Zubři z řady možností ve Vrchlabí využili pouze dvě a nový rok začali porážkou

V r c h l a b í – Hokejisté Přerova prohráli v zápase 18. kola Chance ligy na ledě Vrchlabí 2:5. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře tak v prvním duelu v roce 2021 nebodovali. Proti nováčkovi druhé nejvyšší soutěže jim nepomohlo ani velké množství střel a šancí, které si vypracovali zejména během druhé třetiny. Brankáře Soukupa překonali jen dvakrát a ztrátu z první dvacetiminutovky nedotáhli. Vrchlabí pak Zubrům dvěma trefami odskočilo, Hanáci celku z Podkrkonoší podlehli i ve druhém vzájemném utkání v letošní sezoně.
18.kolo, středa 6.1.2021
HC Stadion Vrchlabí - HC ZUBR Přerov
5:2
(3:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Hozák (Urban, Bučko), 7. Zeman (Pochobradský, Machač), 19. Urban (Mrňa), 49. Mrňa (Urban), 51. Nouza (Kajínek, Heřman) – 8. Pšurný (Zbořil), 38. Číp (Krisl, Zbořil). Rozhodčí: Souček, Valenta – Štofa, Tvrdý. Vyloučení: 8:6, navíc Linhart (Vrchlabí) 5 minut + do konce utkání – Indrák (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 27:41. Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 32:49. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Soukup – Oliva, Linhart, Niko, Kajínek, Bučko, Jirků, J. Moník – Nouza, Heřman, Chalupa – Zeman, Kratochvil, Machač – Mrňa, Urban, Hozák – F. Moník, Pochobradský, Formánek
Dvořák – Kubeš, Hrabal, Dluhoš, Zbořil, Krisl, Machů – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Štefka – Süss, Indrák, M. Svoboda – Václavek, Macuh, Dobša

Zubři v úvodu zahrozili osamoceným Dostálkem, po jeho tutovce však ihned zafungovalo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Při signalizovaném trestu ujel do brejku Jiří Hozák a otevřel skóre duelu. Přerované se pak dostali do těžké situace, když se minutu a půl museli bránit ve třech. O to více je mrzel druhý gól, který přišel těsně po zvládnutém oslabení. Po střele Machače z otočky se puk od Dvořáka odrazil k Tomáši Zemanovi, jenž se zblízka nemýlil.

Modrožlutí ovšem také záhy udeřili. Zbořilovo nahození brankář Soukup nepokryl a Roman Pšurný doklepával do prázdné brány. Přerov měl zakrátko k dispozici přesilovku a začal být velmi nebezpečný. Doležalova teč, Kubešova rána od modré čáry, Čípova šance, ani Dostálkova tutovka ale k vyrovnání nevedly. Místo toho se znovu radovali domácí. Mrňa našel zpoza brány Patrika Urbana, který střelou bez přípravy zvýšil na 3:1.

Hanáci se snažili ve druhé třetině zmírnit dvoubrankové manko. Ve 25. minutě se o to mohl postarat Dostálek, jenže při velké šanci v přesilovce trefil jen Soukupa. Ani domácím se nedařilo, když Pochobradský ztroskotal na Dvořákově rychlém zákroku.

Těsně po polovině zápasu se hra rozbila častým vylučováním. Vrchlabí nejprve hrálo přesilovku, ale poté domácí bek Linhart dostal pětiminutový trest za sekání, takže skvělou výhodu získali Přerované. Hejcmanova rána sice nebyla úspěšná, ale poté Krisl nabil do levého kruhu Radku Čípovi a ten dělovkou opět Zubry přiblížil na dostřel. Vyloučen byl zanedlouho také Nouza a Přerov hrál v pěti proti třem. Prosadit se však i přes několik velmi dobrých šancí nedokázal.

Snaha vyrovnat pokračovala i ve třetí třetině. Václavek nejprve trefil tyčku Soukupovy brány a poté v nadějné příležitosti neskóroval ani Zbořil. Pak bohužel přišly na řadu dva údery ze strany Vrchlabí, které definitivně rozhodly. Nejprve Dvořák nedokázal pokrýt tvrdou ránu od Pavla Mrni a za další dvě minuty Kajínkovu střelu ztečoval do klece Tomáš Nouza.

V závěru hráli ještě Zubři dvě přesilovky, ty už ale na stavu 5:2 nic nezměnily. Všechny body tak zůstaly na ledě nováčka Chance ligy, který Přerov díky lepšímu skóre v tabulce přeskočil.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): Já bych v první řadě poděkoval mužstvu za perfektní týmový výkon. Bylo to vybojované utkání proti velice silnému soupeři. Základ našeho vítězství jsme dali už v první třetině, kterou jsme vyhráli 3:1. Důležitý moment byl ve druhé třetině, kdy jsme ubránili dlouhé pětiminutové oslabení, ve kterém přišla i půlminutová přesilovka pět na tři. Tam se to utkání, podle mě, rozhodlo. Ve třetí třetině jsme si to vítězství takovým soustředěným výkonem pohlídali a přidali jsme další dva góly. Myslím, že soupeř trošku fyzicky odešel.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Měli jsme špatný vstup do zápasu, dostali jsme laciné branky. To asi utkání rozhodlo. Druhá věc byla, že ve druhé třetině jsme měli hodně přesilových her a dali pouze jeden gól. Mohli jsme z toho vytěžit víc. Ve třetí části jsme zase měli šance, ale neproměnili jsme je. Domácí byli efektivnější. Zradila nás koncovka a přesilovky, proto odjíždíme bez bodu.