Daniel Faltýnek: Zápas nám prohrála zbytečná vyloučení

O p a v a – Přerovští hokejisté mají v letošní přípravě před ligou už za sebou dvě utkání. Na kontě výher však i po souboji na opavském ledě mají nulu. Ani odvetný zápas se Slezanem Opava se Zubrům rozhodně nevydařil podle jejich představ. Trenéři Oslizlo a Václavíček opět udělali několik úprav v sestavě. Kapitánské céčko si tentokrát vzal Daniel Faltýnek. “Neodehráli jsme špatné utkání, ale bohužel zbytečná vyloučení nám ten zápas prohrála,“ hlásil kapitán Zubrů.
Obránce Daniel Faltýnek dostal na úterní utkání s Opavou volno, ale v odvetném zápase už byl nasazen do akce s jeho oblíbeným kapitánským „céčkem“ na dresu. Bohužel úvod zápasu se Zubrům stejně jako v úterý moc nevydařil. Tentokrát už v osmé minutě prohrávali po nešťastných gólech 0:2. “Začátek zápasu jsme rozhodně nezvládli. Až ve druhé třetině jsme začali hrát dobře a řekl bych, že jsme hru úplně vyrovnali,“ řekl kapitán přerovského týmu.

Dvoubrankové manko přerovští Zubři částečně umazali už v závěru první třetiny a do té druhé se pustili hodně odvážně. V některých pasážích druhé dvacetiminutovky i domácí Slezan mírně zatlačili před Ilášovu branku. Bohužel ani dvě výborné šance na vyrovnání nestačily. Při akcích Pavla Žibrity a Antonína Sprušila snad chybělo jen kousek hokejového štěstíčka a mohlo být vyrovnáno.

Ke vší smůle si ale i ve druhém utkání Zubři nešťastně tečovali puk do vlastní branky a ve třetí třetině Opava znovu vedla o dvě branky. Skóre však v zápětí snížil parádní ranou Pala a vykřesal jiskru naděje na vyrovnání. Domácí Opava ale vyrovnání vůbec nepovolila a velmi rychle potrestala dvě přerovská vyloučení. “Připomíná mi to loňskou sezónu. Ve třetí třetině jsme byli dvakrát úplně zbytečně vyloučení a v oslabení jsme dostali dva takové ušmudlané góly. Ta vyloučení nám prohrála zápas,“ stěžoval si kapitán Daniel Faltýnek.

Zajímavého zpestření se necelá stovka diváků dočkala ještě v závěru zápasu. Došlo totiž na krátkou boxerskou vložku mezi opavským obráncem Tichým a přerovským bekem Halouskou. Obrovitý opavský zadák vyšel ze souboje vítězně. “Bylo to mezi nimi v závěru trochu vyhecované. Někdy se takové věci stávají i v přátelských zápasech, ale myslím si, že ta šarvátka byla asi zbytečná,“ komentoval přerovský kapitán pěstní výměnu názorů mezi oběma hráči.

Přerovští Zubři tak i po druhém přípravném utkání zatím v kolonce vítězství nemají žádnou čárku. A také ještě v několika dalších zápasech se budou muset obejít bez elitních útočníků Vladimíra Kočary a Marka Ditricha. “Doufám, že se naše hra bude zlepšovat. Zase máme v týmu nějaká zranění, takže to není ideální. Až budeme kompletní, tak to určitě bude o něčem jiném. Věřím, že začneme hrát všichni jako tým a budeme vyhrávat,“ dodává kapitán přerovských hokejistů Daniel Faltýnek.