hokejistů HC ZUBR Přerov a HC Olomouc 2:8 (2:3)

Branky: 25. Pospíšil, 41. Němčák – 3. Ondrušek, 7. Ondrušek, 12. Tihlář, 57. Hanák, 63. Smejkal, 79. Ditrich, 83. Bartoň, 87. Ditrich
Rozhodčí: Žemle - Navrátil, Skřenek

TJ Sokol Troubky „B“: Jakub Zatloukal, Michal Stibor – Jiří Leskovjan, Jaroslav Gajdoš, Lukáš Krejčíř, Radomír Plch, Martin Soušek, Roman Němčák, Petr Petráš, Pavel Vašica, Martin Hybner, Milan Večeřa, Martin Raška, Petr Haviernik, Břetislav Chytil, Petr Pospíšil. Trenér: Michal Bartoněk

Výběr hokejistů HC ZUBR Přerov a HC Olomouc: Aleš Kuča – Erik Kohút, Milan Ministr, Štefan Žigárdy, Dalibor Sedlář, Radomír Pala, Jakub Čuřík, Robin Staněk, Filip Smejkal, Pavel Hanák, Michal Nedbálek, Radek Tihlář, Marek Ditrich, Filip Palička, Radek Holík, Jiří Paška, Jakub Bartoň, Jiří Ondrušek. Trenér: Vladimír Kočara

Společný tým přerovských a olomouckých hokejistů vstoupil do zápasu velmi svižně. Díky pěkným kombinačním akcím se dostával velmi často za obranu soupeře a svoji aktivitu dokázal vyjádřit i gólově. Dvakrát se v úvodních minutách trefil obránce Mory Jiří Ondrušek a třetí gól přidal krátce poté gólman Zubrů Radek Tihlář. V dalších minutách prvního poločasu už hokejisté přesně do branky nezamířili, naopak dvakrát byli úspěšní domácí fotbalisté Troubek a řádně zdramatizovali zápas. Po gólech Pospíšila a Němčáka skončila nakonec první půle střetnutí v poměru 2:3.

V úvodu druhého poločasu se Troubečtí snažili o vyrovnání, ale pozorná obrana hokejistů v čele s brankářem Kučou bez vážnějších problémů odolávala. Další průběh zápasu už byl v poměrně jasné režii hokejového týmu. Fotbalistům totiž na hřišti viditelně docházely síly, čehož soupeř vyžil k postupnému navyšování skóre. Dvě branky zaznamenal zkušený přerovský útočník Marek Ditrich a po jedné přidali olomoučtí Filip Smejkal a Jakub Bartoň. Výběr hokejistů Přerova a Olomouce tak v přátelském fotbalovém utkání, které se hrálo v rámci oslav 80. výročí od založení fotbalu v Troubkách, porazil domácí tým přesvědčivě 8:2.

Pořádnou porci fotbalu si přerovské hokejisté užijí také zítra. Od 10 hodin totiž budou hrát přátelské utkání na hřišti v Želatovicích.