Čtvrtfinále play-off se stěhuje na Hanou, Zubři svedou s Kladnem tuhý boj

P ř e r o v – Vstup do čtvrtfinálové série se Zubrům na ledě Kladna nepovedl. Stejně jako ve dvou předešlých letech ze stadionu soupeře nedovezli žádný bod, o to více sil tak bude zapotřebí nasbírat před odvetami na vlastní půdě. K Hanákům se série přesouvá za dvoubodového vedení Kladna, které doma ani jednou neprohrávalo. Přijďte Zubry z plna hrdla podpořit!
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
úterý 5.3. 18:00
MEO Arena Přerov

Zápasy Zubrů s Rytíři byly letos pokaždé výsadou domácích celků, což se přeneslo i do play-off. Do prodloužení se nešlo ani jednou, a tři body, potažmo čtvrtfinálová vítězství, tak pokaždé v řádné hrací době ukořistil tým s většinovou podporou publika. V nastoleném trendu by přerovští hokejisté rádi pokračovali, aby vrátili sérii do Kladna, a to za srovnaného stavu.

První duel shlédly na ČEZ Stadionu čtyři tisícovky diváků včetně početné skupiny přerovských MEOfANS. Ti se ale nakonec po šedesáti minutách radovat nemohli, jejich oblíbenci museli skousnout porážku 2:4. Kladnu výhru utrhnuly tři využité přesilovky a dvě přesné trefy teprve 18letého Šimona Jelínka (2+0). Zásahy přerovských Jakuba Navrátila s Tomášem Doležalem přišly vniveč, jelikož mladého hráče Kladna doplnili obránci Brendon Nash (1+0) a Jiří Říha (1+1).

Druhá partie se Zubrům nevyvedla vůbec podle představ. Už v šesté minutě otvírala šťastnou trefou skóre hvězda Tomáš Plekanec (1+2), k němuž se do konce druhé části stihli přidat Ladislav Zikmund (1+1) a Linus Svedlund (1+0). Výhru 4:0 na závěr využitou přesilovkou pět na tři pečetil Antonín Melka (1+2).

Co v této sérii představuje velmi diskutované téma, jsou fauly. Zubři se dosavadní neukázněností nechali vyloučit už 17x, zatímco Kladenští se provinili ve dvou zápasech „jen“ devětkrát. Bilance před play-off řadila Kladno k nejhorším týmům na přesilovky, Přerov zase nejlépe bránil situace v oslabení.

Statistika se však ve dvou zápasech ve středních Čechách vymkla předpokladům. Z jindy mizerných přesilovek Kladno ve dvou zápasech vykřesalo už čtyři branky (23,53 %), zatímco u Zubrů šlo o jedinou trefu. Vyvarování se faulů a proměňování velkých příležitostí. O tolik byli Rytíři v prvních dvou duelech lepší. Přerované tak vědí, kde zabrat, aby na domácím ledě předvedli stejně dobrý výkon jako 30. ledna, kdy Rytíře rozstříleli poměrem 6:2.