PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Devátá sezona, deváté čtvrtfinále. Play-off v sobotu pokračuje atraktivní sérií se Vsetínem

Devátá sezona, deváté čtvrtfinále. Play-off v sobotu pokračuje atraktivní sérií se Vsetínem
P ř e r o v – Přerovští hokejisté do předkola play-off nevykročili zrovna správnou nohou. V krátké sérii, kde dvě porážky znamenají konec sezony, měli nůž na krku, pauzu od hokeje na dovolené ale odmítli a dvěma těsnými výhrami poměrem 3:2 si zajistili postup do čtvrtfinále na úkor Pardubic B. Po těžké úvodní sérii si každopádně dlouho neodpočinou. Už od pátku se soustředí na dalšího soupeře, na jehož led vyrazí od sobotních 17 hodin. V pikantním souboji hraném na tři vítězná utkání vyzvou Vsetín. Přijeďte Hanáky v sobotu a neděli na Lapač podpořit buď po vlastní ose, anebo společně autobusem s MEOfANS!
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
sobota 9.3. 17:00
ZS Na Lapači

Složení čtvrtfinálových dvojic je kompletní. Proklouzly do nich Přerov a Jihlava, tedy celky, které šly do předkola v pozici lépe postavených. Zubři, kteří v první lize působí od sezony 2015/2016, tak ani ve svém devátém ročníku nebudou ve výčtu čtvrtfinalistů chybět. V letech 2016 a 2017 vyzvali neúspěšně České Budějovice, poté Slavii Praha (2018) a Kladno (2019). Svého soupeře se v dosud nejlepší sezoně 2019/2020 nakonec nedověděli kvůli covidu a následně dál neprošli přes Porubu (2021), Jihlavu (2022) ani Třebíč (2023). Přerov tak čeká na svou první semifinálovou účast, která by proti favorizovanému soupeři ze Vsetína byla překvapením.

Zubři mohou jít do čtvrtfinále každopádně s čistou hlavou. S výrazně nižším rozpočtem oproti konkurentům si i tentokrát zajistili místenku mezi elitní osmičkou a oproti situaci, ve které se nacházeli na konci roku 2023 (11. místo, 33 zápasů – 40 bodů, osmibodový náskok na poslední celek), nyní mohou hlásit splněno. Tým se po příchodu trenéra Michala Mikesky postupně zvedl, nasbíral téměř jednou tolik bodů za výrazně kratší čas, odmítl záchranářské starosti, a nakonec ještě zabojoval o šestku. To movitější Valaši budou cílit výš a cokoliv pod zopakování loňské finálové účasti bude naopak nenaplněním jejich ambicí.

Vsetín? Loňský finalista a velká síla v útoku

V dosavadních vyřazovacích zápasech vždy zvítězil domácí celek, to se nyní budou svěřenci Michala Mikesky a Petra Dočkala snažit nabourat. Vsetín má však nesmírně silné mužstvo, které se v základní části umístilo druhé především díky úspěšnosti na domácím ledě. Z 26 zápasů na Lapači hned 19krát bralo plný počet bodů, naopak nebodovalo pouze 4krát. Hlavní zbraň Valaši ukrývají ve skvělé ofenzivě: 174 vstřelených gólů – 2. v lize; úspěšnost přesilovek 20,55 % – 5. v lize.

Favoritem bude v sérii rozhodně Vsetín, který Zubrům v základní části navíc nepovolil ani bod po výsledcích 1:3, 0:1 v Přerově a dvakrát 1:5 na Valašsku. Za zdánlivě jasnou statistikou se ale schovávají obětavé přerovské výkony, které si zejména v posledních dvou střetech zasloužily bodové ohodnocení. Jak už bylo zmíněno, Vsetín sází především na útok. Z celkově nadprůměrných čtyř letek se hned pětice hráčů dostala za 30 kanadských bodů – druhý nejproduktivnější muž ligy Luboš Rob (19+36), dále Vít Jonák (17+24), Pavel Klhůfek (19+19), Erik Hrňa (15+19) a Jan Kern (12+18). Naopak směrem dozadu Vsetín takovou jistotu nemá. Oproti jednomu z nejlepších bránění v soutěži – přerovskému – inkasoval o 19 branek více. Jeho hlavní slabinou jsou v tomto ohledu brankáři hluboko pod průměrem: Maxim Žukov (34 zápasů, 89,61 %) a Patrik Romančík (18 zápasů, 90,98 %).