ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov 1:2 (SN) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov 6:4 | DOROST: Přerov - Olomouc 3:0

Po Slavii Horácké přijede Slavia pražská. Zubři ve středu zacílí na třetí výhru

Po Slavii Horácké přijede Slavia pražská. Zubři ve středu zacílí na třetí výhru
P ř e r o v – Svěřenci Roberta Svobody a Petra Dočkala vkročili do nového ligového ročníku správnou nohou. Tříbodový zisk zapsali jak v Litoměřicích, tak i na domácím ledě proti Třebíči. V letošním losu Zubry se Slaviemi čeká „dvojzápas“, po Horácké z Třebíče totiž vždy vyzvou také červenobílou pražskou. Na domácím ledě předvedli Hanáci naposledy velmi kvalitní výkon a navázat na něj budou moci v dalších dvou kláních, která díky přesunu zápasu 4. kola v Porubě na únorový termín odehrají taktéž v MEO Aréně. Středeční zápas Přerova se Slavií Praha začíná v 18 hodin.
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
středa 21.9. 18:00
MEO Arena Přerov

Stejně jako Přerov také pražská Slavia letos v Chance lize píše osmou sezonu. Kdysi tradiční účastník samostatné české extraligy však z nižšího patra nestihl vyšplhat a v posledních letech zapadl do prvoligového průměru. Loni se znovu pohyboval v enormně našlapaném středu tabulky a o jeden bod nepronikl přímo do čtvrtfinále (zároveň se ale vyhnul nepostupovým pozicím o pouhé čtyři body). Předkolo s Frýdkem (2:1 na zápasy) Slavia zvládla a mohla překvapit, když měla na lopatě Vsetín, nakonec však padla v pěti zápasech (2:3).

Slavia cílí na horní polovinu tabulky

Suma sumárum, loňskou sezonu sešívaných lze považovat za uspokojivou. Zopakování minimálně sedmého místa po základní části je cílem i pro letošní sezonu a zhostit se jej má realizační tým, jenž po loňsku zůstal neměnný. Na postu hlavního trenéra pokračuje Jiří Veber stejně jako jeho asistent Pavel Kolařík. Jedinou novinkou klubu „navenek“ je navázání spolupráce s Mladou Boleslaví.

Vícero novinek je ovšem možno spatřit na soupisce. Slavii opustili kvalitní forvardi Daniel Kružík, Patrik Machač nebo Filip Vlček, nahradila je však znatelně zvučnější jména. Po roce v Rakousku se do tuzemska vrátil Vladimir Růžička mladší, novinkou v červenobílém dresu je pak odchovanec Sparty Pavel Mrňa, který loni trávil sezonu ve Vrchlabí. Výrazné posily však přibyly také v obraně – z Poruby přišli Dušan Žovinec se Šimonem Szathmárym a z Litoměřic Karel Klikorka. Po úvodních dvou kolech má Slavia na kontě 2 body po prohře v Třebíči (1:5) a následném vyhraném prodloužení se Sokolovem (4:3).

Online vstupenky

Vstupenky na utkání HC ZUBR Přerov – HC Slavia Praha si můžete zakoupit s předstihem a z pohodlí domova prostřednictvím online systému