Zubry dělilo od výhry na vsetínském Lapači 23 sekund, nakonec odvezli z Valašska bod

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli v dohrávce desátého kola Chance ligy na ledě Vsetína 3:4 po samostatných nájezdech, ale bodovali podruhé v řadě. Hanáci dlouho drželi výsledek, díky kterému by získali všechny tři body. Ve 45. minutě otočil skóre první trefou v této sezoně Hrdinka a Zubři vedli až do poslední minuty. V té při hře bez brankáře srovnal Jonák, hosté pak v prodloužení nevyužili přesilovku čtyři na tři. O výhře Valachů rozhodl ve druhé sérii samostatných nájezdů Klímek, MEO se v dovednostní disciplíně neprosadilo.
10.kolo, úterý 13.12.2022
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
4:3sn
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Rob (Říha, Smetana), 29. Rob (Berzinš), 60. Jonák (Říha, Smetana), rozhodující nájezd Klímek – 21. Doležal (P. Kratochvíl, Macuh), 30. Březina (Jan Svoboda), 45. Hrdinka (Dobša). Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Bohuněk, Štofa. Vyloučení: 3:5, navíc Klhůfek (Vsetín) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1920. Střely na branku: 26:31. Zblokované střely: 14:11. Vhazování: 38:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Žajdlík – Ondračka, Voženílek, Jenáček, Němec, Říha, Smetana, Hryciow – Rob, Berzinš, Jonák – Berger, Klhůfek, Sihvonen – Klímek, Lichanec, Jenyš – Bláha, Štefka, Hořanský
Postava – Kudělka, Černý, Chroboček, Hrdinka, Krisl, Novotný, Ševčík – P. Kratochvíl, Macuh, Doležal – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Dobša, Dvořák, Goiš – Fencl, Ministr, Indrák

Zubrům se na úvod zápasu naskytla po faulu Roba přesilovka. Ofenzivní válec v ní nepředvedl, Kudělkovo přízemní nahození ale i přesto orazítkovalo Žajdlíkovu tyč. Výhoda se poté přelila na stranu Vsetína, také pro něj však branka soupeře zůstala zapovězená. Dobrým směrem mohlo ihned poté Hanáky nasměrovat Klhůfkovo zbytečné vyloučení do konce zápasu, Vsetín si ale vlastní pásmo v pětiminutové nevýhodě dobře hlídal. Byť se větší část hry hrálo v nerovnovážném počtu, první branka přeci jen padla při hře pět na pět. Vsetínský přechod do útoku končil pouze vyraženou střelou Luboše Roba a tentýž hráč zametl puk do odkryté části branky z dorážky.

Na startu druhé třetiny MEO bleskově srovnalo. Petr Kratochvíl nahodil puk na branku a Tomáš Doležal ho pohotově uklidil z ostrého úhlu mezi tři tyče. Přerov na vsetínském ledě odváděl dobrý výkon a aktivitou si říkal o vedení, velkou šanci Dobši však pokryl Žajdlík. Byli to pak opět Valaši, kteří zničehonic skórovali. Berzinš uhrál buly na Luboše Roba a ten okamžitou střelou zaznamenal druhou branku. Hosté ale rychle odpověděli. Vsetínští chybovali na útočné modré a David Březina v následném přečíslení zvolil prudkou a přesnou ránu na bližší tyč. Poté měli namále opět Přerovští. Hattricku Roba zamezil Postava, Jenáčkově dorážce do prázdné branky pak Ševčík. Domácí nevyužili třetí přesilovku, a tak se šlo do šaten za stavu 2:2

Poslední třetinu rozehráli lépe Vsetínští, ve 45. minutě se ale poprvé do vedení dostal Přerov. Dobša zabojoval za vsetínskou brankou, uzmul kotouč a předložil jej Františku Hrdinkovi, jenž se letos za Zubry zakončením mezi betony Žajdlíka trefil poprvé. Vsetín nevyužil ani čtvrtou početní výhodu a následně se opět předvedl sebejistý Postava. Domácím se ale nakonec první prodloužení v sezoně vybojovat podařilo. V power-play se po odrazu do odkryté branky 23 sekund před koncem prosadil Vít Jonák.

V prodloužení tlačili hlavně díky přesilovce Zubři, počtvrté však vsetínskou síť nerozvlnili a stejně tak počtvrté v této sezoně nastoupili k samostatným nájezdům. Tři body mělo MEO na dosah, dva z nich ale zůstaly na Valašsku. V nájezdech se totiž hosté neprosadili ani jednou, zatímco soupeřovo vítězství zařídil Daniel Klímek.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Bod za remízu v základní hrací době je pro nás dobrý, dávali jsme gól v závěru. Byl to těžký zápas, stejně tak bylo těžké dostávat se přes soupeře. Vedli jsme, ale vždycky jsme hned inkasovali. Pak se to otočilo a dlouho to vypadalo, že už se neprosadíme. V power-play jsme ale branku dali. V nájezdech to Žajdlo (Žajdlík) zavřel, my jsme dvakrát skórovali. Nájezdy už jsou loterie, nám to dneska vyšlo.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Velice nás mrzí ztráta vedení dvacet vteřin před koncem. Mohli jsme si hodně pomoct a bylo by to určitě překvapení, kdybychom na ledě Vsetína vyhráli. Domácí jsou tady silní, mají šňůru výher. Jsem rád, že tým byl zarputilý a bojovný. A také, že jsme získali aspoň bod. I když, teď musíme říci, že jsme spíše ztratili, než získali.