Zubři znovu vyzráli na Zlín, tentokrát po nájezdech. Rozhodl odchovanec ševců Vlach

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 25. kole Chance ligy zdolali Zlín 3:2 po samostatných nájezdech a vyhráli i druhý vzájemný zápas v této sezoně. Zubři po brance Darka Hejcmana při oslabení a trefě Vojtěcha Tomiho otočili skóre, vedení ale neudrželi. Moravský souboj dospěl až do nájezdů, ve kterých Přerovu vystřelil druhý bod v páté sérii odchovanec a ještě donedávna útočník Beranů Roman Vlach.
25.kolo, pondělí 27.11.2023
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
3:2sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Hejcman (Březina, Kudělka), 25. Tomi (Doležal, Vlach), rozhodující nájezd Vlach – 16. Zbořil (Lang, Salmio), 33. Salonen (Zbořil). Rozhodčí: Horák, Maršálek – Mikšík, Pěkný. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci:1382. Střely na branku: 25:30. Zblokované střely: 2:6. Vhazování: 35:41. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Postava – Kudělka, Černý, Zeleňák, Chroboček, Cubo, Krisl – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Vlach, Mácha – Tarnoczy, Hejcman, Indrák – Dobša, Chludil, Ministr
Huf – Salonen, Zbořil, Husa, Hrbas, Čáp, Novotný, Suhrada – Paukku, Süss, Novák – Pospíšil, Kindl, Šlahař – Salmio, Werbik, Lang – Sedláček, Gago, Köhler

Duel Přerova se Zlínem nabízel od první minuty svižné tempo a zjevný hlad po gólech. O něco větší aktivitou hýřili Zubři, kteří si okolo poloviny třetiny vybojovali dobré šance a přesilovku, byl to ale Zlín, kdo šel do vedení. V šestnácté minutě využil dobré clony před Postavou Mikuláš Zbořil. Hanáci poté navíc zamířili do čtyř, sami ale v oslabení srovnali. Nedůrazu obránců využil při vyvážení kotouče Darek Hejcman, který zkusil Hufa nachytat na bližší tyči a uspěl.

Na úvod druhé třetiny se karty vyměnily. Lépe do ní nastoupili hosté, druhý gól si však připsal Přerov. Doležal nastřelil od mantinelu protihráče a puk si v ostrém úhlu sebral Vojtěch Tomi. Ten stejně jako Hejcman překonal Hufa na bližší tyči, když skvěle zavěsil pod víko a poslal Zubry do vedení. Hanáci mohli brzy ještě odskočit, ani Tomi, ani Chludil však odkrytou branku netrefili a tlak si začal pěstovat pro změnu Zlín. Vytěžil z něj druhou trefu, která byla stejně jako v případě Přerova takřka „přes kopírák“. Clona čtyř těl zakryla Postavovi výhled tentokrát na ránu Aleksiho Salonena.

Solidní hokejová podívaná se tak přenesla do třetí třetiny za stavu 2:2 a ze svých parametrů dál neustupovala. Velkých šancí a dobrých střeleckých pozic sice ubylo, i tak se ale nějaké našly pro Vlacha, kterému sjel kotouč z hole, či Tomiho, jenž bránu netrefil. Nebezpečný brejk Langa mohl v 53. minutě poslat zpátky do vedení ševce, krátce před sirénou se zase nebezpečně před Postavu prosmýkl Kindl.

Šedesát minut ale souboj modrožlutých celků nerozlousklo ani podruhé v této sezoně, a tak se šlo na Hané do zaslouženého prodloužení. V něm měli Zlínští k dispozici několik brejků, Postava ale Zubry podržel stejně jako v následných nájezdech. Ty rozhodl Zlíňan ve službách Přerova Roman Vlach ladným bekhendovým zakončením pod horní tyč.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to atraktivní zápas, je to derby, fanoušci udělali dobrou kulisu. Hrál se velice rychlý hokej, z naší strany velmi aktivní. Vytvářeli jsme si spoustu příležitostí, paradoxně jsme po první třetině museli dotahovat, i když byla podle nás. Na nájezdy jsme byli šťastnější. Škoda, že jsme neproměnili vyložené šance, které jsme měli. Vojta Tomi měl před sebou ve druhé třetině prázdnou bránu a ve třetí části byl mezi kruhy. Každopádně jsme rádi, soutěž je vyrovnaná a dva body jsou fajn.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Měli jsme dobrý vstup do utkání a dali jsme první gól. Trestuhodně jsme ale o vedení přišli v naší přesilovce. Pak se hra přelévala, šance byly na obou stranách. Došlo až na nájezdy, ve kterých byl soupeř šťastnější, vstřelil v nich o gól víc. Kluci nicméně předvedli bojovný a bruslivý výkon, hra se zlepšuje. Oba góly dnes dali obránci. Věříme, že až se k nim přidají útočníci a budou efektivnější v proměňování šancí, budeme sbírat více bodů.