Zubři zvítězili nad Slavií po samostatných nájezdech a zapsali třetí výhru v řadě

P ř e r o v – Hokejisté Přerova otočili zápas třetího kola Chance ligy proti Slavii Praha a v domácím prostředí vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala ztráceli po první třetině dvě branky, za hosty se trefili Simon a Kern. Ve druhé třetině ale Zubři srovnali po gólech Pechance a Doležala a v samostatných nájezdech vystřelil Hanákům druhý bod navrátilec z marodky Okál. MEO tak navázalo na předešlé triumfy nad Litoměřicemi a Třebíčí.
3.kolo, středa 21.9.2022
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
3:2sn
(0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Pechanec (Indrák, Jan Svoboda), 35. Doležal (Jakub Svoboda), rozhodující nájezd Okál – 14. Simon (Kern), 19. Kern (Žejdl, Strnad) Rozhodčí: Rapák, Vrba – Kučera, Peluha. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1022. Střely na branku: 28:37. Zblokované střely: 7:9. Vhazování: 37:22. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Petrásek – Kudělka, Černý, Gréč, Chroboček, Krisl, Ševčík – Jakub Svoboda, Kratochvil, Doležal – Okál, Pechanec, Indrák – Dvořák, Macuh, Goiš – Jan Svoboda, Ministr, Dobša
Málek – Žovinec, Hanousek, Němeček, Matyáš, Barák, Hejda – Všetečka, Knotek, Houška – Kern, Žejdl, Strnad – Havrda, Závora, Simon – Petrov, Pšenička, Brož

První třetina nabízela od úvodních vteřin vysoké tempo. Opticky se ale více dařilo Slavii. Už ve třetí minutě mohl otevřít skóre Všetečka, Petrásek se však přesunul. Na opačné straně ujížděl Okál, byl však včas odstaven jedním z beků v červeném. MEO poté nevyužilo přesilovku, a tak v čase 14:00 udeřila Slavia. Kern vyslal na Petráska uvolněného Michala Simona, jenž si efektně provedl puk pod nohama, a ještě efektněji zavěsil bekhendem na bližší šibenici. Dvakrát se pak bránili Zubři, přičemž náskok Pražanů narostl. Zubři nedokázali vyhodit, Petrásek vykopl puk před sebe a ze skrumáže se prosadil Jan Kern.

Druhé dějství herním projevem značně připomínalo předešlou část, tentokrát už v něm ale MEO přesilovku využilo. Po několika odrazech domácí přece jen dostali puk na Antonína Pechance, jenž ho protlačil těsně za brankovou čáru. Přerov se dostal do laufu a pořádně tlačil. Ve 33. minutě z toho Málek ještě vyvázl šťastně, o chvíli později už však bylo po zásluze srovnáno. Slavia nechala před Málkem úplně samotného Tomáše Doležala, který se zády k bráně nemýlil.

Přerovští si do třetí části převedli drajv, který je zdobil v třetině předešlé. Ostrým projektilem zahrozil po buly Okál a celý modrožlutý tým soupeře nepouštěl ke slovu. Domácí celek se doslova proměnil v „nájezdníky z Hané“, jelikož Slavia s přibývajícím časem dokázala útoky Přerova na modré čáře odrážet lépe a lépe. V nejhektičtější poslední minutě se nikdo neprosadil, utkání tak zamířilo do prodloužení. Rozhodnout ale musely stejně až samostatné nájezdy. Ve čtyřech sériích se to povedlo Zdeňku Okálovi a Antonínu Pechancovi, čímž bylo o bonusovém druhém bodu pro Zubry a povedeném obratu rozhodnuto.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to velmi těžký zápas s velmi silným soupeřem. První třetina z naší strany nebyla dobrá. Zaskočily nás dva góly, byli jsme skleslejší. Řekli jsme si, co chceme zlepšit. Ve druhé třetině to bylo vidět, podařilo se nám srovnat. Ve třetí třetině byl lepší soupeř, měl spoustu nebezpečných věcí. Pety v bráně byl ale vynikající, což potvrdil i v nájezdech. Tam bylo štěstí na naší straně.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): Měli jsme dobrý vstup do utkání. Celou první třetinu jsme hráli podle taktiky, kterou jsme si řekli. Díky tomu jsme dali dva góly. Ve druhé třetině jsme ale od systému odstoupili a začali jsme tvořit. Navíc jsme udělali zbytečný faul a sami jsme se dostali pod tlak. Třetí část byla opatrnější z obou stran, podobně jako prodloužení. V nájezdech jsme vyhořeli, soupeř v nich byl lepší.