Daniel Faltýnek: Zápas jsme nakonec vyhráli zaslouženě

V s e t í n – Boj o první šestku začíná pomalu ale jistě houstnout a s přibývajícími koly bude k vidění zřejmě spousta výborných zápasů. Přerovští Zubři se na pozice zajišťující jistotu vyřazovací části znovu dostali. Včera jim k tomu pomohlo vítězství 5:3 na vsetínském Lapači, kterým napravili nevydařené vystoupení z domácího duelu s Novým Jičínem. Pro zisk tří bodů ale musel Přerov vynaložit poměrně velkou porci sil, jelikož soupeř s řadou mladíků v sestavě po dvě třetiny zdatně odolával. Rozuzlení boje nakonec přinesla až třetí perioda. „Do poloviny byl zápas celkem vyrovnaný, ale nakonec jsme ho vyhráli zaslouženě,“ pověděl kapitán týmu Daniel Faltýnek.
Pořádně velká tlačenice je už několik týdnů v druholigové tabulce okolo šestého místa. To totiž jako poslední zaručí po skončení základní části soutěže jistotu play off a zájemců o pojistku je hned několik. Valašské Meziříčí, Nový Jičín, Hodonín a také Přerov musí v současné době naplno bojovat o každý bodík. K této čtveřici se přidal také Prostějov, který v posledních zápasech hodně tratil a mírné zakolísání postihlo v uplynulé době také Opavu.

Přerovští Zubři po nevydařeném středečním utkání s Novým Jičínem z první šestky vypadli, ale včerejší výhra ve Vsetíně je znovu do skupiny šesti nejúspěšnějších týmů dostala. “Do Vsetína jsme jeli s jasným cílem bodovat. Bylo to docela hodně bojovné utkání, ve kterém se pak k nám přiklonilo trochu štěstí,“ hlásil po zápase Daniel Faltýnek, obránce s kapitánským céčkem. Třetí nejstarší hráč přerovského mančaftu se na výhře podílel jedním pěkným gólem. Ten nekompromisně vstřelil v přesile pět na tři, díky které Zubři v závěru první třetiny vyrovnávali. “Trenér nás do té přesilovky poslal a já si myslím, že jsme ji sehráli dobře. Můj gól byl vyústěním souhry celé naší pětky,“ popisuje Faltýnek trefu na 2:2.

Vyrovnané skóre svítilo na Lapači také po druhé třetině, ale po třetí už nikoliv. Zubrům se podařilo strhnout vedení na svoji stranu a soupeř, který v poslední době dost omladil kádr, síly na zvrat už nenašel. “Góly nám vlastně dala jejich jedna lajna, která hrála opravdu moc dobře. Ty mladší kluky ale prostě musíme na ledě přehrávat. Zkušenosti na to máme a hráče taky,“ říká rázně přerovský kapitán. “Do poloviny byl zápas celkem vyrovnaný, ale nakonec jsme ho vyhráli zaslouženě,“ dodává Faltýnek.

Ligová soutěž bude mít nyní volnou středu a tak krátký odpočinek, regenerace i série tréninků jistě přijde vhod. Dalším soupeřem Zubrů bude na přerovském ledě v sobotu Opava a Oslizlovi svěřenci nechtějí doma znovu zbytečně ztratit body. “Opava hraje spíše silový hokej. Doma budeme hrát trochu jinak a rozhodně chceme další body, které by nám pomohly v první šestce na vyšší pozice,“ zamířil Daniel Faltýnek už krátce k dalšímu mistrovskému zápasu.