ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Prostějov 3:4 (PP) | JUNIOŘI: Vítkovice - Přerov 2:4 | DOROST: Přerov - Kometa Brno 1:4

Bylo důležité, že jsme do zápasu všichni šli s obrovskou chutí, hodnotil Jiří Osina

Bylo důležité, že jsme do zápasu všichni šli s obrovskou chutí, hodnotil Jiří Osina
P ř e r o v – Potřetí za sebou bránil tým Zubrů svou hokejovou pevnost a ani Novému Jičínu nepovolil její dobytí. Přerov znovu jasně potvrdil, že mu naprostým právem náleží pozice lídra soutěže. O další odměnu v podobě tří bodů si hokejisté s logem pivovaru ZUBR na dresu nahlas řekli už v průběhu prvního dějství a hosté pak neměli sil na odpověď. Obránce Jiří Osina, autor šestého gólu, si pochvaloval zejména velkou chuť, s níž celý mančaft do zápasu šel. Více v rozhovoru.
Ve středu nadešel čas domácího loučení s rokem 2014 a přerovský tým jej zakončil na svém kolbišti stylově. Výhrou 6:2! “Může se stát, že když jsme pořád na prvním místě, tak občas malinko polevíme, ale tentokrát jsme vůbec nic takového nepřipustili. Kromě chvilky ve druhé třetině jsme Nový Jičín jasně přetlačili. Bylo důležité, že jsme do zápasu všichni šli s obrovskou chutí,“ hlásil Jiří Osina.

Nový Jičín sice v první části na gól Zubrů našel odpověď, ale pak musel skousnout další tři ve své síti. Po úvodním dějství tak jistě byl spokojen i ten nejnáročnější fanoušek. “Velmi dobře jsme zachytili začátek. O to se nám pak hrálo lépe. Je hodně důležité hrát stále poctivě, vážit si toho náskoku, a dokud není ukončena šedesátá minuta, tak neustále bojovat.“

Nádech soupeře přišel ještě zkraje druhé třetiny. Z přerovského vedení však hosté umazali jen kousek. “Tam Nový Jičín ukázal, v čem je jeho velká síla. Byl důraznější, hrál jednoduše, ale náš pátý, trochu šťastnější gól, všechno zlomil. Od té chvíle už soupeř neměl prakticky nic a ohrožoval naši bránu jen velmi sporadicky,“ vypočítal Osina rozhodující pasáž střetnutí.

Gól z kategorie šťastnějších byl také ten jeho. Na konci druhé třetiny vypuklo nadšení v MEO Aréně už pošesté, když Jiří Osina nepříliš tvrdým zakončením překvapil Iláše. “Dostal jsem to dobře přímo před bránu a co se mělo stát, to se stalo. Puk tam propadl z bezprostřední blízkosti. Potvrdilo to tu naši chuť. Ať to byli obránci nebo útočníci, všichni jsme dobře bruslili a nabízeli se,“ kvitoval Osina.

Výhrou si Zubři polepšili už na pětapadesát bodů a ještě tři mohou do konce roku získat. Definitivní rozlučka bude v sobotu na ledě Opavy, odkud ale Zubři úspěchy příliš nevozí. “Když potáhneme za jeden provaz a budeme všichni hrát poctivě, tak se nemusíme ohlížet na to, co bylo. Opava je nepříjemný soupeř, který hraje svůj hokej a má stabilizovaný kádr, ale třeba se nám tam už začne dařit. Nesmíme se dívat na to, že máme teď nahráno a daří se nám. Musíme jít do zápasu s pokorou, ale naplno,“ dodal na závěr obránce Jiří Osina.