Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Chytnout začátek soutěže je důležité, jsme proto rádi za vítězství, uvedl Jiří Osina

Chytnout začátek soutěže je důležité, jsme proto rádi za vítězství, uvedl Jiří Osina
N o v ý  J i č í n – Premiéra v novém ročníku 2. ligy je už teď minulostí a Zubrům se podařila. Přerovský tým vykročil na hodně dlouhou cestu k těm nejvyšším cílům vítězstvím 2:0 a dobře tak zvládl začátek soutěže, na který v tradičním rozhovoru upozorňoval obránce Jiří Osina. Plným bodovým ziskem Zubři hodně potěšili všechny své příznivce a udělali lákavou pozvánku na sobotní první vystoupení doma.
Přerovská hokejová mašina se v úvodním klání o body nastartovala velice rychle a dojela si pro zisk tří bodů. “Je to vždycky hodně důležité chytnout začátek soutěže. Obzvlášť, když je první zápas venku. Kdyby se to nepodařilo, tak se potom mohou dostavit třeba různé hádky v kabině, méně bychom si věřili, a to nikdo z nás nechce. Jsme proto rádi za vítězství,“ rozpovídal se obránce Jiří Osina.

Své fanoušky, kterých se do Nového Jičína sjelo dost, nenechali Zubři dlouho čekat. Rychlý náskok byl elixírem s pozitivními účinky. “Určitě nás to hodně povzbudilo. Mohli jsme to vedení třeba pak ztratit, ale zápas jsme hráli poctivě a výsledek 2:0 je pěkný. Předvedli jsme zodpovědný výkon a vítězství je určitě zasloužené,“ pokračoval jeden z členů velmi zkušené obrany.

Zubři soupeře převyšovali v počtu šancí, i když Frýdek několikrát také ostře zahrozil a před Vojtkem byl vyhlášen stav nebezpečí. “Domácí hráli dobře buly a několikrát hned potom zkoušeli střílet. Kokin to ale všechno pochytal, proto jak už jsem řekl, jsou to zasloužené tři body pro nás.“

Jedinou nepovedou pasáží byla část druhé třetiny, kdy se elán Zubrů z kolbiště trochu vytratil. Možností jít do bližšího kontaktu ovšem Frýdečtí pohrdli. “Je to pravda, v té prostřední části byla hra hodně rozháraná. Hrálo se nahoru – dolů a soupeř ke konci trochu zatlačil. Důležité pak bylo, že jsme do třetí třetiny už zase nastoupili poctivě a pokud byl nějaký problém, tak jsme kotouč zahráli jednoduše. Myslím si, že až na pár drobností jsme závěr zvládli velice dobře,“ kvitoval Osina.

Základní část nyní nabere vysoké obrátky a zápasy poběží v rychlém sledu za sebou. Už teď Zubři vzhlíží k domácímu střetu s Karvinou. “Určitě tu výhru bude třeba v sobotu doma potvrdit. Byla by velká škoda zaváhat. Těšíme se na fanoušky, kteří nám to pěkně oživili v Novém Jičíně a všichni věříme, že nám i doma pomohou. Půjdeme společně sezónou a uvidíme, jak daleko to dotáhneme,“ dodal Jiří Osina.